

Dar daugiau galimybių ar sumaišties?
Išaušo diena, kai gyventojai nereceptinius vaistus galės įsigyti ne tik fizinėje vaistinėje ar užsakę vaistinės internetiniame puslapyje, bet ir interneto prekybos platformose, įskaitant mobiliąsias programėles, jeigu vaistinės pasirinks tokį būdą. Vaistinėms sudaryta galimybė prekiauti nereceptiniais vaistais ne tik savo interneto tinklalapiuose, vadinasi, gyventojai netrukus vaistus rinksis Wolte, Bolte, Barboroje ar LastMile 🤭, kurių kurjeriai, greičiausiai, ir bus vaistų pristatinėtojai.
Skamba patraukliai (man, asmeniškai – ne, nes aš pirmenybę teikčiau fizinei vaistinei), tačiau kartu su naujove didėja internetinės prekybos rizika “netyčia” nusipirkti ne tą prekę ne iš to portalo. Todėl reikės būti ypač atidiems, nes naujoves greitai pagauna ir nelegalai, kurie netrunka prisitaikyti ir pasiūlyti savo “geresnes” sąlygas, pavyzdžiui kainos ir pristatymo.
Ne paslaptis, kad šiuo metu internete yra siūloma daug įvairių prekių, tame tarpe ir vaistų. Be recepto galima įsigyti ne tik antibiotikų, lytinę potenciją gerinančių, bet ir psichotropinių bei narkotinių vaistų. Negaliu pasakyti, ar šie vaistai perkami masiškai, bet manau, kad tikrai yra ne vienas, ir ne du pirkėjai, kurie susigundo šiais pasiūlymais. Esminis klausimas – ką jie nusiperka? Ar apskritai susimąsto apie vaisto (jeigu tai iš viso vaistas) kokybę, jo autentiškumą, laikymo, gabenimo sąlygas? Visų šių abejonių, žinoma, išvengsite vaistus pirkdami fizinėse vaistinėse, nes jas pasiekia tik registruoti ir kokybiški vaistai, tačiau, jeigu gyvenimo aplinkybės pasisuka netikėtu kampu ar norisi eiti koja kojon su naujovėmis, tuomet belieka būti tik labai apdairiems ir įvertinti vaistų tiekėjo legalumą.
Visos nuotolinės vaistinės, turinčios teisę siūlyti vaistus nuotoliu yra skelbiamos Valstybinės Vaistų kontrolės tarnybos interneto puslapyje. Į šį puslapį jus taip pat gali nuvesti taip vadinamas bendras logotipas (naudojamas visoje ES), patalpintas kiekviename interneto svetainės puslapyje, kuriame vaistinė siūlo parduoti nereceptinį vaistą. Paspaudus šį bendrą logotipą, būsite nukreipti į nacionalinį vaistinių ir internetinių svetainių sąrašą, apie kurį jau minėjau. Tokiu būdu galėsite įsitikinti, kad vaistai yra siūlomi pirkti legaliai.
Taigi, jeigu sugalvosite vaistus pirkti ne per oficialias internetines vaistines, o per kitas prekybos platformas ar mobiliąsias programėles, pirmiausia įsitikinkite, kas yra pagrindinis vaistų pardavėjas. Nežinau, kada vaistinės pradės naudotis kitų platformų paslaugomis, bet nuoširdžiai tikiuosi, kad šiose platformose taip pat bus aiškiai matomas bendrasis logotipas, kurio dėka visi pirkėjai galės įsitikinti, kad vaistus perka iš patikimų rankų.
Nuotolinės vaistų prekybos išplėtimas man taip pat buvo naujiena. Man sudėtinga vertinti, ar tai gerai, ar – nelabai, nes vaistai man pasiekiami ranka. Tačiau yra žmonių, kuriems tai, galbūt, labai aktualu. Todėl, man belieka tik įspėti savo klientus apie galimas grėsmes. Kadangi vaistinėje tam laiko skirti negaliu, padarysiu tai dabar:
- Rinkitės tik oficialias, turinčias licencijas vaistines
- Prieš renkantis, pasitikrinkite svetainės, kurioje apsipirkinėjate, patikimumą
- Nesigundykite siūlomais vaistais, kuriems reikalingas receptas ir kurių kaina yra įtartinai maža (tai gali būti klastotės, nekokybiški vaistai, kurie gali neturėti veikliųjų medžiagų ar turėti kenksmingų priemaišų)
- Visada pagalvokite apie laikymo sąlygas – pirkdami iš nepatikimų šaltinių nesate užtikrinti, kad vaistai buvo laikomi ir transportuojami tinkamai (galbūt juos paveikė didelė drėgmė ar netinkama temperatūra)
- VISADA YRA GALIMYBĖ ATEITI Į VAISTINĘ IR NEMOKAMAI PASITARTI SU VAISTININKU 😎
P. S. Visi išsakyti nuogąstavimai yra susiję su prekyba neaiškiose svetainėse. Legalių svetainių skiriamasis ženklas – bendrasis logotipas. Neužmirškite pasitikrinti!