Spa 26, 2014 - Mintys apie darbą    3

Reitingai

Kadangi daug kam kyla klausimų dėl reitingų, trumpai paaiškinsiu, ką jie reiškia.

Praktiškai kiekvienas vaistas ar papildas „įvertintas” reitingu, t.y. tam tikra pinigine išraiška. Tai liečia visas pozicijas – tiek kompensuojamus vaistus, tiek nekompensuojamus, tiek papildus, tiek med. prekes ( tvarsčiai, pleistrai ir pan.). Tai reiškia, kad net tvarstį parduodamas, tu gali pasididinti savo pajamas. Aišku, tai yra centai, bet principas yra toks, kad nuo tavo asmeninių savybių, materialinės padėties, sąžiningumo gali reguliuoti savo atlyginimą. Juk pagrindinis atlyginimas yra nustatytas administracijos ir jis nėra didelis. Nes jei būtų pakankamai padorus, tai nei vienas vaistininkas tikriausiai „nekombinuotų” papildomų pajamų.

Pavyzdžiui, paskelbia marketingo skyrius, kad šį mėnesį arba šią savaitę, arba šį pusmetį vaistui X skelbiamas aukščiausias pirmas reitingas ( o buvo pats žemiausias, pvz. 5,6 ar 7). Vadinasi, jei aš pardavinėsiu tik tą vaistą, kurio reitingas yra aukščiausias, tai man tai bus finansiškai naudinga.

lactobex

Gaunam laišką, kad TheraFlu dabar yra 1 reitingo prekė, o Coldrex – 3 reitingo, Fervex -6 reitingo ir t.t. Vadinasi, jei klientui pasiūlau TheraFlu – man įkrenta 80 cnt, o jei parduodu Fervex – 10 cnt. Vienos firmos antibiotikai, įvertinti pirmu reitingu, man leidžia uždirbti 1 lt, o kitos firmos – 5 cnt. Ir dar jei pasiūlysiu prie antibiotikų kokių nors gerųjų bakterijų, taip mano piniginė papilnės keliais litais.

Štai ir visa aritmetika! Taip pat ir su kompensuojamais vaistais – vienus pardavinėti apsimoka, kitus – ne. Ir jeigu tu dirbi tam, kad išlaikytum savo šeimą, o ne todėl, kad tau tas darbas patinka, nesvarbu, kiek už jį bus apmokėta, visada žiūrėsi į reitingų lentelę, kuri tau visada yra prieš akis. Kai nuskenuoji prekę, kompiuteryje visada matai, kokį produktą tau yra naudingiausia parduoti ir visada, ypač jei žmogus abejoja, tu sugebėsi jį įtikinti pasirinkti tą prekę, kuri tau atneš daugiau finansinės naudos.

Nelabai seniai vaistų rinkoje atsirado seno vaisto kitas įpakavimas, žymiai didesnis. Reiškiasi, parduodant iš didelės pakuotės 10 tab. visada bus pigiau, negu iš mažos pakuotės. Bet ką rodo reitingai?

Jei parduosiu 10 tab. iš N100 tab., man „įkris” 5 cnt. Bet jei parduosiu iš mažos pakuotės N10 ar N30, „praturtėsiu” lygiai 50 cnt. Nes gamintojui visada apsimoka labiau, kai parduodamos mažos pakuotės, todėl ir reitingai nustatinėjami pagal juos, o mes esame tik jų ” vykdytojai”, kuriems nukrenta trupiniai. Ir jei vadovausiesi tik savo sąžine, tai ir alga bus labai „sąžininga”.

Kai aš savo kolegai parodžiau, kad atsirado nauja didelė vieno vaisto pakuotė ir kad reikia užsisakyti dėl žmonių, kad jiems būtų pigiau, ji sutiko. Bet kitą dieną sulaukiau komentaro:

– Taigi mums neapsimoka pardavinėti iš šitos pakuotės, nes reitingas tik 6, o iš mažos pakuotės – pirmas. Daugiau neužsakinėkim, tegul moka daugiau, nes mes nieko neužsidirbsim.

Peršalimo grupė

Štai jums ir reitingų sistema!

Viso komentarų: 3

  • Superreitingas 😀 Būtų įdomu sužinoti kokie probiotikai/gerosios bakterijos yra geriausios? Sudėtis labai jau įvairi, daug lotyniškų žodžių…

    • Apie gerąsias bakterijas šiek tiek diskutavome čia nuoroda Bet jei manote, kad jums tikrai reikalingos tos gerosios bakterijos, rinkitės geresnių gamintojų produktus. Neblogos ir populiarios yra VegaAcidofilus, Erceflora, LactoSeven, bet čia paminėjau tik keletą, o jų tikrai yra begalės:)

Turite klausimų? Parašykite juos čia!