Rgs 6, 2014 - Mintys apie darbą    2

Kas slepiasi po gyvatės ženklu (2 dalis)

VaistinėPer savaitę pas mus apsilanko ne vienos firmos atstovas. Kaip ir įprasta – su savo nauju produktu. Žinoma, jam atrodo (arba taip privalo atrodyti), kad jo pristatoma prekė yra pati geriausia, kokybiškiausia, prieinama kaina ir t.t. ir pan. Ištraukia iš kišenės kokį tušinuką ar lipnių popierėlių užrašams, kartais – kavos pakelį ar dar kokį gardėsį, jeigu vaistinės apyvarta nemaža – tai ir vyno butelių pamalonins. Žinoma, ne už gražias akis visa tai. Tai reiškia, kad pamirši iki šiol parduodamus vaistus ar papildus, o užsiimsi tik nauju produktu.

Rinkoje nuolat atsiranda nauji produktai. Gaila, kad tai vyksta nežmonišku tempu. Negalima kurti bet ką, bet kaip ir bet kur tik todėl, kad tavo konkurentas jau išleido naujovę ir tu nuo jo atsilieki. Pažiūrėkite, kiek naujų papildų vaistinių lentynose. O ar žinote, kur jie būna pagaminti? Na, pagaminti gal ir galima tiksliau sužinoti, bet kur supakuoti? Kokioj Lietuvos vietovėj, kokiam kaime ar rūsy? Deja, negaliu jums atsakyti, tai liks tik retorinis klausimas (nebent atsiras koks nors anoniminis tokių papildų pakuotojas). Kodėl vieni papildai kainuoja 30 lt., o kiti, labai panašūs savo sudėtimi ir kiekiu jau kainuoja 50 ar 80lt? Lietuvis visada buvo ir bus suktas. Yra ne vienas papildas, ant kurio pakuotės užrašyta, kad gamintojas yra JAV, o pakuota kokiam nors Lietuvos kaime.

Papildas nėra vaistas, ir jam nekeliami ypatingi reikalavimai. Jais gali prekiauti kas nori ir kur nori. Papildas neturi jokių gydomųjų savybių. Jeigu jūsų organizmui trūksta magnio ar kalcio, tai ir pirkite tik tą papildą, kuriame jie du ir yra. Taip gausite daugiau naudos, nes ir kalcio, ir magnio ten bus žymiai didesnė dozė, negu toj visoj mišrainėj už 50 – 80lt. Jeigu jūsų kraujo rodikliai prasti, tai ir pirkite tai, ko reikia kraujui gerinti, o ne vėl visą puokštę vitaminų ir mineralų. Kas liečia kalį, magnį ar geležies preparatus, tai rimtam gydymui visada rinkčiausi ne papildus, o vaistus. Pavyzdžiui,

visų taip mėgstamas preparatas – Mg Diasporal yra vaistas, o daugybė kitų Mg produktų yra papildai. Taip pat yra ir su kaliu, ir geležimi, ir su Mg+B6 deriniais. Visada visiems patariu, jeigu tikrai norite greitesnio poveikio, tai ir rinkitės rimtesnį produktą (bet tikrai nebūtinai brangesnį).

Na, bet norėjau šį kartą papasakoti apie tuos atstovus. Vieną dieną ateina atstovas pristatyti gerųjų bakterijų produktų. Labai gražiai papasakoja, nepamiršta paminėti, kad čia pačios naujausios. Kaip paklausi, o kuo blogos tos, kurias anksčiau pristatė ir vaistinės sėkmingai prekiavo, pasako, kad čia jau nauja formulė, patobulinta, patogesnė pakuotė, mažesnė kapsulė ar tabletė, žodžiu, pasijutau taip, lyg man pristatytų naujus skalbimo miltelius su naujom formulėm ir „gerom kainom”. Po kelių dienų ateina kitos firmos atstovas ir pristato dar naujesnes gerąsias bakterijas ir patogesnį jų vartojimą. Neilgai trukus gaunam laišką iš savo prekybos skyriaus, kad atsirado dar vienas naujas tiekėjas naujo produkto, dar kitokių gerųjų bakterijų. Ir būtinai parašo, koks tos prekės reitingas – ar 5 cnt uždirbsim, ar kokius net 1,5 lt. O kaip viskas toliau vyks vaistinėje, priklausys tik nuo ten dirbančio specialisto. Yra du variantai. Pirmas – žiūrėti savo naudos ir kišenės. Antras – užimantis daugiau laiko ir atnešantis tik profesinį pasitenkinimą – susidedi prieš akis visus esančius vaistinėje gerųjų bakterijų produktus ir visus juos lygini: sudėtį, gamintoją, kainą, kiekį. Vis dėlto, svarbiausia yra sudėtis, toliau eina kaina. Ir tada siūlai žmogui. Arba pagal pirmą variantą, arba – pagal antrą 🙂

Viskas labai paprasta. Žinoma, kad iš tų visų produktų, net ir reklamuojamų, yra tikrai gerų, tik reikia mokėti atsirinkti ir pasirinkti. Jei jums įdomi mano asmeninė nuomonė šiuo klausimu, tai ji yra tokia: jeigu niekada neturėjote problemų su žarnynu ir gerdami antibiotikus neviduriuojate, nevemiate, tai gal nereikia jums visai tų gerųjų bakterijų? Suprantu, kad medicina žengia dideliais žingsniais į priekį, bet daugelis mūsų išaugome, nežinodami, kas yra tos gerosios bakterijos ir su kuo jos valgomos 🙂 Savo šeimoje niekada niekam nedaviau ir nesiūliau, ir jie visi gyvena sveiki ir laimingi 🙂 Iki kito susitikimo!

Viso komentarų: 2

  • Na, o kokia Jūsų nuomonė apie gerąsias bakterijas, kurios yra jogurtiniuose gėrimuose Activia? Kažkuo geriau nei paprastas jogurtas ir kefyras ar nelabai? 🙂

    • Mano nuomone, tai tikrai nėra kažkuo ypatingas produktas. Šnekant apie gerąsias bakterijas, tikrai iš šio produkto organizmo jomis nepapildysite:) Manau, kad tai tas pats, kaip ir jūs minite, kefyras, jogurtas ir pan. Kefyras yra gerai:) Bet čia tik mano nuomonė:)

Turite klausimų? Parašykite juos čia!