Klausk vaistininko • Vaistininko užrašai

  Jūsų klausimas

  Įveskite kodą: captcha

  Kokiu paros laikotarpiu vartoti medrol?

  Vaistą reikia vartoti tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu vartojama vieną kartą per dieną ar net kas antrą dieną, paprastai vartojama ryte.

  Sveiki. Endokrinologė rekomendavo vartoti seleną skydliaukei. Kokius papildus pasirinkti?

  Savo klientams, kurie ieško seleno, rekomenduoju Pharma Nord SelenoPrecise 100mcg arba Jamieson Selenium 100 mg.

  Laba diena. Norėjau paklausti, kodėl Lietuvoje niekur nebeparduoda čemeryčių vandens? Tai buvo puiki priemonė nuo pleiskanų. Gal žinote kur vis dar galima būtų nusipirkti čemeryčių vandens ar gal yra koks panašus produktas su čemeryčiomis kitu pavadinimu?

  Čemeryčių vanduo netiekiamas jau metus, tačiau negaliu atsakyti, kodėl. Šiuo metu, apskritai, vaistinėse trūksta įvairių vaistų, susiduriame su tiekimo trukdžiais.

  Sveiki, dirbu nesusijusioje su vaistais srityje, tačiau labai patinka Jūsų tinklaraštis, ačiū, kad rašote. Žiūrint žinias, kilo klausimas, ar vaistininkai gali atsisakyti parduoti medikamentus, jei tai prieštarauja jų moralinėms normoms? Ar už tokius dalykus gaunami papeikimai ar net atleidimai?

  Na, tikrai įdomus klausimas 🙂 O ir atsakymas dvejopas. Viena vertus, laisvoje ir demokratinėje šalyje niekas negali nieko priversti daryti prieš žmogaus valią. Iš darbo gal irgi nepultų atleidinėti. Bet tai būtų traktuojama kaip nelojalumas įmonei, todėl atsidurtum juodajame sąraše.


  Yra ir kita medalio pusė. Pavyzdžiui, smarkiai į tikėjimą “pasinešusi” vaistininkė atsisako parduoti kontraceptinius vaistus. Tiesiog, kaip ir minėjote, tai prieštarauja jos moralinėms normoms. O ką daryti pirkėjui, kuriam tų vaistų reikia čia ir dabar? Lėkti kitur? O jei reikia skubios kontracepcijos ir yra tik viena budinti vaistinė? Šiuo atveju, atvirkščiai, nukenčia pirkėjas.


  Įdomus tas gyvenimas su visais jame esančiais žmonėmis.

  Kaip reiktų vartoti fortrans?

  Vieno paketėlio turinį ištirpinti 1 litre vandens. Ši dozė yra skirta 15-20 kg kūno masės. Suaugusiam būtų 3-4 paketėliai, kas sudarys 3-4 litrus. Vaistą galima suvartoti per kartą (paprastai prieš numatomą procedūrą), arba per 2 kartus (2 l vakare ir 1-2 l ryte).

  Sveiki. Galvoju apie stojimą į farmacijos studijas. Pastaruoju metu žiniasklaidoje daug rašoma, kad trūksta vaistininkų, kad po studijų lengva susirasti darbą. Taip pat, kad didėja algos. Gal galite atsakyti, kokią algą į rankas (neto) gauna vaistininkas dirbantis tinklinėje vaistinėje? Skaičiau Jūsų puslapyje apie motyvacinius priedus, priklausančius nuo papildų pardavimo ir pan., bet norėčiau sužinoti, kokios algos galima tikėtis dirbant sąžiningai, o ne įkyriai siūlant klientams to, ko jiems nereikia. Žinau, kad vaistininkams tenka dirbti savaitgaliais, kartais per šventes, bet yra ir savų šios profesijos pliusų – trumpesnė darbo savaitė, ilgesnės atostogos. Taigi prieš priimdama sprendimą dėl studijų norėčiau kuo daugiau sužinoti apie vaistininko darbą šiandien.

  Viskas priklauso nuo darbdavio. Kiekviename tinkle skirtinga atlyginimo schema. Negana to, tame pačiame tinkle mokami nevienodi atlyginimai. Labiausiai laimi nauji darbuotojai. Kadangi atsidarinėja vis naujos vaistinės, taip pat didėja paslaugų pasiūla vaistinėse (vakcinacija), vaistininkų trūksta, ypač ne didmiesčiuose. Taigi, kuo giliau į provinciją, tuo didesnė alga. Iš patirties ir kolegų pasakojimų, bazė yra nuo 800 iki 1200 ir daugiau. Tada prasideda priedai už pardavimus, įvykdytus planus, gerą slapto pirkėjo įvertinimą, naujų darbuotojų atvedimą ir t.t. Vieni gali užsidirbti 50€, kiti – ir 200€. Priklauso, kuriame taške įsikūrusi vaistinė. Nebus žmonių, nebus apyvartos, nebus ir priedų. Yra vaistinių, kur vaistininkas gauna 1000€, o naujai priimtas farmakotechnikas toje pačioje vaistinėje sutaria dėl 1200€ algos. Dabar kiekviena darbo sutartis skiriasi. Kaune algos mažiausios, Vilniuje šiek tiek didesnės. Alytuje ar Panevėžyje galima ir 1500 tikėtis. Ne paslaptis, kad daugelis dirba daugiau nei etatą, todėl alga didėja. Šventinės dienos apmokamos dvigubu tarifu (nežinau, ar visur). Paradoksas – jei gyveni mažam miestelyje, tai alga gali būti ir nedidelė. Bet jei į tą miestelį važinės darbuotojas iš didmiesčio, jam bus pasiūlyta didesnė alga. Žodžiu, daug neteisybės. Dar priklauso ir nuo einamų pareigų. Jei esi vaistinės FVV, gali tikėtis 50-150€ daugiau (visur nevienodai). Taigi, šiai dienai neįmanoma įvardinti algos, nes yra labai daug kriterijų – tinklas, miestas, vaistinės apyvarta, užimamos pareigos ir be abejo, sėkmė pasirašant sutartį. Šiaip, darbuotojų kaita yra didelė, visi nuolat migruoja per tinklus, ieško geriau. O kas ieško, tas randa😉

  Laba diena, suprantama, kad kepenų suriebėjimą gali lemti netinkama mityba, nejudrus gyvenimo būdas ir pan., tačiau ką galėtumėte rekomenduoti iš vaistų? P.S. Papildai, tikriausiai, nėra geras pasirinkimas? Ačiū

  Laiko ir klientų patikrintas vaistas – Essentiale forte N kietosios kapsulės. Rekomenduojama gerti ilgesnį laikotarpį (3 mėn.)

  Sveiki, jau du mėnesius vartoju Terbinafin Actavis (250 mg), ir maždaug nuo pusantro mėnesio vartojimo atsirado viduriavimas, kuris jau tęsiasi 3 savaites. Ar gali būti viduriamas nuo šitų vaistų?

  Taip, vienas iš dažnai pasireiškiančių šalutinių poveikių yra viduriavimas. Priklausomai nuo grybelio pažeistos vietos, gydymas gali trukti 2-12 savaičių.

  Sveiki kolega. Seku jūsų užrašius jau keli metai. Jūs įkvėpėpte mane, po 10 metų farmacijoje, pagaliau išeiti iš darbo ir keisti kvalifikaciją. Užrašuose nemažai ciniškos ironijos, kurią puikiai suprantu ir pateisinu. Kolega, kodėl nekeičiate profesijos? Kokią matote prasmę darbe, kuri priverčia jus toliau dirbti (apie pinigus nekalbėkime :) )

  Na, labai smagu gauti tokį laiškelį 🙂 Tikrai, ironijos mano rašliavoj netrūksta. Galbūt, tas įvairių potyrių išsiveržimas užrašų pavidalu mane šiek tiek apramina ir taip sulaiko nuo kardinalių pokyčių 🧐 Mintys apie profesijos keitimą aplanko nuolat, bet vis pagalvoju: “Gal dar ne? Gal kažkas vis dėlto pasikeis į gera?” Visgi, džiaugiuosi už visus savo kolegas, kurie, nežiūrint į ilgas ir sunkias studijas, išdrįso žengti ryžtingą žingsnį. Kas žino, gal ir manęs laukia tokia lemtis 😎

  Sveiki. Man gydymui būtinos Budesonid rektalinės putos. Kiek supratau tai būtų vardinis receptas. Kiek kainuoja pacientui tokio vaisto gavimas mėnesiui?

  14 dozių kaina gali siekti apie 95 EUR.

  Puslapiai:1234567...46»