Klausk vaistininko • Vaistininko užrašai

  Jūsų klausimas

  Įveskite kodą: captcha

  Gerb. Vaistininke,esu susidūręs su tokia gyvenimo patirtimi. Kankindavo nemiga, vartodavau ir melotanino preparatus, ir gydytojo paskirtus migdomuosius. Jau kurį laiką jų nereikėjo. Tačiau atsitiktinai peršalimo atveju pastebėjau, kad vaistas „Actifed” mane migdo, praėjus ligai pabandžiau negalėdamas užmigti ir tai visuomet suveikdavo. Esu girdėjęs, kad kartais ne pirminės paskirties vaistai, tokie kaip tam tikri antihistaminai, dėl savo šalutinio poveikio – migdymo, būna skirti kaip preparatai miegui. Ar šiuo atveju „Actifed” galima vartoti miegui gerinti. Jokių kitų vaistų ir alkoholio nevartoju, tad interakcijų kaip ir nėra…

  Ne, šio vaisto miego gerinimui nenaudokite. Jis skirtas nosies ir viršutinių kvėpavimo takų užburkimui mažinti peršalus, taip pat slopina nosies tekėjimą ir čiaudulį. Ilgai vartoti jo negalima, o miego problemų tikrai nesutvarkys.

  Sveiki. Po insulto vyrui nustaytas SP-1. Kadangi tai gulintis ligonis, yra problemos su virškinimu, ligoninėje nustatytas nedidelis žarnyno nepraeinamumas. Labai opi problema tuštinimasis. Pilvo masažai nepadeda, kol kas gelbsti gutalax. Paskutiniu matu matosi, kad žarnyne renkasi dujos, espumisanas jau nebepadeda, ką patartumete vartoti vietoje jo. Ačiū

  Apgailestauju, bet jūsų atveju, atsižvelgdamas į jau vartojamus vaistus, gydymą turėtų skirti gydytojas. Kadangi nustatytas žarnyno nepraeinamumas, laisvinamuosius vaistus reikia vartoti ypač atsargiai. Pasikonsultuokite su gydytoju dėl Duphalac geriamojo tirpalo. 

  Ar galiu naudoti Cantalin micro kartu su Detralex?

  Daugiau nebūtinai yra efektyviau 🙂 Naudokite Detralex, nes jis vaistas, o jeigu jau nusipirkote ir Cantalin micro, suvartokite jį po Detralex. Nors tai tik maisto papildas, nėra reikalo vartoti kartu su Detralex.

  Gerb. Vaistininke,
  Ar būtina vartoti vaistus mažinančius cholesterolį (bendrasis – 8 g/mol, blogasis – 5).
  Gydytojas išrašė, tačiau girdėjau juos turint daug šalutinių poveikių. Man 44 m, moteris. Gal patartumėte kurie statinai šiuolaikiškesni, su mažesniu šalutiniu poveikiu?

  Ar būtina vartoti, atsakys tik jus gydantis gydytojas. Jeigu vaistus paskyrė, vadinasi, pagal jūsų anamnezę, jie reikalingi. Statinai gali sukelti pašalinius poveikius kaip ir visi kiti vaistai, tačiau jie lengvai toleruojami ir ligoniai, juos vartodami, rimtesnių problemų nepatiria. Nežinau, ką jums išrašė gydytojas, bet tikiu, kad, atsižvelgdamas į jūsų amžių ir ligos eigą, paskyrė tinkamus statinus. Kiekvieno paciento ligos istorija yra skirtinga, todėl, kas tinka vienam, nebūtinai tiks ir kitam.

  Laba diena, iš rinkos išimtas dėl logistikos „JAMIESON STRESS PLEX” papildas nervų sistemai. Jo sudėtis: Tiaminas, riboflavinas (vitaminas B2), vitaminai B6 ir B12, biotinas, vitaminas C, pantoteno ir folio rūgštys, cinkas.  Kokie galėtų būti analogai. Grynai geriant ne kaip pagrindinius vitaminus, bet papildomus papildus nervų sistemai pagerinti? Ačiū už atsakymą.

  Berocca Energy šnypščiosios tabletės.

  Sveiki, kada atsiras Propranolol Actavis vaistinėse? Ar reikia šio vaisto analogas, alternatyva?

  Propranolol Actavis ir Propranolol Accord dar yra likučių vaistinėse. Užeikite į tinklinę vaistinę(Euro, Camelia, Gintarinę…) ir paprašykite, kad kiekvienas tinklas peržiūrėtų visų savo vaistinių informaciją Lietuvoje. Tuomet galėtų persikelti vaistus į jums patogią vaistinę. Daugiau analogų nėra. Kada atsistatys tiekimas, neaišku. Dėl konkretaus vaisto keitimo turite tartis su gydytoju

  Kaip naudoti piranteli 2,5metu amziaus vaikui, ar tai vienakartine doze ar kaip nelabai suprantu aprasyme

  Vaistas dozuojamas atsižvelgiant į svorį. Mažiau nei 11 kg sveriantiems vaikams Pirantelis neskiriamas. 

  Jeigu jūsų vaikas patenka į svorio kategoriją 11-22 kg, dozė yra pusė arba viena matavimo taurelė (jei sveria į mažesnę pusę – apie 15 kg, tuomet pusė matavimo taurelės). Prieš vartojimą suspensiją reikia suplakti.

  Po gydymo praėjus 14 dienų, būtinas kontrolinis parazitologinis tyrimas. Jei randama spalinių, tuomet vaistinio preparato dozę reikia kartoti.

  Pusė arba viena taurelė – vienkartinė dozė. Esant reikalui, kaip minėjau, galima dozę kartoti.

  Labas vakaras, gydytoja israse vaistus pasake vienus gerti ryte kitus vakare, vaistinej neuzrase kuriuos kada gerti, jai pavadinimus parasyčiau ar galetumet suteikti tokios info?

  Parašykite, pažiūrėsiu. Tik kartais gydytojų paskyrimas būna individualus kiekvienam ligoniui.

  Ar galima Panangina gert vakare?

  Taip, galima.

  Sveiki, kada geriau rinktis bepantheno tepala , o kada krema?

  Tepalas yra riebesnis, jis ne taip gerai susigeria, gal labiau tinka sausesnei, labiau pažeistai odai. Kremas – lengvesnės konsistencijos. Abu yra panašaus veikimo.

  Puslapiai:1234567...47»