Klausk vaistininko • Vaistininko užrašai

Jūsų klausimas

Įveskite kodą: captcha

Labas rytas, šįkart ne klausimą noriu užduoti, o padėkoti už informacijas, kurias suteikiate, ačiū Jums už kantrybę, geros sveikatos Jums

Smagu gauti tokius komentarus 😄

Sveiki, norėčiau sužinoti gal yra raminamųjų nemigdančių vaistų? Žoliniai nepadeda, gal cheminiai yra? ačiū

Tai gali būti antidepresantų grupė, kurios paskyrimui reikalinga specialisto konsultacija ir, žinoma, receptas.

Tada yra vaistai, bet ne papildai (Sedatif PC, Nervoheel, Notta ir kt.)

Sveiki. Turiu keistą efektą. Po alkoholio vartojimo kitą rytą man pagirių nebūna, išskyrus… Viduriavimą. Kaip būtų galima tai paaiškinti?

Alkoholis savo sudėtyje turi medžiagų, kurios sukelia apsinuodijimą. Kitą dieną vieni – vemia, kiti – viduriuoja, dar kitiems – plyšta galva arba, atvirkščiai, viskas būna puiku. Vos tik patenka į skrandį, alkoholis pradeda naikinti visas bakterijas – ir naudingas, ir kenksmingas. Alkoholio skilimo produktai gali sutrikdyti pepsino gamybą, apriboti baltymų skilimą, dėl ko gali atsirasti viduriavimas. O kur dar konservantai, dažikliai, esantys alkoholyje. Kiekvieno žmogaus organizmas reaguoja skirtingai. Nepamaišys ir vizitas pas gydytoją, gal sergate gastritu ar yra kitų organizmo problemų.

O ką kalbėti apie tokius žmones, kurie valgo šlamštą ir negauna vitaminų, tačiau neserga? Genų įtaka?

Jiems tiesiog labai pasisekė 😃

Ar vartojant antidepresantus turi būti visiškas abstinentas? Nes kai vartoji ne vienerius metus, labai sunku gyventi neišgėrus kažkiek.

Na, jeigu kokia šventė, tai saikingai ir simboliškai visada galima 😀

Norėčiau sužinoti Jūsų nuomonę apie skirtumus tarp patentinio vaisto ARAVA ir generinio Leflunomide Sandoz. Kainos priemoka tarp jų didelė (18 ir 4 eurai). Jau keli mėn. naudoju Sandoz, bet prasidėjus gasdinimui, kad vaistininkai bus verčiami parduoti generinius, pradėjau abejoti, gal be reikalo taupau?

Sandoz yra gera patikima firma ir jeigu jaučiatės gerai, nėra ko blaškytis ir nervintis 😀

Dar vienas klausimas. Padiskutuokime. Aš, kaip ir jūs, nelabai tikiu vitaminų gėrimo nauda. Ir geriant juos tenka susirgti, ir negeriant jų – ilgą laiką nesirgti. Tačiau kaip manote, dėl kokios priežasties vitaminai nėra veiksmingi?

Manau, kad jie nėra neveiksmingi. Jie papildo organizmą trūkstamom medžiagom. Bet jei mes valgome visavertį ir įvairų maistą ir niekuo nesiskundžiame, tai kam mums papildomai dar kažką gerti? Jei dėl kažkokių priežasčių organizme trūksta tam tikrų elementų (tai nustatoma tyrimu, o ne spėliojant patiems), pvz., kalio, kalcio, geležies, vitamino D ar magnio, tik tada reikėtų vartoti papildomai.

Labai eskaluojama, kad negertume visokių ibupromų nuo skausmo. suprantama, kad ne skausmą reikia malšinti, o jo priežastį, nes skausmas yra tik ženklas, kad kažkas blogai. Tačiau nejau negalima to sušikto ibupromo ar kažko panašaus išgerti kai pvz. atsikeli naktį ir skauda dantį, o pas gydytoją tokiu metu nenueisi? Juk visiems būna extra atvejų. be to, ar normalu, kad paracetamolis nenumuša temperatūros? ar galima jį vartoti kartu su antibiotikais? kuo skiriasi steroidiniai vaistai nuo nesteroidinių?

Tikrai galima išgerti tabletę ir nesikankinti. Yra žmonių, kuriems temperatūrą numuša tik ibuprofenas, paracetamolis būna neveiksmingas.

Uždegimą visada reikia pradėti gydyti vaistais, turinčiais mažiausią pašalinį poveikį. Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupėje yra daug įvairių preparatų. Visi jie turi pašalinį poveikį. Tačiau uždegimą kažkaip reikia gydyti. Todėl atsižvelgiant į daugelį veiksnių, skiriami silpnesni ar stipresni NVNU.

Skiriant steroidinius preparatus, pirmiausiai atsižvelgiama į ligos priežastį ir sunkumą. Šie vaistai slopina imunitetą, taip pat turi priešuždegiminį poveikį, antialerginį, antišokinį poveikį. Jais gydomos rimtos ligos (reumatas, osteochondrozė, tam tikros odos ligos, raudonoji vilkligė ir t.t.)

Gal galite pasakyti ar veiksmingas purškalas miegui Good Sleep Spray? taip nesimiega, cheminių preparatų nesinori gerti

Tik viena moteris išgyrė šį preparatą. Nelabai perka šią prekę. Gal dėl nemažos kainos.

Jo sudėtyje yra melatonino, su šia medžiaga žmonės labiau perka tabletes. Tačiau, kaip visada, sakau – veikimas priklauso nuo daugelio dalykų (problemos didumas, amžius, gretutinės ligos, ankstesni gydymo metodai ir t.t.)

Pavartojus alkoholio, ryte plysta galva is skausmo, ar galima vartoti vaistus nuo skausmo? + efektyviausi vaistai nuo sauso kosulio (nereceptiniai)?

Galima 😄

Vaistų efektyvumas priklauso nuo sveikatos būklės (kiek liga pažengusi). Sauso kosulio slopinti nerekomenduojama, bet jei kitaip neišeina – Stoptussin tab.

Puslapiai:1234567...23»