Klausk vaistininko • Vaistininko užrašai

  Jūsų klausimas

  Įveskite kodą: captcha

  Laba diena. Kokios firmos patartumėte vartoti vit.D3 papildus kai nustatytas ženklus jo trūkumas? Ar tinka kartu vartoti su žuvies taukais (pvz. Mollers)? Buvo gerti ir ampulėse, bet gydytoja pataria pastoviai vartoti papildus.Iš anksto dėkoju už atsakymą ir sveikinu su prasidėjusiu pavasariu- tegul saulės visur būna kuo daugiau!

  Ačiū už sveikinimus 😊


  O dėl vitamino D: jeigu yra ženklus trūkumas, maisto papildai jo neatstatys, žinau iš praktikos. Jeigu D kiekis yra pakankamas ir saulės vis dar mažai, tuomet galite žaisti su papildais. Bet esant trūkumui – be saulės, ir vaistų, manau, neišsiversite. Kai kurių žmonių organizmas iš viso sunkiai pasisavina D vitaminą.
  Jeigu jau kalbame apie maisto papildus, rinkčiausi Pharma Nord gamintoją

  Ačiū už atsakymą. Dar norėčiau paklaust apie atlyginimus. Skelbimuose dažniausiai skelbia vidutinius atlyginimus, tačiau girdėjau, kad po pasikeitusio įstatymo algos vaistininkams gerokai pakilo. Teko skaityt, kad gauna 2500 ar 3000 už etatą. Ar iš tiesų tokios algos ar čia tik retenybė?

  Labai keisti dalykai vyksta su tom algom. Šiandien galima rasti vaistininką, gaunantį 1000€ į rankas, o taip pat ir tokį, kuris džiaugiasi 2-3 kartus didesne alga. Nėra tokio skaičiavimo metodo, pagal kurį visiems būtų nustatytos vienodos (ar bent panašios) algos. Keisčiausia yra tai, kad jos yra nevienodos net pas vienoje vaistinėje dirbančius kolegas – tame pačiame mieste, tame pačiame tinkle, tuo pačiu etatu… Paradoksas, tačiau dažnai didesnę algą gauna naujai atėjęs kolega. O tas kuris dirba ne vieną dešmtmetį, lieka, gražiai sakant, užmirštas. Algos dydis priklauso ir nuo regiono, ir nuo įvykdytų planų, ir nuo asmeninių pardavimų, ir nuo simpatijų – antipatijų. Taip kad žirklės labai plačios – atlyginimas gali svyruoti nuo 1000 iki 3000 eurų, o gal ir daugiau. Loterija arba kaip Pikų dama iškris.

  Sveiki. Ar tikrai šalyje taip trūksta vaistininkų? Internete galima rasti daug užsakytų straipsnių apie jų trūkumą, kur pasisako tie patys tinklų vadovai. Bet pažiūrėjus į darbo skelbimus, jų būna vos keli. Ar išties taip lengva vaistininkui bet kuriame šalies mieste rasti gerai apmokamą vietą?

  Taip, vaistininkui nėra sunku rasti darbą bet kuriame šalies mieste. Ar jis bus gerai apmokamas? Kiekvienas skirtingai supranta žodį GERAI. Kai pasikeitė įstatymas dėl vaistininko padėjėjo priežiūros, vaistininkų poreikis padidėjo. Vertinant šalies mastu, vaistininkų tikrai netrūksta, tiesiog, vaistinių turime nenormaliai daug. Tiklų atstovai verkia, nes siekia, kad ši profesija patektų į trūkstamų profesijų sąrašą. Ir tuomet:

  “Jei užsieniečio profesija įtraukta į šį sąrašą, jis atleidžiamas nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti ir dėl jo darbo atitikties Lietuvos Respublikos darbo rinkos poreikiams Užimtumo tarnyba neturi priimti sprendimo”.

  Tuomet tinklų atstovams atsiras dar daugiau galimybių žaisti samdomų darbuotojų likimais.

  Ar visų oxybutunino, mirabegrono, darifenacino, trospio ir flavoksato veikimas yra per centrinę nervų sistemą ir tiesiogiai pūslės raumenims ?

  Iš visų išvardintų tik Oksibutininas gali turėti tam tikrą poveikį į CNS. Visi jie veikia tiesiogiai į šlapimo pūslės raumenis. Mirabegronas – šlapimo pūslės raumenis atpalaiduojantis vaistas, mažinantis šlapimo pūslės aktyvumą, Flavoksatas – lengvina raumenų spazmus bei apsaugo nuo jų, Darifenacinas – dažnam šlapinimuisi ir šlapimo nelaikymui gydyti.

  Laba diena. Gydytoja rekomendavo Amacor ir Aterolip. (Taip, yra padidėjęs cholesterolis). Ar, Jūsų nuomone, būtina vartoti abu- vaistą ir papildą? Ir kiek yra efektyvus ir naudingas Amacor iš atsiliepimų? Ačiū.

  Maisto papildas gydomojo efekto neduos. Vaistinis preparatas Omacor, savo sudėtyje turintis išgrynintų omega-3 polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, gali turėti nevienodą poveikį – priklauso nuo individualių organizmo savybių, cholesterolio tipo, kiekio kraujyje ir pan. Yra atvejų, kai cholesterolio kiekis sumažėjo, vėliau – vėl padidėjo. Omacor, priklausomai nuo rodiklių, gali būti skiriamas ne su papildais, o kitais statinais, t. y. vaistais, mažinančiais cholesterolio kiekį kraujyje.

  Noriu paklausti kokia priežastis ne kartą pastebėjau, kad ryte išgėrus puodelį arbatos po kiek laiko pasišlapinu keturis kartus daugiau nors iš vakaro nuo 6 valandų jokių skysčių nevartoju, o ir dieną per daug skysčių nęvartoju kokia to priežastis. Dekui už atsakyma.

  Paminėsiu kelias galimas priežastis.

  Kai kurios arbatos rūšys, ypač turinčios savo sudėtyje kofeino (juodoji arbata, žalioji arbata) turi šlapimo išsiskyrimą skatinančių savybių. Tai gali jus priversti dažniau vaikščioti į tualetą.

  Jei ilgą laiką nevartojote skysčių (pvz., nuo 6 valandos vakaro iki ryto), jūsų organizmas gali labiau reaguoti į bet kokį skysčių suvartojimą. Išgėrus arbatos, kad atsigautų, organizmas greitai ją apdoroja ir tai nulemia didesnį šlapimo kiekį ir šlapinimosi dažnumą.

  Kai kurių žmonių šlapimo pūslė yra jautresnė tam tikriems skysčiams. Tokiu atveju, vartojant arbatą gali kilti dažnesnis poreikis šlapintis, ypač jei šlapimo pūslės darbą sužadina arbatoje esančios medžiagos.

  Noriu paklausti, vargina naktinis dažnas šlapinimasis, tačiau tai nėra didelis noras šlapintis, o tik maudimas organo gale kuris truputį pasišlapinus praeina, tai gal yra kokių vaistų, kad pašalintų šį maudimą ar čia koks uždegimas ar būtina kreiptis pas gydytoją

  Žinoma, kreipkitės į gydytoją. Bus atlikti šlapimo, kraujo, kt. tyrimai ir paaiškės, ar tai uždegimas, ar rimtesnės problemos. Bet kuriuo atveju, gydytojas parinks vaistus, kurie greičiausiai bus receptiniai.

  Sveiki. Kiek laiko vartoti Betasercs?

  Vartojimas yra individualus, atsižvelgiant į organizmo reakciją. Geriausias poveikis gali pasireikšti tik po kelių mėn. Jums vaistą skyręs gydytojas, atsižvelgdamas į ligos simptomus, turėtų nuspręsti, kaip ilgai jį reikia vartoti. Kadangi vaisto poveikis nėra greitas, galima vartoti ilgesnį laiką (1,5 metų).

  Noriu paklausti po problemų su šlapimo takais darosi skystesnes išmatos ar tai normalu art tai rodo uždegimą ar kitus negalavimus?

  Žiūrint, kaip dažnai, ir kiek ilgai  tai trunka.  Jeigu rimtai sirgote, vartojote vaistus, galbūt dar veikia vaistų šalutinis poveikis. Jeigu tai nebūdinga jūsų organizmui, kreipkitės į gydytoją. 

  Sveiki. Kur nusipirkti nuo tukymo vaisto CHAMPIX?

  Šiuo metu vaistas netiekiamas. Remiantis viešai prieinama informacija, planuojama tiekimo atnaujinimo data – 2025-03. Įdomumo dėlei: 2021 m. CHAMPIX dėl priemaišos N-nitrozo-vareniklino buvo atšauktas iš rinkos. 

  Puslapiai:1234567...48»