Klausk vaistininko • Vaistininko užrašai

  Jūsų klausimas

  Įveskite kodą: captcha

  Kaip reiktų vartoti fortrans?

  Vieno paketėlio turinį ištirpinti 1 litre vandens. Ši dozė yra skirta 15-20 kg kūno masės. Suaugusiam būtų 3-4 paketėliai, kas sudarys 3-4 litrus. Vaistą galima suvartoti per kartą (paprastai prieš numatomą procedūrą), arba per 2 kartus (2 l vakare ir 1-2 l ryte).

  Sveiki. Galvoju apie stojimą į farmacijos studijas. Pastaruoju metu žiniasklaidoje daug rašoma, kad trūksta vaistininkų, kad po studijų lengva susirasti darbą. Taip pat, kad didėja algos. Gal galite atsakyti, kokią algą į rankas (neto) gauna vaistininkas dirbantis tinklinėje vaistinėje? Skaičiau Jūsų puslapyje apie motyvacinius priedus, priklausančius nuo papildų pardavimo ir pan., bet norėčiau sužinoti, kokios algos galima tikėtis dirbant sąžiningai, o ne įkyriai siūlant klientams to, ko jiems nereikia. Žinau, kad vaistininkams tenka dirbti savaitgaliais, kartais per šventes, bet yra ir savų šios profesijos pliusų – trumpesnė darbo savaitė, ilgesnės atostogos. Taigi prieš priimdama sprendimą dėl studijų norėčiau kuo daugiau sužinoti apie vaistininko darbą šiandien.

  Viskas priklauso nuo darbdavio. Kiekviename tinkle skirtinga atlyginimo schema. Negana to, tame pačiame tinkle mokami nevienodi atlyginimai. Labiausiai laimi nauji darbuotojai. Kadangi atsidarinėja vis naujos vaistinės, taip pat didėja paslaugų pasiūla vaistinėse (vakcinacija), vaistininkų trūksta, ypač ne didmiesčiuose. Taigi, kuo giliau į provinciją, tuo didesnė alga. Iš patirties ir kolegų pasakojimų, bazė yra nuo 800 iki 1200 ir daugiau. Tada prasideda priedai už pardavimus, įvykdytus planus, gerą slapto pirkėjo įvertinimą, naujų darbuotojų atvedimą ir t.t. Vieni gali užsidirbti 50€, kiti – ir 200€. Priklauso, kuriame taške įsikūrusi vaistinė. Nebus žmonių, nebus apyvartos, nebus ir priedų. Yra vaistinių, kur vaistininkas gauna 1000€, o naujai priimtas farmakotechnikas toje pačioje vaistinėje sutaria dėl 1200€ algos. Dabar kiekviena darbo sutartis skiriasi. Kaune algos mažiausios, Vilniuje šiek tiek didesnės. Alytuje ar Panevėžyje galima ir 1500 tikėtis. Ne paslaptis, kad daugelis dirba daugiau nei etatą, todėl alga didėja. Šventinės dienos apmokamos dvigubu tarifu (nežinau, ar visur). Paradoksas – jei gyveni mažam miestelyje, tai alga gali būti ir nedidelė. Bet jei į tą miestelį važinės darbuotojas iš didmiesčio, jam bus pasiūlyta didesnė alga. Žodžiu, daug neteisybės. Dar priklauso ir nuo einamų pareigų. Jei esi vaistinės FVV, gali tikėtis 50-150€ daugiau (visur nevienodai). Taigi, šiai dienai neįmanoma įvardinti algos, nes yra labai daug kriterijų – tinklas, miestas, vaistinės apyvarta, užimamos pareigos ir be abejo, sėkmė pasirašant sutartį. Šiaip, darbuotojų kaita yra didelė, visi nuolat migruoja per tinklus, ieško geriau. O kas ieško, tas randa😉

  Laba diena, suprantama, kad kepenų suriebėjimą gali lemti netinkama mityba, nejudrus gyvenimo būdas ir pan., tačiau ką galėtumėte rekomenduoti iš vaistų? P.S. Papildai, tikriausiai, nėra geras pasirinkimas? Ačiū

  Laiko ir klientų patikrintas vaistas – Essentiale forte N kietosios kapsulės. Rekomenduojama gerti ilgesnį laikotarpį (3 mėn.)

  Sveiki, jau du mėnesius vartoju Terbinafin Actavis (250 mg), ir maždaug nuo pusantro mėnesio vartojimo atsirado viduriavimas, kuris jau tęsiasi 3 savaites. Ar gali būti viduriamas nuo šitų vaistų?

  Taip, vienas iš dažnai pasireiškiančių šalutinių poveikių yra viduriavimas. Priklausomai nuo grybelio pažeistos vietos, gydymas gali trukti 2-12 savaičių.

  Sveiki kolega. Seku jūsų užrašius jau keli metai. Jūs įkvėpėpte mane, po 10 metų farmacijoje, pagaliau išeiti iš darbo ir keisti kvalifikaciją. Užrašuose nemažai ciniškos ironijos, kurią puikiai suprantu ir pateisinu. Kolega, kodėl nekeičiate profesijos? Kokią matote prasmę darbe, kuri priverčia jus toliau dirbti (apie pinigus nekalbėkime :) )

  Na, labai smagu gauti tokį laiškelį 🙂 Tikrai, ironijos mano rašliavoj netrūksta. Galbūt, tas įvairių potyrių išsiveržimas užrašų pavidalu mane šiek tiek apramina ir taip sulaiko nuo kardinalių pokyčių 🧐 Mintys apie profesijos keitimą aplanko nuolat, bet vis pagalvoju: “Gal dar ne? Gal kažkas vis dėlto pasikeis į gera?” Visgi, džiaugiuosi už visus savo kolegas, kurie, nežiūrint į ilgas ir sunkias studijas, išdrįso žengti ryžtingą žingsnį. Kas žino, gal ir manęs laukia tokia lemtis 😎

  Sveiki. Man gydymui būtinos Budesonid rektalinės putos. Kiek supratau tai būtų vardinis receptas. Kiek kainuoja pacientui tokio vaisto gavimas mėnesiui?

  14 dozių kaina gali siekti apie 95 EUR.

  Laba diena,labai ačiū už Jūsų puslapį, man tai atradimas, kur randu daug naudingo ir įdomaus. Turiu ir klausimą. Ar galėtumėte patarti kaip atsikratyti (gydyti?) papilomas?

  Papilomos – virusų sukelti dariniai, turintys polinkį daugintis. Vieną kartą jų atsikračius, nėra jokių garantijų, kad neatsiras vėl ir vėl. Svarbu yra stiprinti imuninę sistemą, nes jai “sustreikavus”, pradeda dygti miežiai, herpesai, papilomos ir kitos bjaurybės ☹️ Šalinti papilomas galima lazeriu, elektrokoaguliacija. Vaistinėse yra šiek tiek kosmetikos priemonių papilomų naikinimui (skystis BRUCIAPORRI Giovanardi 12 ml, Superčistotelo skystis, Wortie odos išaugų šalinimo priemonė), tačiau nebūtinai jos padės atsikratyti papilomų. Karpoms naikinti skirtos priemonės yra per stiprios papilomų naikinimui. Svarbu nepamiršti: jeigu imuninė sistema yra stipri, dariniai neatsiranda arba atsiradę išnyksta savaime.

  Geriu „rudotel” ar galiu gerti jonažolių kapsules? Ačiū

  Jonažolėje yra apie 10 skirtingų komponentų ir aktyviųjų medžiagų grupių, kurios gali turėti farmakologinį poveikį. Preparatai, į kuriuos įeina jonažolė, pasižymi sąveika su kai kuriais vaistais. Tai liudija ir gaunami pranešimai apie nepageidaujamas jonažolės reakcijas bei farmakokinetiniai tyrimai. Ne visos vaistų sąveikos šiuo metu su jonažole yra žinomos, todėl kartu su Rudotel geriau nevartoti.

  Norėjau paklausti kurio gamintojo Omeprozolis skaitosi originalas? Ačiū

  Kiek prisimenu, pirmasis pasirodė Ultop.

  Sveiki, labai patinką jūsų tinklaraštis, Ačiū. Dabar klausimas, kaip gydyti voti-šunvote. Dar pamiršau paklausti, kokius vitaminus naudoti, kaip pradeda kilti votys, kokiu trūksta? Ačiū

  Ačiū 🙃 Reikalingi B grupės vitaminai, C, A, E. Lengvoms neišplitusioms pūlinėms odos ligoms gydyti galima naudoti Ilon Abszess-Salbe tepalą, Višnevskio linimentą. Tačiau geriau apsilankyti pas gydytoją, kuris įvertinęs jūsų votis, galbūt, skirs receptinius priešbakterinius tepalus arba net geriamus antibiotikus. Neužsiimkie savigyda, kad neįneštumėte infekcijos.

  Puslapiai:1234567...46»