

Jie ir Jos

Labai smagu, kad šį mano puslapį skaito ir vyrai, ir moterys. Beje, jie skiriasi ne tik savo išvaizda. Skiriasi jų mąstymas ir požiūris į kiekvieną gyvenimo įvykį. Kinų išmintis sako: „Mes gimėme nuogi, šlapi ir alkani. Paskui viskas darosi sudėtingiau.”
Moteris nerimauja dėl savo ateities tol, kol gauna vyrą. Vyras ima jaudintis dėl ateities gavęs žmoną ?
Ne paslaptis, kad moters smegenys išvagotos vingių vingeliais. Todėl kalbėdama telefonu ji gali paleisti kompiuterio programą ir gurkšnodama kavą klausytis pokalbio sau už nugaros. Vienu metu ji gali šnekėtis keliomis visiškai skirtingomis temomis, o norėdama pakeisti temą arba ką nors pabrėžti, pasitelkia penkis balso tonus. Vyrai atpažįsta tik tris iš šių tonų. Todėl vyrai, klausydamiesi moterų šnekos, dažnai pameta siužeto liniją. Daugybė vingių gali išryškėti tik viename sakinyje:
Vyras: Ar žadi rytoj susitikti su drauge?
Moteris: Tai ji man sakė, kad susitiksim, tik nežino kurią valandą, nes viskas priklausys nuo to, ar anksčiau baigs darbą, nes nežino, ar jos kolega spės ją pakeisti, mat jis lankysis pas specialistą, pas kurį užsiregistravo prieš kelis mėnesius, sako, kad jis savo srities profesionalas ir pas jį sunku patekti, bet draugė sakė, kad jei aš irgi norėsiu, tai galės dėl manęs pašnekėti, tik tai gali brangiai kainuoti, bet juk tu man duosi pinigų tam reikalui? Bet…
Vyras: Tai reiškiasi, kad susitiksi, ar ne?
Moteris: Na, tai priklausys nuo to, ar nebus per vėlu, nes aš dar planuoju užsukti į vieną prekybos centrą, kur bus dideli išpardavimai, nes vakar gavau žinutę telefonu, kad man suteikiamos ypatingos nuolaidos, o tu juk pameni, kai aš tau sakiau, kad man reikėtų naujų batų, nes paskutinį kartą, kai buvome kaime pas tavo tėvus, tai šuo sukandžiojo padą ir batus teko išmesti, o tu sakei, kad ……..
Vyras galvojo, kad uždavė paprastą klausimą ir laukė paprasto atsakymo – taip arba ne. Bet jo nesulaukęs ir netekęs kantrybės, išėjo į garažą ?
Baigiantis ilgai dienai, moterys mėgsta atsipalaiduodamos pažiūrėti kokią nors televizijos laidą arba serialą, kuriame yra daug paprasto bendravimo ir jausmingų scenų. O vyrai, šokinėdami per kanalus, gali analizuoti kiekvienoje programoje rodomas problemas ir apsvarstyti reikiamus sprendimus. Tuo pačiu, matydami kito problemas, jie pamiršta savąsias. Vyrams neįdomu, kas rodoma per televiziją, jie nori žinoti, ką dar galima per ją pamatyti. Su moterimis sudėtingiau. Jeigu ją slegia rūpestis, visiškai nesvarbu, ar ji dar ką nors veikia – vis tiek problema būna užvaldžiusi visas jos mintis. Ir tuo metu, kai ji mėgina pasikalbėti su vyru, jis klaidžioja kažkur už jūrų marių. Nes vyro spoksojimas į nieką yra jo būdas atsipalaiduoti. Jei vyras tyli, tai nereiškia, kad jis nemyli moters. Jam tik reikia ramybės. Šiandieną nereikia sukti galvos, kaip pasidalinti distanciniu TV valdymo pulteliu – ne vienas televizorius randasi namuose. Tačiau kaip smagu vakarą praleisti ne atskiruose kambariuose.
Orientavimasis erdvėje – dar vienas ryškus skirtumas tarp jo ir jos. Jeigu moteriai aiškinsite kaip surasti vieną ar kitą objektą, pavartodami tokius sutartinius ženklus kaip nulinkęs beržas, gražus geltonas namas, mūrinė tvora ar nedidelis prūdas, galite būti ramus, kad ji nenuklys. Bet jeigu sakysite: važiuok greitkeliu, prieš antrą tiltą pasuk į dešinę, tada ties trečiu Vakarinio aplinkkelio išvažiavimu suk į A29 kelią – turbūt, jos niekada neišvysite ?
Bet vyrui prisipažinti, kad jis pasiklydo, reiškia prisipažinti, kad jis prarado svarbiausią savo gebėjimą – rasti kelią. Ir jeigu esate protinga moteris, sėdinti keleivio vietoje ir ką tik pravažiavote tą pačią vietą trečią kartą, nereikškite vyrui kritinės pastabos, nes gali tekti eiti pėsčiomis.
O kaip su apsipirkinėjimu? Žinoma, kad daugeliui vyrui tai yra nuobodu. Kai reikia tai daryti, jiems pradeda kaisti kojos ir skaudėti galvą. Nes kelis kostiumus, marškinius, kelias poras batų, kaklaraištį ir dar ką nors vyras gali įsigyti per septynias minutes. O kalėdines dovanas visai šeimai gali nupirkti gruodžio 24 dieną šeštą valandą vakaro ir visiškai vienas. Bet taip sugeba tik vyras. O moteris, neturėdama konkretaus tikslo, bastydamasi iš vienos vietos į kitą, spaudydama, uostydama, čiupinėdama ir ragaudama viską, ką aptinka, plepėdama su drauge įvairiausiomis temomis, net ir nieko tinkamo neradusi, grįžta vakare namo patenkinta, kad diena prabėgo puikiai ?
O kaip su melavimu? Kas meluoja geriau? Meluoja visi. Melas dažniausiai yra nekaltas. Yra gera patarlė: visada sakykite teisybę, o paskui – sprukite. Meluojame dėl dviejų priežasčių – siekdami naudos arba nenorėdami kito įskaudinti. Juk nesakome draugui, kad jo veidas nusėtas bjaurių spuogų arba kodėl jis neišsipeša iš nosies plaukų. Arba, kad draugė yra visiška nevykėlė mama, nes jos vaikai elgiasi baisiai. Parduodami automobilį tiesiog „pamirštate” pasakyti, kad iš variklio bėga tepalas, nes šiaip, automobilis yra puikios būklės. Taigi, ir visi meluoja vienodai, skiriasi tik melo turinys ?
Tiek apie mus visus. Ir jeigu įsimintume kelias gyvenimo tiesas, jis nušvistų visai gražiomis spalvomis ?
Kai moteris sako:
„Mums reikia pasikalbėti” – ji iš tikrųjų yra nusivylusi arba turi problemą.
„Mums reikia” – reiškiasi – aš noriu.
„Aš nesu nusiminusi” – žinoma, kad esu nusiminusi!
„Ar tu mane labai myli?” – padariau, kas tau nepatiks.
„Būk romantiškas, išjunk šviesą” – reiškia mano šlaunys suglebusios.
Kai vyras sako:
„Mes pavėluosime” – reiškia, kad turiu pagrįstą priežastį lėkti kaip beprotis.
„Atsipūsk, brangioji, tu per daug dirbi” – reiškia, kad per siurblio ūžesį negirdžiu televizoriaus.
„Tai įdomu, brangioji” – reiškia, ar tu vis dar kalbi?
„Pasiilgau tavęs” – reiškia, kad nerandu savo kojinių, vaikai alkani, baigėsi tualetinis popierius.
„Tai iš tiesų geras filmas” – reiškia, kad jame daug ginklų, peilių, greitų automobilių ir nuogų moterų.