

Apklausa
Maždaug prieš metus darbe teko pildyti apklausą, skirtą farmacijos specialistams. Apklausos tikslas – darbdavio siekis sukurti tokią aplinką ir sudaryti kuo palankesnes sąlygas, jog darbuotojai būtų motyvuoti aktyviai siekti organizacijos tikslų. Gaila, kad išsisaugojau tik kelis klausimus, bet, matyt, jie buvo patys aktualiausi 😁 Juokingiausia tai, kad tiek prieš metus, tiek dabar, tiek ir po metų, o gal ir penkių, jie buvo, yra ir išliks didžiausiu sopuliu vaistininko praktikoje. Taigi, dalinuosi:
Kas Jums kelia daugiausiai streso darbo vaistinėje metu?
- V Darbdavio spaudimas
- V Konfliktai, įtampos kolektyve
- V Nepatenkinti klientai
- V Dažni farmacijos politikos pokyčiai
- V Vaistų trūkumas
- V Darbas vienam, nes nėra su kuo pasitarti
- V Kita
Ar kas nors pasikeitė per tuos metus? Deja deja deja. Keitėsi tik dienos kalendoriuje. Ir kiekvieną metų dieną vis dar yra jaučiama kieta krautuvininko ranka. Jeigu ne krautuvininko, tai jo pakaliko-rudnosiuko, kuris nepaliauja grasinti, gąsdinti ir visaip kitaip tave menkinti ir moralizuoti. Nepatenkinti klientai irgi niekur nedingo. Sakyčiau, jų gal net padaugėjo. Vaistų trūkumą jaučiame nuolatos – jei atsiranda vieni, tai, žiūrėk, jau kiti pradingo 🤦 O vienatvės jausmas mus lydės iki tol, kol Sveikatos apsaugos ministerija pagaliau susiprotės ir įstatymu įpareigos krautuvininką įdarbinti mažiausiai du specialistus vienoje pamainoje net ir mažoje vaistinėje.
Kokius darbus be vaistų pardavimo ir klientų konsultavimo dar atliekate vaistinėje?
- V Tvarkau įvairius su vaistinės veikla susijusius dokumentus
- V Pajamuoju prekes
- V Dėlioju prekes į lentynas
- V Tvarkau apskaitos ir finansinius dokumentus
- V Valau lentynas
- V Valau patalpas
- V Dėlioju kainas ir akcijas
- V Užsakinėju prekes
- V Atlieku su vaistų gamyba susijusius darbus
Vienareikšmiškai ir su giliu liūdesiu konstatuoju faktą, kad visi aukščiau išvardinti darbai niekur nedingo, o juos atlikti gali tik VAISTININKAS. Nes niekas kitas, netgi ir valytoja, taip švariai neišvalys lentynų. Kas liečia grindis, tai valytoja jas išplaus tik vieną kartą per dieną, o vaistininkas tą pakartos dar kelis kartus (ypač žiemą ir rudenį). Kainos ir akcijos – pats svarbiausias ir atsakingiausias darbas vaistinėje (krautuvininko supratimu), taigi, ir vėl jis patikėtas tik magistro arba bakalauro laipsnį turinčiam farmacijos specialistui. Finansiniai dokumentai, darbo grafikai, ataskaitos, grąžinimai, nurašymai ir visis kiti svarbūs popieriukai taip pat patikėti vaistininkams, nes jų protas – šviesus, akis – žvitri, atmintis – tobula, kantrybė – beribė, lojalumas – iki tam tikros ribos 😎
Ar jūsų sprendimus konsultuojant klientus ir parduodant vaistus ir kitas vaistinės prekes lemia darbdavio sudarytos sąlygos, pvz. priedas prie atlyginimo, skaičiuojami įvairūs rodikliai ir kt.?
Deja, variantų neišsaugojau, bet jie ir taip aiškūs, nes paskutiniu metu ir viešojoje erdvėj apie tai daug diskutuojama. Galiu drąsiai pateikti atsakymus TAIP TAIP TAIP.
Atsakant į klausimus patariama galvoti apie savo savijautą darbe per pastarąjį pusmetį. Atidžiai perskaityti kiekvieną teiginį ir atitinkamai pasirinkti atsakymo variantą, kuris teiginį apibūdina geriausiai.
Tik kas iš to? Na, pasirinkau atsakymus, prieš tai – gerai pagalvojau. Bet, kaip jau minėjau, niekas nepasikeitė. Kaip dirbom už tris, taip ir toliau darbuojamės. Kaip buvom apsivertę visokiais registracijų žurnalais ir ataskaitų popieriais, taip ir likom tarp jų gulėti. Kaip dėliojom akcijas, taip ir toliau sėkmingai karpom ir dėliojam. Gal tik apimtys padidėjo, nes krautuvininkai – besočiai, jiems vis negana: prisiveža iš kažkur visokio šlamšto, o mes dėliojame dėliojame…
Tai kaip ten buvo teigiama? Priminsiu – pagrindinis darbdavio tikslas įvertinti situaciją, t.y. nustatyti darbuotojų įsitraukimo lygį bei identifikuoti darbuotojų pasitenkinimą lemiančius veiksnius.
Kadangi viskas liko po senovei, reikia suprasti, kad:
arba krautuvininkas nesuinteresuotas ką nors keisti, nes jam ir taip yra LABAI GERAI
arba mes, vaistinių darbuotojai esam LABAI PATENKINTI SAVO DARBO SĄLYGOMIS 😂