Bir 9, 2016 - Apklausų analizės    2

Apie rusiškų vaistų kioskelius

Apklausa: Ar lankotės "rusiškuose vaistų kioskeliuose"

Tuose rusiškų vaistų kioskeliuose įdomūs dalykai vyksta ?

Kartą atsinešė moteriškė papildų dėžutę, kurią pirko tokiame kioskelyje. Pasiguodė, kad nemažai sumokėjo, bet, negana to, įtarė, kad jai davė nepilną dėžutę. Pradėjau aš tą pakuotę vartyti iš visų pusių, kad surasčiau, kiek ten turi būti tų kapsulių. Bevartant pasimatė labai jau negražiai užklijuotas galiojimo laikas, o ant naujo lipduko ranka užrašytas kitas galiojimas. Tikrasis pasibaigęs prieš kelis metus(!!!). Ir dėžutėje trūko dviejų lapelių – vietoj 100 įdėta 80 kapsulių. Žinoma, aš negaliu garantuoti, kad ta moteriškė jau nesugėrė tų 20 kapsulių, bet iš pokalbio su ja, buvau jos pusėje. Tiesiog, nebuvo pagrindo įtarti, kad ji man meluoja. Taigi, tas labai jau netvarkingai perklijuotas galiojimas sukėlė įvairių minčių. Kadangi ji ką tik buvo įsigijusi tuos papildus, patariau sugrįžti ir išsireikalauti savo pinigų už tokią nepagarbą. Ji pažadėjo taip ir padaryti. Nežinau, ar jai pavyko, bet, manau, kad taip, nes vykdant nelegalią prekybą, pardavėja turėtų prisibijoti tikrintojų.

Yra nemažai rusiškų vaistų (Mucaltin), papildų ( ženšenio tinktūra) ar kosmetikos priemonių (vazelino tepalas, Višnevskio tepalas, skystas glicerinas), kurie turi būti laikomi vėsioje temperatūroje. Mes juos laikome šaldytuve. O kur laiko tie turgaus prekiautojai? Kokiom sąlygom viskas yra transportuojama? Ir kas, pagaliau, ten yra supakuota?

Tai retoriniai klausimai. Suprantu, kad daug kas ten yra pigiau ir daugeliui tai yra aktualu. Bet kokybės niekas negarantuos. O ir apie efektyvumą sunku ką nors pasakyti.

Daugeliui šie kioskai yra išsigelbėjimas, kai reikia antibiotikų, nes ten jų tikrai galima nusipirkti be recepto. Bet tokiu atveju geriau jau kreiptis į gydytoją ir įsitikinti, kad jų tikrai reikia.

Rusiškų vaistų prekiautojai puikiai žino vaistų kainas vaistinėse ir neskuba savų mažinti labai ryškiai. Todėl daugelis vaistų tikrai nėra ženkliai pigesni.

Kita kalba, kai vienu ar kitu pageidaujamu vaistu neprekiauja mūsų vaistinės. Su turgum čia jau nepakonkuruosi ? Vyresnės kartos žmonės ieško tetraciklino tablečių, tetraciklino ir hidrokortizono akių tepalo, streptocido tepalo, miltelių ir kitų panašių deficitų, nes panašaus veikimo analogai vaistinėse yra pakankamai brangūs ir, kaip sako tie žmonės, neveiksmingi ?

Ką gi, kiekvieno asmeninis reikalas, kur pirkti vaistus. Bet visada pagalvokime, ar kaina atitiks kokybę ir ar verta rizikuoti savo sveikata ?

Viso komentarų: 2

  • Pirmą kartą girdžiu apie rusiškų vaistų kioskelius, žinau, kad baltarusiškų yra, tai gal jie prekiauja rusiškais vaistais? O dėl garantijos, tai ir mūsų vaistinėse nusipirkę, nebusi 100 procentų garantuotas: kiek žinau, tai yra daugybė vaistinėse parduodamų vaistų: LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS Į S A K Y M A S 1996 m. lapkričio 29 d. Nr. 628 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOJE NEREGISTRUOTŲ VAISTŲ LAIKINAI LEIDŽIAMO ĮVEŽIMO IR REALIZACIJOS VAISTINĖSE.”
    Klausimas: Kodėl tie vaistai neregistruoti ir leidžiami laikinai? tai gal ne iki galo ištirti?

    • Viskas, kas susiję su vaistais, stipriai kontroliuoja Valstybinė Vaistų Kontrolės Tarnyba. Galite tikrai ramiai miegoti ir negalvoti apie tai, kad Lietuvoje registruotoje vaistinėje nusipirksite nekokybišką vaistą ? O saugiklių neregistruotiems preparatams tikrai yra nemažai:

      II. NEREGISTRUOTŲ BŪTINŲJŲ VAISTINIŲ PREPARATŲ, DĖL KURIŲ GALI BŪTI IŠDUOTI LEIDIMAI, KRITERIJAI
      6. Leidimai dėl neregistruotų būtinųjų vaistinių preparatų gali būti išduodami tiems neregistruotiems būtiniesiems vaistiniams preparatams, kurie atitinka visus šiuos kriterijus:
      6.1. veikliosios medžiagos įrašytos į Pasaulio sveikatos organizacijos skelbiamą Būtinųjų vaistinių preparatų sąrašą ir (arba) Priešnuodžių, vartojamų apsinuodijusiems pacientams gydyti asmens sveikatos priežiūros įstaigose, sąrašą, patvirtintą sveikatos apsaugos ministro 2004 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. V-468 (Žin., 2004, Nr. 105-3905);
      6.2. nėra į Lietuvos Respublikos vaistinių preparatų registrą įrašyto vaistinio preparato, kurio veiklioji medžiaga įrašyta į Taisyklių 6.1 punkte nurodytą sąrašą ar sąrašus ir vartojama tuo pačiu būdu;
      6.3. nėra nagrinėjama paraiška gauti rinkodaros teisę Lietuvos Respublikoje dėl vaistinio preparato, kurio veiklioji medžiaga įrašyta į Taisyklių 6.1 punkte nurodytą sąrašą ar sąrašus ir vartojama tuo pačiu būdu;
      6.4. vaistinio preparato rinkodaros teisė suteikta eksportuojančioje valstybėje.

      Tie įvežti vaistai savo kokybe tikrai yra saugūs, dažniausiai neatitinka tik pakuotės ženklinimas ar anotacija kita kalba. Todėl įvežus tokias pakuotes, supaprastinamas jų ženklinimas, pvz, užklijuojant lipduką lietuvių kalba. Jei vaistai yra gyvybiškai svarbūs tam tikrai ligonių grupei ir yra sutrikęs tiekimas Lietuvos rinkai, tuomet ir išleidžiamas įsakymas leisti įvežti ?

Turite klausimų? Parašykite juos čia!