Lap 27, 2014 - Apklausų analizės    0

Papildų poveikis

Apklausa
 

Noriu pasidžiaugti, kad buvote neabejingi ir prabalsavote apie papildų vartojimą. Atsakymai manęs nenustebino, nes, kaip ir tikėjausi, daugelis iš jūsų suprantate, kad papildas yra ne vaistas ir tikėtis stebuklingo poveikio yra naivu. Taip pat džiaugiuosi už tuos, kurie vartojo ir pajuto poveikį. Nesvarbu, ar poveikis buvo tikrai dėl aprašytų gerųjų savybių, ar, tiesiog, įtaką padarė didelis tikėjimas tuo, kas parašyta, ar stipri įtaiga jau vartojusių. Puiku yra tai, kad jūs pasijutote geriau ir tai yra NUOSTABU!

Tiems, kurie dvejoja ir nežino, ar reikia tų papildų jam, ar ne, keli mano priminimai.

Rekomenduojama vengti preparatų, atvežtų iš egzotinių šalių, taip pat tokių, kurių sudėtyje esančios medžiagos – egzotinių augalų ekstraktai ar jų dalys. Neaišku, kaip tokius preparatus toleruos jūsų organizmas.

Reikėtų žinoti, kad vitaminai skirstomi į tirpius vandenyje ir riebaluose. Pirmieji organizme nesikaupia, jų perteklius pašalinamas su šlapimu. Tai vitaminas C, dauguma B grupės vitaminų. Riebaluose tirpūs vitaminai gali kauptis audiniuose, jų patariama neperdozuoti.

Yra asmenų, kuriems yra padidėjęs vienokių ar kitokių maisto medžiagų poreikis. Tai vaikai, senyvo amžiaus žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis, profesionalūs sportininkai, taip pat kurių mityba yra nevisavertė. Galbūt šiai grupei žmonių ir verta pasirinkti produktus, kurie papildytų jų organizmą trūkstamom medžiagom. Bet kas pasakys tiksliai, ko trūksta jūsų organizmui?

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas praneša:

Maisto papildams taikomi maisto saugą (o ne vaistus) reglamentuojantys teisės aktai. Kitaip negu vaistų, maisto papildų pateikimo į rinką procedūra gerokai paprastesnė. Prieš pateikiant maisto papildus į rinką, poveikiui įrodyti nereikia atlikti klinikinių tyrimų. Maisto papildų, kurie pagaminti Lietuvoje ar įvežami iš Europos Sąjungos šalių bei Islandijos, Norvegijos ir Lichtenšteino, nei notifikuoti, nei registruoti nereikia. Maisto papildai, kurie į Lietuvos rinką patenka iš trečiųjų šalių yra notifikuojami. Maisto papildų notifikavimą atliekanti Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) neturi teisės uždrausti įvežti maisto papildų, nes notifikavimas – tai tik pranešimas apie į Lietuvos Respublikos rinką pateikiamus maisto papildus.

Sėkmės pasirenkant teisingą variantą 🙂

P.S KVIEČIU SUDALYVAUTI NAUJOJE APKLAUSOJE APIE PASITIKĖJIMĄ VAISTINĖS DARBUOTOJAIS.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!