Klausk vaistininko • Vaistininko užrašai

    Jūsų klausimas

    Įveskite kodą: captcha

    Sveiki.Maitinu kudiki ar galiu nuo kirmeliu gerti vaistus?

    Vartoti nerekomenduojama:

    Helmintox krūtimi maitinančioms moterims galima vartoti tik būtiniausiu atveju. Vartojant vaisto pieną reikia išpilti.

    Turimi riboti duomenys rodo, kad pavartojus mebendazolo, mažas jo kiekis išsiskiria į gydytų moterų pieną, todėl žindymo metu vaistinio preparato vartoti nerekomenduojama.

    Visai neseniai atradau šį Jūsų dienraštųžį, labai įdomiai susiskaito, ačiū, kad rašote :) Klausimas, ką reiškia postų pabaigoje trumpinys ,,TŠTKD”?  :D

    Smagu girdėti, kad domitės! Kartas nuo karto vis paaiškinu, ką tai reiškia – čia labai gera citata iš knygos: TAS PATS ŠŪDAS TIK KITA DIENA 😂

    Turiu klausima miegant atsiranda noras šlapintis diena to nera o tai pat šį norą šlapintis slopina ir pilnai negulint ir kiną daugiau pakėlus nuo visiškai gulimos padėties ar negali buti kokia sanariu beda ir kokius vaistus geriausiai gert kad šį norą slopinti

    Nestatykite sau diagnozių savarankiškai. Pirma reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris parašys siuntimą pas specialistą. Atliks kraujo, šlapimo tyrimus, įvertins inkstų būklę, atmes arba patvirtins infekciją ar kitas įtariamas ligas. Vaistininkas negali paskirti vaistų, nežinodamas, kas sukelia padažnėjusį šlapinimąsi. Tai gali būti daugelio ligų simptomas, o kaip žinia, simptomų slopinti negalima, reikia ieškoti priežasčių.

    Ar pas manęs skrandžio refliuksas nes aš jaučiu gerklės deginimo jausma jau tesiasi kelis mėnesius rugštumo burnoje nejaučiu liežuvis normalus nekosėju gerklė neužkimusi ar tai gali būti kad isigalvoju liga nes gan esu linkęs pergyventi dėl sveikatos

    Taip, gali būti, kad jums gastroezofaginis refliuksas. Tačiau panašūs simptomai yra būdingi daugeliui kitų virškinamojo trakto ligų, todėl galutinę diagnozę, remdamasis jūsų nusiskundimais, patvirtins tik specialistas. Įvertinęs situaciją, paskirs medikamentinį gydymą, galbūt, papildomai atliks endoskopinį tyrimą. Tuo labiau, kad nemalonūs simptomai jus kamuoja gana ilgą laikotarpį ir tęsiasi toliau.

    Vaistas vareniklinas neparduodamas tokiose vaistinėse kaip eurovaistinė ar gintarinė vaistinė. Kodėl jis nebeparduodamas?

    Champix (Vareniklinas) vaisto tiekimas šiuo metu yra sutrikęs. Planuojamas atnaujinimas – kovo mėn. Bet nebūtinai taip ir bus 😎

    Zofistar plius 30/12.5 vargina kosulys, daugiau naktimis. ar tai gali būti šių vaistų šalutinis poveikis?

    Taip, labai tikėtina.

    Sveiki, yra receptiniai vaistai, kuriuos nusipirkus, vaistininkas grąžina receptą. Ar tokių vaistų galima nusipirkti iš karto ne vieną pakuotę? Nes atgavus receptą kaip ir galima, eiti per vaistines ir nusipirkti keletą pakuočių…

    Receptas turi galiojimo datą (gydytojas pažymi iki kada galioja), vadinasi, galioja ne amžinai. Vaistininkas, išduodamas vaistus turi įforminti pardavimą, t.y., supildyti ranka įrašus ant recepto). Kitoje vaistinėje jau būtų žinoma, kiek ir kada tų vaistų nusipirkote. Čia turėtų taip būti teoriškai, bet praktiškai – ne visada taip būna 🫣 (dėl laiko stokos). Bet gi pats pilietis turi būti protingas ir nevartoti vaistų daugiau nei jam skirta. Reikia suvokti, kad vaistai- ne saldainiai, todėl turi žymiai daugiau pašalinių poveikių 🤗 Be abejo, nusipirkti ne vieną pakuotę visada įmanoma, tik ar reikia?

    Laba diena, esu sveika 49m moteris (visi kraujo, šlapimo tyrimai idealūs). Atsitiktinai rado padidėjusį kraujo spaudimą, normos ribose 180×110 pulsas geras 60, aš jaučiuosi gerai ir nieko nejaučiu. Tada viskas ir prasidėjo… Prigąsdino kardiologė insultu, infakrtu, išbandžiau visų keturių grupių vaistus : nepsakomi šalutiniai reiškiniai, galvos svaigimas, širdies dūriai (nežinojau iki šiol kurioje pusėje širdis:)). Ką pasiūlytumėte iš „nekaltų” preparatų, kuri mažintų kraujo spaudimą, bedt ne pulsą. Ačiū

    Kardiologė teisi, nes aukštas kraujo spaudimas tikrai gali sukelti tokias pasekmes. O vaistus parinkti gali tik gydytojas. Tokioms ligoms kontroliuoti, deja, nėra “nekaltų” vaistų. Sutinku, kad ne visada pavyksta atrasti tą patį geriausią vaistą, kartais tenka išbandyti keliolika variantų, kol pagaliau pavyksta sukontroliuoti aukštą kraujo spaudimą. Bandykite visus siūlomus variantus, kad ir kiek tai užtruktų. Vaistininkas šiuo atveju jūsų neišgelbės 🥴 o savigyda gali tik pakenkti.

    Clotrimazol tepalas ir canesten tepalas. Veiklioji medžiaga ta pati, kodėl tada vienas jų receptinis, o kitas ne?

    Vaistinių preparatų klasifikavimą į receptinius ir nereceptinius reglamentuoja ES teisės aktai. Vaistų gamintojai rekomenduoja, ar vaistas bus receptinis, ar ne, o galutinis sprendimas priimamas vaisto registracijos metu. Visose šalyse galioja tie patys dokumentai, kuriais remiamasi sprendžiant dėl vaistų priskyrimo receptiniams ar nereceptinams, ar keičiant jų klasifikaciją iš receptinio į nereceptinį. Taigi, viskas priklauso nuo vaisto gamintojo pasirinkimo.

    Sveiki, gydytoja išrašė Omeprazol, dvi tabletes kasdien. Nepasitikslinau, ar turiu gerti abi tabletes iškart ryte ar du kartus atskirai?

    Paprastai Omeprazol geriamas po vieną tabletę ryte. Jei skirta dvi tab., tada, kitą vakare, prieš valgį.

    Puslapiai:1234567...50»