Vardinis vaistas

VaistaiDaugelis iš jūsų gal ir nežino apie galimybę įsigyti vardinį vaistą, kuris gali būti skiriamas pavieniam pacientui. Bet svarbiau, kad apie tokią galimybę žino jus gydantis gydytojas.

Tai vaistai, kurie įvežami į Lietuvą, remiantis gydytojo paskyrimu. Tas vaistas vartojamas gydytojui tiesiogiai atsakant. Gydytojas skiria tokį vaistą, kai tikisi geresnio gydymo rezultato, nei gydant Lietuvoje registruotais vaistais. Prieš skirdamas tokį vaistą, gydytojas įvertina vaisto terapinę naudą bei saugumą, o pacientas pasirašo, kad sutinka tuo vaistu gydytis.

Tada pildomas vardinio vaisto užsakymas ir pristatomas į vaistinę. O vaistinė pateikia užsakymą vaistų platinimo įmonei, kuri stengiasi kuo greičiau pristatyti vaistus užsakiusiai vaistinei.

Pastebėjau, kad nemaža dalis žmonių su tokiais specifiniais receptais klajoja iš vienos vaistinės į kitą, kol galiausiai pataiko ten, kur jam geranoriškai suteikiama paslauga. Ne kartą ir pas mus buvo atklydę pavargę ir suirzę nuo ieškojimų ligoniai, kurie apsidžiaugė, kad jiems bus užsakytas tas vaistas. Neretai pasiskundžia, kad apėjo jau gal dešimt vaistinių ir vis buvo siunčiami pažiūrėti kitoje vaistinėje, nes vaistinė neturi galimybių užsakyti, tiesiog, to vaisto nėra rinkoje. Kartais tai įvyksta dėl nežinojimo, kartais – dėl tingėjimo ar nenoro atlikti daugiau veiksmų nei atliekant su kitais receptais. O jei dar ilgoje eilėje stovi nepatenkinti klientai…

Žodžiu, viskas priklauso nuo darbuotojo profesionalumo ir jo noro padėti ligoniui.

Tiesiog turite žinoti, kad egzistuoja tokia galimybė išsirašyti neregistruotus Lietuvoje vaistus ir sėkmingai juos įsigyti vaistinėje 😀

Taip pat turite žinoti, kad už vardinio preparato kokybę, saugumą bei veiksmingumą Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba neatsako, todėl už jo terapinį poveikį, naudos ir rizikos santykio proporcingumą, vartojimo pagrįstumą atsako jį paskyręs gydytojas.

Gal tai skamba ir bauginančiai dėl tos atsakomybės, bet realiai dar negirdėjau nei vieno neigiamo atgarsio iš pacientų apie vartojamus neregistruotus vaistus. Dažnai tie vaistai yra pagaminti žinomų farmacinių kompanijų. Ir pacientai juos sėkmingai vartoja ilgą laiką 😀

Paraiška vardiniam vaistui galioja 1 metus nuo išrašymo datos. Jei gydymą numatoma tęsti, numatytos procedūros kartojamos iš naujo.

Duomenis apie įvežtus ir parduotus vardinius vaistinius preparatus platinimo įmonė turi pateikti VVKT (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai). Vaistinėse taip pat laikomasi nustatytų šių vaistų išdavimo procedūrų. Ir jei vaistinėje atliekamas VVKT patikrinimas, tai šie pardavimai visada bus išnagrinėti ypač įdėmiai 😀

Turite klausimų? Parašykite juos čia!