Sau 12, 2017 - Laisvalaikiui    0

Tobulumui ribų nėra

Visada galvojau, kad žmogus yra labai netobulas, bent jau dėl to, kad jo kiekvienas organas gali „sirgti”. Net dantys, sudaryti iš kažkokio kaulo – kiek jie sukelia mums problemų, kiek atima pinigų iš šeimos biudžeto ? Jau nekalbu apie visai rimtus organus kaip širdis, kepenys, inkstai ir t.t. Plaukai, ir tie, kol dar jie yra, priverčia pasirūpinti ir jais. Moterims tai kainuoja daugiau, vyrams – daugiau tada, kai jie pradeda plikti ir bando įvairiais būdais sustabdyti šį procesą, tačiau vienareikšmiškai – atsiradusi problema paliečia daugelį. Tačiau…

Yra žinoma, kad žmogui būdingas gana tobulas laiko jausmas. Biologinis laikrodis primena, kada laikas miegoti, kada – pietauti. Taip pat jaučiame, kada esame darbingi, galintys kalnus nuversti, o kai kada, tiesiog, norime tik drybsoti ir nieko neveikti ?

Argi neįdomu žinoti, kokiu paros ritmu dirba mūsų organai? Pasirodo, ne tik mes, bet ir mūsų organai turi darbo valandas.

Praėjus valandai po vidurnakčio aktyviai pradeda dirbti mūsų kepenys. Ir taip – iki trijų nakties. Tada darbą pradeda plaučiai. Tik nepagalvokite, kad visą kitą paros laiką jie ilsisi ? Jokiu būdu! Tiesiog, šiuo metu jie dirba aktyviausiai. Nuo 5 iki 7 val. aktyvumą perima storasis žarnynas. Tada, iki 9 val. ryto dirba kasa. Nuo 9 iki 11 valandos į darbą išeina skrandis, na, o vėliau aktyviai plakti pradeda mūsų širdis – pagrindinė sudėtingos širdies ir kraujagyslių sistemos dalis. Nuo 13 iki 15 valandos aktyviausias yra plonasis žarnynas. Tada prie aktyvaus darbo prisijungia šlapimo pūslė (iki 17 val.) ir inkstai (17-19 val.). Kai visi susėdame prie TV ekranų žiūrėti žinių, aktyviausiai pasireiškia mūsų kraujotaka. Ir tada neaišku, ar nuo tos suaktyvėjusios kraujotakos, ar nuo nepalankių mums žinių srauto, širdis ima plakti smarkiau ? Toliau aktyvumo viršūnėje atsiranda trijų kūno dalių meridianas (21-23 val.). Paklausite, „o kas čia per organas?!” Kitaip dar vadinama – trišildžiu meridianu. Tai galingoji transformacijos jėga. Kūne jis neturi jokio organo atitikmens, tačiau yra labai svarbus funkciniu požiūriu, nes koordinuoja tris mūsų kūno sritis: viršutinę (kvėpavimo ir kraujotakos sistemas), vidurinę (virškinimo organai) ir apatinę (inkstus, šlapimo pūslę ir lyties organus). Įdomu tai, kad energijos perteklius meridiane gali duoti skambesį ausyse, danties skausmus, akies uždegimą, klausos nervo neuritą, galvos skausmus, epilepsiją, endokrininės ir limfinės sistemos hiperfunkciją, necukrinį diabetą, hiperaktyvumą, įtampą sprando ir pečių juostos srityje. Energijos trūkumas meridiane duoda galvos svaigimą, silpną virškinimą, necukrinį diabetą, klimaksą, limfinės ir endokrininės sistemos hipofunkciją, kraujo indų sklerozę, nepakankamą šlapinimąsi, kojų ir rankų šalimą, depresiją, patologinį mieguistumą. Na, ir po šio astronominio periodo ?, nuo 23 iki 1 valandos suaktyvėja tulžies pūslės darbas.

Taigi, žmogus – tarsi darbinė mašina. O kaip būna su mašinom? Netepsi – nevažiuosi. Taip ir su mumis. Turime žinoti, kada geriausiai eiti ilsėtis ir kada sveikiausia yra baigti valgyti ? Ir jeigu jūsų darbas yra ne naktinis, tai geriausias laikas miegui yra 22 val. Ir užmigti nepavyksta, tai nesinervuokite, o geriau pasvajokite ir paplanuokite ateitį, nes tokiu metu kyla puikių minčių – 23 valanda yra kūrybos valanda. Deja, ji – neamžina. Sunkiausias nakties periodas trunka nuo 3 iki 5 val. Ir jei kankina nemiga, tai šiuo metu į galvą ateina juodžiausios mintys, organizmas yra išsekęs ir apmiręs. Sunkus metas ir kitiems organams. Po vidurnakčio sumažėja regėjimo aštrumas, paaštrėja klausa, dėl ko naktį mus gali pažadinti bet kokie garsai. Paryčiais yra didžiausias mirtingumas nuo širdies ligų ir tai siejama su staigiu kraujospūdžio sumažėjimu, kai organai, ypač smegenys, mažiausiai aprūpinami krauju. Šiuo metu organizmo energinis ir imuninis aktyvumas yra mažiausias. Beje, rytas visiems prasideda skirtingu laiku. Žinoma, tai priklauso ir nuo atsigulimo laiko. Vieniems pats nuostabiausias rytas yra 5 valanda, kitiems – 11. Vis dėlto, teigiama, kad tinkamiausias laikas keltis yra 6 valanda, nes tada prabunda visas kūnas. Rūkantiems ir mėgstantiems rytinę kavą žinotina, kad 8 valandą kepenys baigia išsivalyti, todėl geriau neskubėti jų teršti cigaretėmis ir kava. Tą galite padaryti šiek tiek vėliau ? Daugumos žmonių darbingumas yra aktyviausias nuo 8 iki 12 valandos. Šiuo metu smegenys pajėgiausios priimti didžiausią informacijos kiekį, nes jos dirba tris kartus greičiau! 11 val. užsimanome ko nors saldaus, nes organizmas dabar aktyviausiai perdirba riebalus ir siunčia gautą energiją į smegenis. Apie 15 valandą užplūsta antroji energijos banga. Mūsų emocijos tampa itin stiprios, jas sunku suvaldyti, todėl santykių aiškinimąsi geriau atidėti ? 16-18 val. tinkamas laikas mankštai, nes raumenys pasiruošę dirbti visu pajėgumu. Po sporto ateina puikus metas vakarienei. Šiuo metu geriausiai perdirbamas alkoholis, aktyviai dirba kepenys. Apie 21 val. smegenys pradeda gaminti miego hormoną, taigi, geriau pamirškite šaldytuvą ir ramiai ruoškitės miegui. Nes viskas, ką suvalgysite, skrandyje liks nesuvirškinta iki ryto ?

Jeigu įlindus dar giliau, tai:

  • giliausias miegas aplanko 2:00
  • žemiausia kūno temperatūra pas mus būna apie 4:30
  • staigiausias kraujospūdžio pakilimas 6:45
  • didžiausia testosterono sekrecija 9:00
  • geriausia koordinacija 14:30
  • greičiausias reakcijos laikas 15:30
  • didžiausias kraujospūdis 18:30
  • aukščiausia kūno temperatūra 19:00

Pasirodo, jei viską gerai sustyguoti, tai mūsų organizmas galėtų dirbti kaip šveicariškas laikrodis. Bėda ta, kad ne visada turime tam laiko ir noro. Tačiau, atsižvelgę į savo organizmo ypatumus, galėtume gana nesunkiai paskirstyti savo jėgas bei kontroliuoti emocijas ? To jums ir linkiu!

Turite klausimų? Parašykite juos čia!