Rgs 15, 2022 - Mano dienoraštis    0

Be kaltės kalti

Vaistininko dienoraštis

Atsiverčiu populiarų savaitinį žurnaliuką ir skaitau:

“Sena ir įdomi mūsų vaistininkystės istorija. Aišku, nebūtų jos be iškilių vaistininkų. O kokia nūdiena?

Vargina progresuojančių sąnarių ligų skausmai, tad dažnai perku vaistinėse įvairių tepalų. Pastebėjau, kad paklausios, efektyvesnės prekės yra brangios. Tenka rinktis iš pigiausių, o nedidelė 50 g tūbelė greitai išsibaigia, todėl nusprendžiau pirkti 100 g pakuotę, tikėdamasi, kad ji dar bus ir pigesnė. Nuėjau į vaistinę. Iškart pamačiau lentynoje savo prekę. 50 g pakuotė kainavo 3,49, o 100 g – daugiau nei 9 eurus! Prie abiejų užrašas “Pigu”. Juodasis humoras?! Ar farmacininkai nusprendė pasityčioti patys iš savęs? Kiekvienas žmogus šiais laikais tiek aritmetikos dar moka… Gėda dėl tokių akibrokštų – juk tikslumas ir sąžiningumas visada buvo vaistininkų prioritetas.” Pensininkė N. Z.

Kokios mintys mane aplankė? NIEKUOMET NESVAIDYKITE PURVU. JŪS GALITE PATAIKYTI Į TAIKINĮ, BET JŪSŲ RANKOS VISADA BUS PURVINOS 😏 O jeigu rimčiau, tai liūdna, kai klientai, permokėję už pasirinktus vaistus pirmiausia kaltina vargšą vaistininką, kuris niekada nenustatinėja kainų ribų ir jokio patariamojo žodžio jų parinkimui, deja, neturi 🙁 Jau kam kam, bet vaistininkui ar jo padėjėjui, tikrai nereikia svetimų pinigų, juolab senjorų. Žinoma, apmaudu, kai atsiduri aprašytoje situacijoje, tačiau ji gali turėti ne vieną, o penkiasdešimt pilkų atspalvių 🌕🌔🌓🌒🌑 Visi žinome, kad velnias slypi detalėse, o vaistinėje – jų labai daug. Na, kad ir tokia maža (matoma tik įgudusiai akiai), bet reikšminga detalė – vaisto veikliosios medžiagos kiekis grame. Dvi identiškos pakuotės (dydis, spalva), tik procentiniai skaičiai, rodantys vaisto stiprumą, skiriasi (1% ir 5%). Ir, be abejo, kaina. Dažnas gamintojas pasiūlo kelias vaisto formas – kremą, tepalą. Tiesa, jų kainos dažnai būna vienodos, bet juk pasitaiko ir išimčių. Kaina gali skirtis ir dėl poveikio – kaitinančio, šaldančio ar neutralaus. Arba gamintojas pateiks naujieną ir mažom raidelėm kamputyje parašys Nauja formulė. Gal vaistas savo gydomosiomis savybėmis mažai kuo skirsis nuo savo pirmtako, bet kaina bus jau kita.

Kartais kainos skirtumą gali lemti ir vaisto kelionė iki prekystalio: vienas vaistas atvyko tiesiai iš gamintojo, kitas – lygiagretaus importo, leidžiančio pasiūlyti tuos pačius vaistus žemesne kaina, pagalba. Ne paslaptis, kad Lietuvoje vyksta vaistų perpakavimas. Tokias paslaugas siūlo ne viena, ir ne dvi įmonės. Ne visi pirkėjai domisi vaisto kilme. Labiau juos domina kaina, o ne ant pakuotės užklijuota informacija, skelbianti, kad vaistą Lietuvoje perpakavo X įmonė.

Neprotingą kainos kilimą gali lemti ir aibė kitų veiksnių. Vaistinėse nuolat vyksta prekių perkainavimai. Po tokių veiksmų kainos dažniau linkusios pakilti nei leistis 🤨 Deja, būna ir taip, kad perkainavimas daro įtaką tik vienos formos vaistui. Tokiu atveju, jei į perkainavimo vajų pateko didesnė (100 g) tepalo pakuotė, o mažoji (50 g), tuokart liko nepakitusi, turime paradoksalią situaciją ir neadekvatų kainų skirtumą. Kuriozinės ir pirkėjams (beje, ir man) nesuprantamos situacijos pasitaiko tuomet, kai vienoje to pačio tinklo vaistinėje X vaistas kainuoja brangiau nei kitoje. Ir kainų skirtumas kartais siekia 3 – 5 eurus! Ne visada pavyksta pirkėjui paaiškinti, kad ana vaistinė turi dar seno gavimo vaistą, o mes gavome jau nauja, t.y. didesne kaina 🤬 Savo kailiu patyriau tokią situaciją, kai klientas grįžo su nusipirktu vaistu ir pareikalavo pinigų grąžinimo, nes kitoje vaistinėje (to pačio tinklo), to vaisto kaina buvo 5€ mažesnė!!! Ar įsivaizduojate, ką teko išgirsti, kai atsisakiau priimti atgal ir grąžinti pinigus 🤯 Vienuoliktas hemorojaus lygis 💩

Kas liečia Pigu, Maža kaina, Viliojantis pasiūlymas, Dienos prekė, Savaitės prekė ir kt., tai NE MES, EILINIAI VAISTINIŲ DARBUOTOJAI tą sugalvojome. Mums liepia, mes darome. Mums atsiunčia planogramas, mes pagal jas dėliojame. Mums įkrauna dėžę kvailų plakatų ir lozungų, mes juos kabiname. Bet tai – tik nebyli medžiaga. Šiandien, ačiū dievui, dar robotai mūsų neišstūmė iš darbo vietų 🤖 Todėl visada galite tikėtis išsamaus paaiškinimo iš GYVO ir TIKRO VAISTINĖS DARBUOTOJO 👱🏻‍♀️👨🏻👩🏻‍🦰👵🏻, kodėl 100 g tepalo pakuotė kainuoja sąlyginai daugiau nei 50 g. Kita vertus, tai logiška – moki daugiau, ir gauni daugiau 😄 Bet minėtu senjorės atveju, nusipirkus dvi mažesnes pakuotes, sumoki mažiau nei pirktum vieną didesnę. Gaila, bet nežinau, apie kokį konkretų tepalą kalbama, todėl nespekuliuosiu situacija ir neteisiu nei vienų, nei kitų. Visi esame žmonės, visi klystame ir už klaidas anksčiau ar vėliau susimokame ⚖️ Visgi, nuoširdžiai tikiu, jog tikslumas ir sąžiningumas visada buvo ir bus farmacininkų prioritetas 💎 Krautuvininkai ir vaistininkai (bei jų padėjėjai) bendrų sąsajų neturi, todėl, mieli klientai, pyktį liekite ir purvus drabstykite ant jų 😉

Turite klausimų? Parašykite juos čia!