Vas 29, 2024 - Mano dienoraštis    0

Diena, kurios kartais nebūna

Vaistininko dienoraštis

Šiandien – neeilinė diena. Kodėl? Nes šiandien – ji dar yra, o sekančius keturis metus jos nebebus. Vėliau – vėl pasirodys, kaip ir vėl pranyks. Sunkiai paaiškinami dalykai, ypač mokyklinukams, kurie vasario 29 dieną švenčia savo gimtadienį ir nesupranta, kodėl tik kas ketveri metai ji yra pažymėta kalendoriuje? Ir kodėl kiti vaikai savo gimtadienius švenčia dieną, kurią jie yra gimę, o kai kuriems šią šventę reikia viena diena paankstinti arba pavėlinti? Vis dėlto, gimusieji šią unikalią dieną gali jaustis ypatingais ir nežemiškais, nes jų metai skaičiuojasi žymiai lėčiau.

Taigi, kodėl prireikė papildomos dienos kalendoriuje? Tikrai ne dėl to, kad nudirbtume visus nesuplanuotus darbus 😎 Papildoma diena pridedama tam, kad kalendorinius metus priartintų prie astronominių metų. 

Žemės metai – tai laikas, per kurį Žemė vieną kartą apskrieja aplink Saulę milžiniška, maždaug milijardo kilometrų ilgio apskritimo formos linija. Skriedama apie 30 kilometrų per sekundę (daugiau kaip 100 000 kilometrų per valandą) greičiu, Žemė apibėga aplink Saulę per tris šimtus šešiasdešimt penkias ir ketvirtį paros (365 paras ir 6 val.). Per ketverius metus iš tų papildomų 6 valandų susidaro viena para, todėl metai turi 366 dienas ir vadinami keliamaisiais metais. Per metus Žemėje, pakeisdami vienas kitą, praeina metų laikai: pavasaris, vasara, ruduo ir žiema.

Įdomus faktas – jei ne tokie metiniai paskaičiavimai, tai kiekvienais metais skirtumas tarp kalendorinių ir Saulės metų pradžios padidėtų 5 valandomis 48 minutėmis ir 56 sekundėmis. Ilgainiui dėl to pasikeistų metų laikų laikas. Pavyzdžiui, jei nustotume naudoti keliamųjų metų sistemą, po maždaug 700 metų Šiaurės pusrutulio vasara prasidėtų ne birželį, o gruodį.

Įprastai, manoma, kad keliamieji metai atneša tam tikrų kardinalių gyvenimo permainų visiems. Remiantis senais prietarais, pačiam žmogui geriau neplanuoti jokių rimtų pokyčių, nekurti grandiozinių planų, neįsigyti brangių, ilgalaikių pirkinių, nes visa tai nepateisins lūkesčių, kaip tikimąsi. Beje, Europoje iki pat XVII a. atliekama diena tarsi neegzistavo – vasario 29-ąją nesudarinėti jokie sandoriai, kad paskui neįsiveltų painiavos dokumentuose, nekiltų problemų išieškant skolų ir pan.

Ir kodėl gi mums vaikiškai nepasvajojus tokią išskirtinę metų dieną? Jeigu jau Visatoje vyksta tokie keisti dalykai, tai kodėl jos nepaprašius dar keistesnių? Kas ketverius metus ji mums dovanoja vieną papildomą dieną. Galbūt, kartu su ta papildoma diena ji galėtų padovanoti kelis papildomus atlyginimus, kelias papildomas vasaros atostogas, kelis papildomus kolegas ir keliasdešimt žavingų akimirkų? 💫 

2024 m. vasario 29 dieną Mėnulis bus Skorpiono ženkle. Tai puikus metas priimti pačius svarbiausius  sprendimus. Tai – kūrybiškumo ir fizinio aktyvumo diena (artėja naujo mėnesio akcijų dėliojimai, tad diena nusimato tikrai aktyvi ir kūrybiška). Astrologai teigia, kad šiandien galima tikėtis sėkmingų derybų. Socialiniai ryšiai kaip niekad stiprūs, o vadovybė palanki 😇 

Nesnauskite, o pabandykite derėtis iš naujo. Kad nebūtų TPŠTKD.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!