Lie 18, 2019 - Mano dienoraštis    2

Dienoraštis #58

Vaistininko dienoraštis

“…Banga gena bangą, ir bokšto akmuo

Paplautas nuvirsta žemyn…”

Ištrauka iš Maironio eilėraščio “Trakų pilis”, tikriausiai, visiems žinoma. Šie žodžiai pirmiausia šovė man į galvą, stebint didžiųjų Lietuvos vaistinių tinklų išmonę medžiojant klientus. Sprendimas gena sprendimą, belieka tik laukti, kada vaistinės bus išplautos nuo žemės paviršiaus, palikdamos tik menką žymę (pvz., besiraitančią gyvatę), kad jos ten kažkada buvo. O kartu su jomis – ir vaistininkai…

Nesibaigiančios gudrybės 

Vienas vaistinių tinklas suprato, kad neužtenka tikrinti savo darbuotojus slaptų pirkėjų pagalba, todėl nusprendė šį tikrinimą paįvairinti internetine apklausa. O kad atsirastų norinčių dalyvauti toje apklausoje, kartu pasiūlė sudalyvauti loterijoje. Tuo pačiu, esamų ir būsimų klientų asmens duomenis surinkti.

Prizai – tik atviriausiems

“Jei norite dalyvauti apklausoje, tačiau nepageidaujate dalyvauti loterijoje, laukelius (el. pašto adreso, mobilaus telefono) palikite tuščius”, skelbiama informacijoje. Daugelis, tikriausiai, labiau norėtų atvirkščiai – dalyvauti loterijoje, bet nedalyvauti apklausoje 😀, tačiau taisyklės yra taisyklės.

Prizas – vaistinės kuponas. Taigi, pačiu paprasčiausiu būdu, norėsite to ar ne, tapsite potencialiais klientais. Jeigu jums pasiseks tapti tuo laiminguoju ir jau norėsite atsiimti prizą, reikės pateikti dar šiek tiek informacijos apie save. VARDAS, PAVARDĖ, PARAŠAS – ir jūs jau finišo tiesiojoje! Vien vardo čia neužteks.

Pildydami klausimyną ir pateikdami savo asmeninius duomenis, automatiškai juos atiduodate loterijos organizatoriams. O jų ne tiek ir mažai. Jūsų duomenis gali peržiūrėti:

UAB  “….”

UAB…vaistinė

UAB “…” darbuotojai, atsakingi už Apklausos – loterijos organizavimą ir vykdymą

UAB “…” darbuotojai, prižiūrintys interneto svetainių www…….lt ir www…vaistine.lt veikimą ir turinį

Prie jūsų pateikiamų asmens duomenų taip pat turi prieigą interneto svetainių www….lt ir www…lt paieškos optimizavimo paslaugų teikėjai.

Susidaro ne dešimt, ir ne dvidešimt žmonių.

Neskaitant klausimų apie aptarnavimo kokybę, yra klausiama ir apie lojalumą vienai ar kitai vaistinei. Tokiu būdu bus renkama informacija ir apie konkurentus.

Ką gi, dviguba patikra savo darbuotojams visiškai nestebina gyvenant policinėje valstybėje.

PERLO terminalas

…banga gena bangą, tinklas veja tinklą…

Nieko naujo nepasakysiu apie tai, kokias funkcijas atlieka šis terminalas. Jis stovi daugelyje prekybos vietų. Kol kas nestovi vaistinėse. Tačiau niekada nesakyk NIEKADA.

Kadangi vaistinių tinklų administracijose dirba daug prekybininkų ir vadybininkų, neturinčių jokių sąsajų su farmacija, tai ir keistų užmojų tik daugėja. Tarp kolegų pasklido gandas (kuris nutekėjo iš viršūnėlių, o kiekviename gande visada yra dalis tiesos), kad vienas vaistinių tinklas audžia mintį, kaip pramušti leidimą tokių terminalų įrengimui vaistinėse 😮 O ką, viskas vienoje vietoje vienu metu:

– Man nuo skausmo vaistų duokite, tada dar norėčiau pasiskiepyti nuo gripo, erkinio encefalito ir tymų. Tiesa, vos nepamiršau, šuniukui nuo pūslės uždegimo ką nors ir katei vitamininio pašteto. Dar žmona liepė TELELOTO bilietą atnešti…

arba:

– O man prašau išgryninkite 100€ ir dar pratęskite viešojo transporto e- bilietą…

arba:

– Norėčiau sumokėti už dujas, elektrą ir lizingą. Gal tuo pačiu dar tepalo sąnariams. Girdėjau, arklių balzamas gerai veikia.

Hmmm 🤔, įdomu, kam jis perka, sau ar gyvūnui? Taip, taip, tokie klausimai kils vis dažniau, jeigu SAM patvirtins dar vieną komersantų užgaidą – leisti veterinariniais vaistais prekiauti žmonių vaistinėse.

Iš pirmo žvilgsnio gal gyventojams ir patogu daug reikalų sutvarkyti vienoje vietoje. Bet ta vieta tikrai neturėtų tapti VAISTINĖ. Vienam, galbūt, patogu, o kitam, norinčiam greitai nusipirkti reikalingų vaistų, laukti, kol kažkas apmokės viso gyvenimo sąskaitas, gali tapti tikru iššūkiu 😲

Keista būtų ir mūsų funkcija – vieniems teikti farmacinę paslaugą, kitiems – finansinę.

Vištos – taip pat masalas

Stebėtis turėtume vis mažiau, nes pelno siekiantys krautuvininkai ir toliau stengsis vaistinei priskirti kuo daugiau funkcijų. Daugiau nei prieš dešimtmetį vienas vaistinių tinklo bendrasavininkas taip buvo įsijautęs į naujų paslaugų kūrimą ir didesnius pirkėjų srautus, kad buvo liepęs nupirkti mažus šaldytuvus ir juos pristatyti į vaistines tam, kad juose galėtų laikyti šaldytas vištas, kurios bus parduodamos su 50% nuolaida tiems, kurie įsigijo vaistų už nustatytą sumą. Net video klipas buvo sukurtas šiam idiotiškam šou. Bet idiotiškas jis buvo tik mums, dirbantiems to tinklo vaistinėse. 

Deja, taip atsitinka tuomet, kai vaistinėms pradeda vadovauti bet kas, tik ne farmacininkas. Gerai, kad bent farmacinės veiklos vadovas nepasidavė šiai beprotybei ir krūtinę atkišęs stojo ginti vaistinės statuso. Buvo rastas kompromisas – šaldytuvų nuspręsta nepirkti, o klientus su nuolaidų kuponais siųsti tiesiai į firmines vieno paukštyno parduotuves. Niekada nepamiršiu to laikmečio – perki vaistus, gauni vištų 😊 Tai įmanoma tik Lietuvoje…

Nauji siurprizai

Oi, kaip mes jų nelaukiame 🤨, nes dažnai jie prasilenkia su sveiku protu.

Todėl šiandien nėra jokių garantijų, jog nebus taip, kad vieną dieną, nusipirkę vaistinėje dažų plaukams sužinosite, kad su pirkimo čekiu jums priklauso NEMOKAMAS plaukų nudažymas vietoje! 

Liks tik vienas sunkiai išsprendžiamas klausimas – iš kur paimti tų papildomų kvadratinių metrų šioms paslaugoms? O jeigu dar suteiksime nagų lakavimo paslaugas? Lakus juk jau pardavinėjame. O visažas, masažas…

Dabar vaistinių darbuotojai įsispraudžia į vieną – du kvadratinius metrus ir valgo (tiksliau prabėgom kramsnoja) atsistoję, nes kėdei pastatyti vietos  ne visada užtenka. Pagalbinių patalpų kvadratūra pamažu atiduodama prekybos salei (oficinai), kurioje vietą atranda vis daugiau grožio, bet ne sveikatos prekių.

Jeigu ateityje vaistinės funkcijos plėsis (veterinariniai vaistai, skiepijimo paslaugos, terminalai ir pan.), kurioje vietoje visos šios paslaugos bus teikiamos? Ir kur tuomet arbatą gersime mes?

Tiesa, išeities ilgai ieškoti nereikės. Spaudoje jau pasirodė straipsnis, kuriame SAM svarsto, kaip turėtų vykti receptinių vaistų prekyba nuotoliniu būdu. Tyliai pasvajojama ir apie tai, kaip ateityje vaistai bus pristatomi dronų pagalba. Gal todėl ir norima primesti vaistinėms daugiau netiesioginių jos funkcijų, kad pagrindinį mūsų darbą (darbą su vaistais) atliktų naujosios technologijos, o mes daugiau laiko skirtume darbui, stovėdami prie terminalo. Tuo pačiu būtų išspręsta ir atostogų problema. Juk dirbantį prie terminalo žmogų žymiai lengviau pakeisti kitu. Tam farmacinio išsilavinimo nereikia 😀

Bus kaip bus. “Juk niekada nebūna, kad kaip nors nebūtų”, sakė kareivis Šveikas👮🏻‍♂️

Viso komentarų: 2

  • Dekui. Dekui dar karta.
    Karta yra 40 metu. Linkiu sustoti supratus.
    Nesupratus, sutras nelieti, gerti paciam.
    Uzjauciu del nesusiklosciusio gyvenimo.

    • Sveikas sugrįžęs į realų gyvenimą.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!