Rgp 31, 2023 - Mano dienoraštis    0

Mokytis niekada nevėlu

Vaistininko dienoraštis

Rytoj – rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių šventė 🎓🎉 Gatvės prisipildys juoko, vaikų klegesio, geros nuotaikos, na, ir žinoma, gėlių jūros 💐 Šią dieną dar lydės vasariška nuotaika, kurią pamažu keis rudeniška. Taigi, paskutinę vasaros dieną siunčiu trumpą žinutę visiems, kurie, net ir turėdami nemenką žinių bagažą, nesustoja ir žengia pirmyn, taip pat ir tiems, kurie vis dar trypčioja vietoje ir kažko laukia. 

“Ženk per mokslą žingsnį platų, kad mažiau reikėtų batų”, prieš daugel metų rašytas klasės draugo palinkėjimas šiandien siunčiamas jums 🤓

Kelias link žinių nėra lengvas ir nesidriekia per gėlių nusėtą pievelę. Jis visada vingiuoja per kalnus, todėl žmogui tenka lipti į plikas uolas. Norint, kad atsirastų tai, kas įmanoma, turi nuolat daryti tai, kas neįmanoma.

Moksleiviams, studentams

“Niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės. Šiandien – utopija, rytoj – kūnas ir kraujas.”

V. Hugo

Jei kantriai dirbsite, ir jūsų rankoms atsiras darbo 🤗 O jeigu rimčiau – mes visi gauname trejopą išsilavinimą: vieną – iš tėvų, kitą – iš mokslo draugų ir trečią – iš gyvenimo. Ir šis trečiasis prieštarauja viskam, ko moko pirmieji du. Vėliau tuo įsitikinsite patys.

Krautuvininkams

Viena mašina gali atlikti penkiasdešimties eilinių žmonių darbus, bet nė viena mašina neatliks vieno neeilinio žmogaus darbo. Taigi, kiek bepastatysite išmaniųjų robotų ar vaistų paštomatų vaistinėse, jie niekada nepakeis gyvo žmogaus. Jie niekada neturės tokių supergalių, kokias turi vaistininkai ir jų padėjėjai, kurie per akimirką gali pasakyti, ką reiškia rožinė pailga ar apvali tabletė, baltai geltona kapsulė ar nuodų tepalas. Tik specialistui suprantama, ką paduoti pirkėjui, kuris prašo Salvadoro. Ar tie išmanieji įrenginiai sugebėtų išsiaiškinti, kad kliento prašymas visiškai nesusijęs su paveikslais ar dailės terapija? Mums tai lengvai pavyksta, kadangi mes žinome, kokius klausimus reikia užduoti, kad rastume teisingą atsakymą, kuris šiuo atveju buvo Suvartar vaistai nuo hipertenzijos.

Užuot ieškoję lengvų kelių  darbo vietų užpildymui, išlaisvinkite savo žmones nuo darbų, kuriuos tikrai gali atlikti robotai ar kitų specialybių atstovai. Pirmiausia, išvaduokite nuo popierizmo ir akcijų dėlionių, kurios paskutinėmis mėnesio dienomis veda mus iš proto.

Vaistininkams ir jų padėjėjams

Tikroji branda reiškia sugebėjimą atlaikyti asmenybę žlugdančius smūgius ir neprarasti tikėjimo savo padorumu ir galimybėmis. Tikiu, kad daugelis mūsų jau pakankamai subrendę ir vardan savo klientų, pajėgūs pasipriešinti krautuvininkų įgeidžiams, kurie, deja, dažnai prasilenkia su sąžine ir žmogiškumu. 

Ką pats laikai teisinga, tą ir turi daryti. Teisybė galų gale vis tiek išplaukia į paviršių. Kartais – kaip paskenduolė 🫢

Gydytojams

Sakoma, negana būti gydytoju, dar reikia mokėti gydyti. Gydytojo profesija – tai žygdarbis, ji reikalauja pasiaukojimo, sielos ir minčių tyrumo. Gero gydytojo rankose ir vanduo tampa vaistais. Deja, kartais gydytojus lydi išpuikimas, kuris pasireiškia per daug gera nuomone apie save ir per daug bloga apie kitus. Gydytojai nemėgsta pripažinti savo klaidų išrašytuose receptuose (ypač vardiniuose), neįsiklauso į mūsų išsakytas pastabas, todėl netinkami receptai ir toliau patenka į mūsų rankas. Saugodami ligonių kojas ir nervus, dažnai užmerkiame akis prieš nuolat besikartojančias klaidas, nes esame praradę viltį, kad bus kitaip. Bet… Viltis miršta paskutinė, todėl tikiuosi, kad, pagaliau, gydytojai supras, jog teisės aktai galioja ne tik farmacininkams 🙃 ir atidžiai dar kartą perskaitys teorijos pamokas. Mokytis niekada nevėlu.

Klientams

Jei nebėgiosi, kol sveikas, teks pabėgioti, kai susirgsi. O pikčiausia liga – tai prisirišimas prie savo ligų. Ir priklausomybė nuo vaistinių. Pastebėjau, kad padaugėjo tokių klientų, kurie į vaistinę užsuka kasdien – vieną dieną perka vieną pleistriuką, kitą dieną, kad atrodytų solidžiau – jau tris, trečią dieną – 3 miltelius nuo viduriavimo, ketvirtą dieną – dar vieną miltuką, penktą dieną – nuo peršalimo miltuką, šeštą – binto gabalėlį. Žinoma, tokia priklausomybė daug žalos organizmui ir nepadarys, bet mėnesio gale pažvelgus į išlaidas, gali prireikti dar kartą sugrįžti į vaistinę širdies lašiukų nusipirkti. 

Žinokit, kada išleisti, žinokit, kada taupyti, žinokit, kada pirkti, žinokit, ką pirkti 😊 Ir jeigu vaistinė siūlo žaidimą, kurio metu perkant žuvų taukus, galima laimėti iPhone 14, o žaidimo fonde yra trys telefonai, tai nebūtina pirkti tris buteliukus 😇 Deja, ne visada pavyksta įtikinti ir pakeisti nuomonę:

– Laba diena, tai girdėjau gerą akciją turite, galima laimėti išmanųjį telefoną. Skelbiama, kad yra trys, tai man parduokite tris buteliukus. Ir visus – ant atskirų čekių, prašau! Dar kartą jums kartoju – TRIS VIENETUS.

Įstatymų leidėjams

Kas nuolaidžiauja blogiems žmonėms, tas kenkia geriems. Liaudis gali nematyti, bet visada jaučia. Todėl pats laikas suprasti, jog  krautuvininkų transliuojama žinutė žmonėms apie rūpestingumą ir maksimalią pagalbą yra tik skambūs žodžiai. Nepamirškite, kad tas, kuris per daug užimtas daryti gera, tas neturi laiko būti geru. Prieš keisdami teisės aktus ir kurdami naujus, galvokite ir apie eilinius Lietuvos piliečius. Pamokas privalu išmokti.

Visiems kitiems

Persų išminčius yra pasakęs: “Kai buvau jaunas, tariau sau: noriu pažinti mokslą. Ir sužinojau beveik viską, ką tuo metu išmanė mokyčiausi žmonės. Dabar, kai pasenau ir pažvelgiau atgal, supratau – gyvenimas praėjo, o aš vis dar nieko nežinau.”

Nelaukite, kol gyvenimas praeis, mokykitės dabar.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!