Rgs 6, 2018 - Mintys apie darbą    0

Priedas už pasiektus rezultatus

Vaistininkas galvoja

Jokie pinigai nebūna taip gerai panaudoti, kaip tie, kuriuos mums nusuko: už juos įsigyjame išminties.

– A. Šopenhaueris

“…puiki alga ir priedas už pasiektus rezultatus…” – šiuos žodžius išgirdau vieną dieną per radiją. Tokiu skelbimu buvo kviečiama prisijungti prie prekybos centro “Maxima” darbuotojų komandos.

Panašiai viliojami ir vaistininkai, ir, tikriausiai, daugelio kitų profesijų atstovai. Gal kitose įstaigose tas magiškas žodelis PRIEDAS turi visai neblogą piniginę išraišką. Deja, daugelyje vaistinių tinklų tą priedą reikia kone krauju išsilupti. Sugrįžkime prie “už pasiektus rezultatus”. Kaip vaistinėje įvertinti pasiektus rezultatus? Ar į šį žodžių junginį įeina tik vaistinės apyvarta ir reikiamų prekių siūlymas ir pardavimas?

Pagal dabartinę algų skaičiavimo sistemą kaip tik taip ir yra. O kas ir kaip įvertins vaistinių darbuotojų pasiektus rezultatus, atiduodant visą save bendravimo su klientu metu? Ar darbdavys pajėgus nustatyti, kokią pridėtinę vertę jam sukuria jo darbuotojas nuoširdžiai atlikdamas savo pareigą? O gal tai visai ir nesvarbu? Nenuoširdus ir šaltas bendravimas gali būti daug produktyvesnis (pinigine išraiška) – pakanka dirbti pagal formulę: išklausau pageidavimus ir greitai “paskiriu gydymą” aukšto reitingo (tuo pačiu naudingomis įmonei) prekėmis, pridedant lydinčiųjų produktų. Galima  pasirinkti kitą strategiją: išklausau, aiškinuosi, netgi gilinuosi į problemą, parenku tinkamiausius vaistus už optimaliausią kainą, ko nereikia – nebruku. Nereikia būti labai protingam, kad suprasti, jog pirmu atveju aš tikrai gausiu apčiuopiamą priedą už pasiektus rezultatus. Antru atveju – žmogaus padėką už nuoširdumą ir norą pas mane sugrįžti.

Kad darbdaviui tektų kuo mažiau sumokėti už pasiektus rezultatus, jis prisigalvoja daug gudrybių. Viena iš jų – kaitalioti reitinguojamas prekes. Jeigu tu dirbi savo  tiesioginį darbą, tuomet neseki kiekvieną dieną pasikeitusių reitingų. Gale mėnesio pamatai rezultatą, kuris dažnai nedžiugina 😕 Tuomet supranti, kad be tiesioginio darbo dar turi neužmiršti sekti kasdienes naujienas – reitingų kitimas (kuo ne akcijų birža?), jų dingimas apskritai (beje, dažnai pasitaikantis), keistas centų apvalinimas (tavo nenaudai) ir kiti panašūs stebuklai. Jeigu būsi apsukrus – gausi priedą už pasiektus rezultatus 🙂

Smagu, kad dar  yra tokių vaistinių, kuriuose algos mokamos ne už pasiektus rezultatus, o už tikrąjį tavo, kaip vaistininko, darbą. Šiose vaistinėse gali pasijusti TIKRU SAVO PROFESIJOS ATSTOVU ir visą savo dėmesį sutelkti į ligonį ir jo problemą. Tavo smegenyse nelieka vietos minčių mūšiui – skaičiai, reitingai, alga, iškišti, įsiūlyti, galiojimas, apyvarta, priedas, priedas ir dar kartą priedas 🙃 Gaila, bet tokių vaistinių nėra daug.

Pagal mūsų įstatymus, vaistinės yra pelno siekiančios įmonės, žodžiu parduotuvės. Mūsų jau nestebina, kad vis dažniau esame pavadinami pardavėjais. Už tai turėtume būti “dėkingi” vaistinių tinklų vadovams, kurie pasirinko greitą kelią į pelną.

Norisi tikėti, kad kažkada padėtis pasikeis ir ne tik A. Veryga, bet ir mūsų esami darbdaviai mums leis dirbti laikantis Hipokrato priesaikos – siekti paciento gerovės, vengti bet kokio nehumaniško žingsnio, paciento klaidinimo ir korupcijos.

Ir kaip sakė Hipokratas: “Jei nepažeisiu šios iškilmingai, laisvai ir garbingai duotos priesaikos, tebūnie man leista džiaugtis gyvenimu bei medicinos mokslo praktika.”

Velniop tą PRIEDĄ UŽ PASIEKTUS REZULTATUS! – kalba viena mano smegenų pusė 🙂

TURIU KAŽKĄ DARYTI, KAD IŠGYVENČIAU – atsako kitoji 😕

YRA DALYKŲ, SVARBESNIŲ UŽ PINIGUS – primena pirmoji 🙂

SU PINIGAIS TU – DRAKONAS, BE PINIGŲ – KIRMINAS – nenusileidžia antroji 😕

Pagaliau, viskas susirikiuoja į savo vietas, nes:

Už pinigus galima nusipirkti lovą, bet ne miegą,

Knygą, bet ne išmintį,

Maisto, bet ne apetitą,

Papuošalų, bet ne grožį,

Namus, bet ne jaukų namų židinį,

Vaistų, bet ne sveikatą,

Pasilinksminimus, bet ne laimę 😉

Turite klausimų? Parašykite juos čia!