Lie 2, 2015 - Pažinkime ligą    9

Kojų tarpupirščių ir pėdų grybelis

Pėdų grybelisNeseniai perskaičiau sunerimti verčiantį sakinį. Cituoju: „Manoma, kad kas antras Lietuvos gyventojas turi grybelio pažeistus kojų ar rankų nagus”. Skamba gana bauginančiai, nes jei tuo tikėti, tai mano šeimoj du asmenys turėtų nešioti tą nelemtą grybą.

Na gal čia kažkiek ir „sutirština” informacija, bet kad daug žmonių yra užsikrėtę šia liga – tai faktas. Nes, praktiškai nėra dienos, kad į vaistinę neužsuktų šios ligos kamuojamas klientas 🙁

O pasigauti šią infekciją nėra sudėtinga. Ji mūsų tyko ir pirtyse, ir baseinuose, ir persirengimo kambariuose, ir bendrose dušinėse.

Beveik neįmanoma persirengiant visą laiką išbūti su šlepetėmis, o kojinės tokiose vietose nuo kojų grybelio neapsaugos. Mokslininkai nustatė, kad kojų grybelis gali lengvai „judėti” medvilninėse ar nailoninėse kojinėse ir pulti odą. Kojinės gali apsaugoti kojas nuo grybelio, tačiau jūs per jas galite „užkrėsti” savo batus. Todėl geriau pasiimkite papildomą rankšluostį ir naudokite jį kaip kilimėlį, o namie išskalbkite skalbimo mašinoje, kad neliktų mikrobų.

Labai svarbu kojas laikyti sausas. Grybelis klesti visur, kur tik yra drėgmės ir keratino (medžiagos, esančios žmonių odoje).

Tai reiškia, kad kojinių ir sportbačių vidus yra puiki terpė tam grybui veistis. Todėl pasportavę privalote pakeisti avalynę. Tai būtina daryti ir grįžus iš darbo, po lauko darbų. Svarbus ir kojinių keitimas, kai jos sudrėksta. Bet ne man jus mokyti asmens higienos taisyklių 🙂

Vis dėl to, jei jau pamiršote apsiauti dušo batelius ar šlepetes, prieš maudamiesi kojines ar audamiesi batus, gerai nusiplaukite kojas.

Japonijos mokslininkai, tirdami kojų tarpupirščių grybelio plitimą viešose vietose maudymosi patalpose, atrado, kad KOJŲ PLOVIMAS SU MUILU ar tiesiog GERAS JŲ NUŠLUOSTYMAS pašalina daug grybelio bakterijų, prikibusių nuo grindų. SVARBU – NEPATINGĖTI tai padaryti 🙂

Grybelio labai sunku atsikratyti, bet dar sunkiau juo vėl neužsikrėsti išsigydžius jį. Taip yra todėl, kad grybelis tarpsta tarp odos sluoksnių.

Jei dažnai pasigaunate infekcijas, naudokite nereceptinį purškiklį, miltelius ar kremą, kuriuose yra vienos iš naikinančių grybelį medžiagų: terbinafino, klotrimazolio, ekonazolio, ketokonazolio, mikonazolio arba tolnaftato.

Ir dar. Jei nors vienas šeimos narys turi grybelio požymių, jis gali perduoti jį kitiems.

Vis dėl to, grybelio užkratą turėtų patvirtinti odos ir infekcinių ligų specialistas. Jeigu gydytojas patvirtins, jog tai grybelis, reikia jį gydyti, kol infekcija bus nugalėta.

O dabar apie vaistus.

Jų tikrai yra nemažai. Dabar ant bangos yra Scholl firmos grybelio pažeistų nagų gydymo priemonė. Beje, brangi, apie 25 eurus be akcijų. Jei kas nors išbandėte, pasidalinkite savo patirtimi 🙂

Kitas populiarus preparatas- Excilor aplikatoriai. Kaina apie 23 eurus.
Naudojančių šį preparatą taip pat laukčiau atsiliepimų 🙂

Nailexpert aplikatoriai irgi vienas iš naujesnių, bet nelabai perkamas.

Onytec vaistinis nagų lakas – irgi nelabai perkamas. Matyt, kai kuriems preparatams trūksta reklamos, todėl jie užsistovi lentynose, bet tai nereiškia, kad jie yra prastesni už labiau garsinamus.

Exoderil skystis ir tepalas – iš senesnių ir pigesnių preparatų.

Lamisil kremai ir Lamisil Uno odos tirpalas daugeliui iš jūsų žinomi ir ne vieno išbandyti preparatai. Tirpalas naudojamas vieną kartą. Ką daryti, jei nuo to vieno karto grybelis nepasitraukia, gamintojai nutyli 🙂

Seni kaip žemė yra Klotrimazolio kremas, Mykoseptino tepalas. Jų kaina nesikandžioja, klausimas- ar efektyvūs?

O efektyvumas priklauso nuo daugelio dalykų. Kiekvieno žmogaus organizmas skirtingai pasiduoda gydymui. Svarbu, kiek nagas ar oda yra pažeisti grybelio. Taip pat, kiek ilgai ta infekcija nešiota. Kuo didesnis plotas apimtas grybelio, tuo jį ilgiau gali tekti gydyti.

Viso komentarų: 9

  • Geriausia natūrali priemonė nuo pedų grybelio – enzimai
    Išbandyta.

  • Vaje jei kas antras, tai čia baisu. Aš nemanau, kad kas antras… o Exoderil tepalas tikrai yra vienas iš senesnių preparatų, pigus.

  • Sveiki, su grybeliu kovojau daugybe metu ir ranku ir koju nes labai prakaituodavo tai turejau kiekviena vasara, niekas nepadedavo seniau nei kremukai nei citrinos, jie budavo tol kol nusilupdavo visos rankos. Galiausiai atradau naturalia priemone acta, as naudojau vynuogiu, bet manau visi naturalus actai tiks. Taigi pradzioj mirkiau su vandeniu, bet tikrai padedavo nedaug, veliau tepiau gryna acta ant ranku – isgrauzdavo oda. Taigi viso sito nedarykit. geriausia ka atradau tai yra uzsipilti ant ranku koju atsto , t.y. juo istepti grybelio plota ir uzdeti bet kokio ranku kremo. Kremas padeda actui isigerti i oda, kas skiestu vandeniu actas yra per silpnas. kremas taip pat numalsina acto stipruma isgyde oda man per 1-2 dienas, kaip sakiau nepirkit tu kremu brangiu, jie nieko nepadeda. GRYNAS ACTAS + ΚΡΕΜΑS. db vos tik pastebejus paraudima ar niestejima, iskart patepu actu ir kremu..praeina iskarto. acta apskritai geriu kai 2 sauksteliai acto ir stikline vandens, grybelis yra virusas, taigi pasalinu ji is viso kuno. Naturalu ir greita.

    • Grybelis yra virusas? 😀

  • O as naudojau Exoderil nuo pedu ir tarpupirsciu grybelio. Labai padejo. Ypac greitai dingo niezulys, kuris vare is proto. Ir dar patogu, nes uztekdavo tepti viena karta per diena.

  • grybeliui gydyti taip pat naudojau skystį ir tabletes. Padėjo.

  • Mykoseptino tepalas yra super!!! :). Visada padeda. 🙂 .

  • Kokie efektyviausi odos grybelio vaistai? Gal kažkas galėtų parekomenduoti.

  • Mycosan nail, isgyde naga,bet tepti teko kelis menesius,ilgai.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!