Kov 10, 2016 - Pažinkime ligą    0

Miežis

MiežisGal šį nemalonų reiškinį teko pajusti ir ne visiems, bet vienas kitas pagalbos ateina ieškoti ir pas mus.

Kas iššaukia tą miežio atsiradimą akyje?

Įtakos jo atsiradimui gali turėti nusilpusi organizmo imuninė sistema, persirgtos infekcinės ligos. Kartais užtenka patrinti akis nešvariomis rankomis, kad į jas patektų infekcija.

Tačiau, jei šis negalavimas pradeda varginti pernelyg dažnai, reikėtų išsitirti išsamiau (gali būti ir cukraligės požymis, piktybinės ligos požymis).

Paprastai miežis būna trejopas: vidinis, išorinis ir šaltasis. Manau, kad visos rūšys yra bjaurios ?

Jei trumpai, tai:

Mažiausiai skausmingas yra šaltasis miežis. Jis susidaro užsikimšus voko kremzlės liaukai. Jo neskauda, bet jis yra matomas kaip rausvas mazgelis viršutinio ar apatinio voko srityje.

Turbūt daugiausiai rūpesčių kelia vidinis miežis. Jį dažniausiai sukelia stafilokokas. Šis miežis būna skausmingas, vokas ir jo gleivinė patinsta, parausta. Kartais padidėja paausio limfmazgiai. Vėliau pro voko gleivinę matyti pūliai, kurie vėliau pratrūksta.

Ir išorinis miežis – tai dažniausiai pasitaikanti voko liaukų liga. Tai ūminis pūlinis voko krašto riebalinės liaukos ir blakstienų folikulo uždegimas. Jį taip pat dažniausiai sukelia stafilokokas. Kartais taip ištinsta vokas, kad negalima normaliai net atmerkti akies ?

Miežis nėra pavojinga liga. Po dviejų trijų dienų pasirodo pūlinga viršūnėlė. Tada miežis pratrūksta ir pūliai išbėga.

Jokiu būdu nespauskite miežio kaip spuogo, nes užkratas gali patekti į kraują!

Jei pakyla temperatūra, kreipkitės į gydytoją. Jei vokų kraštai dažnai būna paraudę, su traiškanomis, gali būti, kad tai kita liga – lėtinis blefaritas. Tuomet turite gydyti šią ligą, nes miežiai kartosis.

Kaip galima palengvinti sau gyvenimą?

Šiluma padeda miežiui greičiau pratrūkti, susilpnina skausmą. Lengvai pašildžius reikia įlašinti ar patepti gydytojo paskirtus vaistus. Kai miežis pratrūksta, šildyti jau nereikia. Kompresai turi būti sausi (šilta virta bulvė, virtas kiaušinis, pašildytas druskos maišelis), nes nuo šlapių kompresų uždegimas gali išplisti labiau. Vokų kraštus galima pavalyti ramunėlių užpilu.

Esant vidiniam ar išoriniam miežiui, jei nepadeda kompresai, ar kartu prasideda blefaritas ar konjuktyvitas, skiriami antibiotiniai tepalai.

Šaltasis miežis yra neinfekcinės kilmės, todėl antibakterinis gydymas nereikalingas. Turėtų pakakti kompresų keletą kartų per dieną.

Dažniausiai išrašomi vaistai miežio gydymui yra lašai ir tepalai, turintys sudėtyje antibiotikų (Chloramfenikolis, Gentamicinas, Tobramicinas).

Vis dėlto, geriausia stiprinti savo imunitetą ir kuo mažiau nešvariomis rankomis liestis prie akių ?

Ir dar paklausykime senolių išminties, kuri teigia, kad negalima sysi… ant tako, tada ir miežiai neaugs ???

Turite klausimų? Parašykite juos čia!