Geg 14, 2015 - Pažinkime ligą    2

Neuralginiai skausmai

SkausmasTikriausiai ne vienam iš jūsų teko susipažinti su  šia skausminga ir , sakyčiau, „nepatogia“  liga. Nes kai tavo kuri nors kūno dalis yra sukaustyta ir tu negali net per petį pažvelgti, kas dedasi tau už nugaros, tikrai apie patogumą kurį laiką galima pamiršti 🙂

O jeigu dar reikia pačiam nuvairuoti automobilį į kitą miesto galą, tada ši liga tampa nepakenčiama.

Įdomu, tai, kad neuralgija dažniau serga moterys negu vyrai. Bet reikia džiaugtis bent tuo, kad nors kažkuriai žmonių grupei pasisekė labiau 🙂

Priežasčių, galinčių sukelti neuralgiją, yra tikrai nemažai. Ją gali sukelti sunkių formų peršalimo ligos, traumos, įvairūs toksiniai pažeidimai, uždegiminiai, infekciniai procesai. Taip pat – didelis psichoemocinis krūvis.

Pagrindinis neuralgijos simptomas yra kankinantis skausmas, kuris gali pasireikšti priepuoliais nuo kelių sekundžių iki kelių valandų. Skausmas gali pasireikšti krūtinėje , galvoje, galvos odoje, pasmakrėje, skruoste.

Plačiai paplitusi yra tarpšonkaulinio nervo neuralgija. Tai nuolatinis skausmo pojūtis šonkaulių srityje. Neretai pasitaikantis yra ir juosmens – kryžkaulio šaknelių ar sėdimojo nervo užspaudimas ar uždegimas, o taip pat radikulitas.

Kadangi nervų galūnės išsidėsčiusios visame žmogaus kūne, neuralgija gali maskuotis visiškai kitų ligų simptomais, pavyzdžiui, inkstų diegliais, širdies priepuoliu, osteochondroze ar gastritu 🙂

Skausmas gali būti įvairaus intensyvumo ir labai varginantis. Skausmui būdinga tai, kad prasideda ir praeina netikėtai, bet tarp priepuolių būna trumpas periodas be skausmų. Ligonio tai nedžiugina, nes jis bijo, kad tas priepuolis vėl nepasikartotų. Skausmų priepuoliai paprastai būna dieną, rečiau – naktį.

Neuralgijos gydymas pradedamas nuo kruopščių tyrimų, kad nustatyti ir pašalinti ligos priežastį. Toliau – tinkamai parinkti gydymą. Tam skirtų vaistų yra daug, juos turi paskirti gydytojas.

Dažniausiai gydymui yra skiriami vaistai, pasižymintys skausmą bei uždegimą mažinančiu poveikiu. Jų vartojimo formos yra gana įvairios. Tai ir tabletės, ir kapsulės, ir ampulės, ir milteliai, ir tepalai, ir žvakutės. Bėda ta, kad visi jie žaloja skrandį. Žvakučių forma yra saugesnė skrandžio žalojimo atveju, bet jų pasirinkimas nėra didelis, nes dažnai yra skiriama ir kita vaistų grupė, o ten dominuoja tik tabletės arba kapsulės. Ši grupė – priešepilepsiniai vaistai. Dažnas, nusipirkęs šių vaistų ir paskaitęs jų aprašymą, nustemba ir papriekaištauja, kad jis neserga jokia epilepsija. Bet, kadangi šie vaistai veikia per centrinę nervų sistemą, jų poveikis dažnai būna efektyvus.

Dėl visų šių medikamentų, kuriuos paskiria gydytojas, vaistinėse mes galime jums padėti pasirinkti jums patogiausią pagal kainą ir vartojimo būdą     (ampulės, tabletės ar kapsulės), arba jei išrašyta keli variantai panašių, tai parekomenduoti optimaliausią.

Prie paskirto neuralginio gydymo galima (ir reikia) dar papildomai naudoti B grupės vitaminus (ampulių forma greičiausiai veikianti). Iš populiariausių yra Neurorubin ir Milgama. Tai yra vaistai (ne papildai), parduodami ampulių, tablečių ir kapsulių forma. Kartais ligoniai atmeta gydytojų išrašytus stiprius vaistus ir pasilieka tik prie vitaminų. Tai klaidingas pasirinkimas, nes neuralgija nepraeina savaime, per vieną dieną ir gydantis tik vitaminais 🙂

Vaistai yra efektyvūs maždaug 80% atvejų 🙁

Taip pat gali būti taikoma fizioterapija.

Jei esate natūralios medicinos gerbėjai, galite bandyti gydytis kaštonų vaisių voniomis, šermukšnio vantomis.

Ir pabaigai:

Deja, bet profilaktinių priemonių neuralgijai gydyti nėra.

Patarimas jums: jei dažnai kartojasi šie skausmai, keiskite gyvenimo būdą ir kiek įmanoma venkite stresinių situacijų, taip pat saugokitės ligą provokuojančių veiksnių – šalčio ir vėjo 🙂

Viso komentarų: 2

  • pries mazdaug 6-7 savaites prasidejo skausmai sonkauliu kaireje puseje. negydant jie isplito ir i desine puse ir sirdies plote.su gydytoju rekomendacijomis dvi savaites vartojau:olfen,melox,neurorubin,gabopentin,lornoksikam,dolmen,dexamethazon,ibuprom,mydocalm,priemime sulasino kokteili-eufilino,analgino ir dexamethazono.is visu suvartotu sioki toki poveiki turejo laseline.beda ta, kad norint pasiekti kazkokio efekto reikia bent 5 kartu is eiles lasinti,o rantino metu tokiu pslaugu niekas neteikia.skausmas kvepuojant,judant jau trys savaites ir padetis negereja.ka patartumet?

    • Suvartojote labai daug vaistų, galutiniame rezultate – tik šioks toks pagerėjimas😕 Gal reikia tikslinti diagnozę?

Turite klausimų? Parašykite juos čia!