Rgs 14, 2017 - Pažinkime ligą    2

Suragėjusi pėdų oda

Ne kiekvienas turi šią problemą, tačiau, kas jau turi, tai tikrai nėra tuo patenkintas. Tikrai nemalonu, kai už šerpetojančios odos kabinasi kojinės (nebūtinai tik moterims), o be kojinių tokie padai niekam nekelia estetinio susižavėjimo.

Pagrindinė suskeldėjusių kulnų priežastis – išsausėjusi oda. Ji suskeldėja ne tik vasarą, kai avime atvirus batus ir vaikščiojame basi, bet ir žiemą – kai namuose įjungtas šildymas ir odai trūksta drėgmės. Kulnų sausėjimo problema aštrėja su amžiumi, nes didėjant metų skaičiui, oda yra linkusi natūraliai sausėti. Tačiau jei kulnai iš tiesų stipriai suskeldėję, net pabalę, tai signalizuoja ne tik apie organizmo drėgmės trūkumą, bet ir apie vitaminų, mineralų stoką. Todėl svarbu naudoti ne tik išorines priemones, bet nepamiršti ir sveikai maitintis. Omega 3 riebalų rūgštys šiam reikalui gali labai padėti, o jų gausu riebioje žuvyje, graikiškuose riešutuose, linų sėmenyse. Reikėtų nepamiršti baltymų ir produktų, turinčių geležies. Jeigu jos trūksta, jaučiate ne tik nuovargį, tai atsiliepia ir plaukų, nagų, odos būklei.

Suskilinėjusių kulnų priežastimi gali būti odos ligos, endokrininės ligos, gastritas, diabetas, avitaminozė, taip pat nepatogi avalynė. Todėl, pirmiausiai, yra svarbu išsiaiškinti priežastį. Jeigu įtrūkimai atsirado dėl ligos, reikia pradėti gydymą, o ne kosmetines procedūras. Jeigu kulnai trūkinėja dėl drėgmės stokos, galima pradėti gaivinti odą.

Kad oda suminkštėtų, pamirkykite kojas šiltoje vonelėje, tada nušveiskite jas šveitikliu (taip pašalinsite negyvąsias odos ląsteles). Šveitiklį galima pasigaminti patiems, pvz., Himalajų druską sumaišyti su rozmarinų, levandų eteriniais aliejais, taip pat gerai įdėti medetkų ekstrakto ar nuoviro. Šveisti galite natūralia šiurkščia kempine. Kai pėdos jau paruoštos drėkinimui, imame natūralius avokadų, migdolų, makadamijų ar kitus aliejus ir maitiname jais odą. Prieš tepant, aliejų reikėtų pašildyti. Jeigu kulnai labai išsausėję, rinkitės taukmedžio sviestą. Jis puikiai maitina, drėkina ir padeda išsaugoti odos drėgmę. Nepamirškite gerai įmasažuoti, tuomet pagerės kraujotaka. Tokias procedūras reikėtų tęsti apie 10 dienų.

Galima išmėginti ir bičių vašką. Vašką reikia pašildyti kartu su salicilo rūgštimi ir parafinu (lygiom dalim). Gautą masę tepti ant kulno. Kai ji išdžius, pakartoti kelis kartus. Tada tvarsčiu sutvirtinti susidariusią plėvelę, o po dienos nuimti ir nutrinti kulną pemza.

Pėdų kremo ar aliejaus poveikis bus geresnis, jei nakčiai apsimausite kojines 😀

Be liaudiškų priemonių galima naudoti ir gydomuosius preparatus. Juos paskirs gydytojas. Tai gali būti tepalai su antibiotikais, kurie minkština odą ir užkerta kelią infekcijai, jeigu įtrūkimai gilūs. Arba preparatai nuo grybelių (įtrūkimuose gali pradėti daugintis grybeliai). Taip pat skiriami kremai su propoliu ir vitaminais. Vaistinėse galima įsigyti įvairių tepalų su šlapalu (įvairios koncentracijos), kuris minkština raginį odos sluoksnį, natūraliais aliejais (atgaivina pavargusias pėdas), pieno rūgštimi (padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, greitina žaizdelių gijimą), alavijais ir lipidais (stiprina odos apsauginį barjerą, nesutrikdydami natūralių odos funkcijų. Šie kremai švelniai pašalina paviršines pleiskanas, oda tampa maloniai lygi ir elastinga, apsaugota nuo išorės veiksmų ir išsausėjimo.

Ir pabaigai. Kad nereikėtų gydyti suskilinėjusių kulnų, kasdien išgerkite po vieną valgomąjį šaukštą kanapių ar linų sėmenų aliejaus – turėsite ne tik sveiką odą, bet ir gražius plaukus bei nagus 😀

Viso komentarų: 2

  • O jeigu kulnai šerpetoja ir skilinėja vaikui nuo 5 metų? dbr jam dvylika ir jokie tepalai, kremai, drėkinimai nepadeda. Gydytojas jokių tyrimų nedaro, tiesiog sako, kad sausa oda. Jūsų straipsnį paskaičius, suprantu, kad gali būti ir liga.

    • Tai jums reikia kreiptis į odos ligų gydytoją. Šeimos ar vaikų ligų gydytojas gali ir nenustatyti ligos.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!