Spa 13, 2016 - Pažinkime ligą    0

Žemas kraujo spaudimas

kraujo spaudimas

Šiandienos straipsnio tema – žemas kraujo spaudimas, kitaip žinomas kaip hipotonija. Kad daugelį žmonių vargina aukštas kraujo spaudimas, mes žinome. Tačiau yra ir tokia žmonių grupė, kuriems žemas kraujo spaudimas pridaro nemažai rūpesčių kaip kitiems – aukštas. Kartais įbėga į vaistinę žmogelis ir lekia prie kraujospūdžio matavimo aparato, sakydamas, kad taip blogai jaučiasi, tikriausiai, spaudimas užkilo. Pasimatuoja, o ten rodmenys rodo: 90 mmHg ir 40 mmHg. Tada ir paaiškėja, kad galva svaigo ir akyse mirgėjo ne nuo aukšto kraujospūdžio.

Atšalusios galūnės, mieguistumas, darbingumo sumažėjimas, bendras nuovargis ir silpnumas – tai pagrindiniai hipotonijos simptomai. Sergant šia liga žmonės jaučiasi lygiai taip pat nemaloniai kaip ir turintys aukštą kraujospūdį (hipertenziją). Liūdniausia yra tai, kad vaistų gydyti hipotonijai praktiškai nėra. Gali pagelbėti tik keli patarimai, tokie, kaip: išgerti stiprios saldžios arbatos ar kavos, suvalgyti gabalėlį šokolado (galėtume prekiauti vaistinėse juoduoju šokoladu ?), citrinos ar ko nors sūraus (nieko sūraus neturime, nebent jūros vandenį? arba Negyvosios jūros druską ir NaCl). Taip pat pagelbėtų kontrastinis dušas arba pagulėjimas pakeltomis aukščiau galvos lygio kojomis. Dar kažkur skaičiau, kad reikia stipriai spausti tašką, esantį virš nosies. Spausti reikia vieną minutę ir procedūrą kartoti iki 10 kartų. Kadangi tai nieko nekainuoja, galite drąsiai išbandyti.

Taigi, arterinė hipotenzija kyla dėl per mažo arterinio kraujospūdžio. Ji labai būdinga merginoms ir jaunoms moterims. Tokia būklė gali būti trumpalaikė arba nuolatinė. Trumpalaikei priskiriami žmonės, kuriems kraujospūdžio sumažėjimą sukelia kokia nors kita negalia. Dažniausiai tai gali būti po ūmių ir lėtinių infekcinių ligų, nervinės įtampos, netinkamos mitybos, sutrikus kraujotakai.

Paprastai hipotenzija nustatoma matuojant kraujospūdį. Sistolinis (viršutinis) kraujo spaudimo rodiklis neviršija 100 mmHg, o diastolinis (žemutinis) – 60 mmHg. Žinoma, reikia įvertinti ir ligonio nusiskundimus.

Ką galime pasiūlyti vaistinėje? Nusipirkite valerijono šaknų 30g, kraujažolių žolės 20g, apynių spurgų 15g, vaistinių melisų lapų 35g. 1 valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite stikline verdančio vandens, palikite 30-40 min, kad prisitrauktų, perkoškite ir gerkite po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną. Dar galime pasiūlyti nusipirkti ženšenio tinktūros arba eleuterokoko ekstrakto. Beje, šių preparatų indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu. Jie padės lengviau susidoroti su nuovargiu ir vangumu.

Taip pat reikėtų žinoti, kad miegoti reikia ne mažiau kaip 8 valandas. Rytais kelkitės lėtai, atsikėlus naudinga pasimankštinti ?

Didelių fizinių krūvių tikrai nereikia. Pakanka, kad šiek tiek pakeltumėte organizmo tonusą. Svarbu gerti daug vandens. Jei nesergate širdies nepakankamumu, galite daugiau vartoti valgomosios druskos. Reikia vengti ilgai stovėti, staigiai pasilenkti, kaitintis saulėje, gerti daug svaigalų, maudytis karštoje vonioje.

Jeigu jums zyzia ausyse, jaučiate vidinį nerimą, sutriko miegas, jūsų rankos ir kojos – šaltos, aptemo ir mirga akyse, dar nereiškia, kad jums – hipotonija ? Tačiau nelaukite, kol nualpsite prekybos centre ar dar kur nors, o pasimatuokite kraujo spaudimą ir jei jis rodo mažiau nei yra norma, susirūpinkite savo sveikata – rinkitės maistą, kuriame yra pakankamai gyvulinių baltymų, geležies (jautiena, veršiena, ankštinės daržovės), folio rūgšties (žalialapės daržovės, kiaušiniai), B grupės vitaminai (kruopos, duonos gaminiai).

Ir jeigu žmogus turi žemą kraujospūdį ir gerai jaučiasi, niekuo nesiskundžia – jo didinti nereikia. Metams bėgant mūsų kraujagyslės standėja, dažnam vystosi aterosklerozė, todėl net įprastai buvęs mažas kraujospūdis neretai padidėja.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!