Bir 2, 2016 - Skaitytojams pageidaujant    0

Pagalba po uodų įkandimo

uodasPaprastasis uodas – Culex pipiens – kurio kūno ilgis iki 6mm, o kojos 1,5 karto ilgesnės už kūną, Lietuvoje yra labai dažnas svečias.

Patelės minta žinduolių krauju. Ir nors suaugęs uodas (priklausomai nuo temperatūros) gyvena nuo 10-14 dienų iki 3-5 savaičių, per tą trumpą laikotarpį dažnam sugadina ramų ir idilišką poilsį.

Pirmiausiai, prieš vasarą pasirūpinkime repelentais. Jų yra įvairiausių, todėl pasirinkimą dažniausiai nulemia draugų ir pažįstamų rekomendacijos. Ilgo sąrašo viršūnėje kelis metus iš eilės karaliauja Ben’s 100 aerozolis nuo uodų ir erkių. Taip pat neblogų atsiliepimų turi Autan repelentai. Jų yra kelių rūšių. Taip pat perkamas yra Diffusil aerozoliai, MoustiCare apyrankė, purškalas.

Kuris iš jų efektyviausias, galite pasakyti tik jūs, pasidalinę savo patirtimi, todėl kviečiu savo nuomonę išreikšti forume ar komentaruose ?

Ką daryti tada, kai dėl kažkokių priežasčių nepasiėmėme vabzdžius atbaidančių priemonių ir jaučiamės ir atrodome panašiai, kaip sirgdami vėjaraupiais ?

Na, dėl išvaizdos dar ne taip baisu, kaip dėl savijautos. Nes rankos vis nevalingai tiesiasi prie tų mažų taškelių, kurie nuo mūsų judesių vis didėja, plečiasi ir ima ne niežėti, o jau perštėti (vaikai dažnai prakrapšto iki kraujo).

Taigi, pirmoji priemonė, kurią turime po ranka (jei neturime vaistų) yra šalto vandens kompresas. Galima dezinfekuoti spiritiniu tirpalu, taip pat nuplauti muilu ir vandeniu – taip išvengsime niežulio.

Soda, sumaišyta su keliais lašais vandens, sumažins uždegimą per keliolika minučių. Galime naudoti ir druską. O jei šalia sūri jūra – drąsiai galime bėgti nusimaudyti ?

Arbatmedžio aliejus pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, todėl puikiai padeda sumažinti įkandimų sukeltą niežulį ir patinimą. Kažkur skaičiau, kad tam tinka ir gvazdikėlių eterinis aliejus, kuris sėkmingai atbaido vabzdžius, tačiau man nepadėjo. Aliejinis propolio ekstraktas su mėtų, eukaliptų, rozmarinų, pušų eteriniais aliejais ir mentoliu padeda natūraliai apsisaugoti nuo uodų ir kt. vabzdžių.

Vaistinėse galite įsigyti rimtesnių priemonių nei soda su druska. Vienos iš populiariausių yra Fenistil gel ir Psilo – Balsam gel. Šie geliai blokuoja histamino (medžiaga, alerginės reakcijos metu išsiskirianti iš audinių) poveikį, todėl mažina niežulį. Geliai greitai įsiskverbia į odą, todėl niežulys ir dirginimas per kelias minutes susilpnėja. Be to, pasireiškia anestezuojamasis poveikis. Abu šie preparatai tinka ir pirmojo laipsnio terminiam nudegimui bei nudegimui saulės spinduliais.

Vienas iš pigiausių variantų – Menovazino odos tirpalas. Jis tinka lokaliam odos skausmo ir niežulio malšinimui. Skirtas suaugusiems, nes nepakanka duomenų apie saugumą vaikams ir paaugliams.

Jeigu jūsų oda labai stipriai sureagavo į uodo įkandimą, vertėtų nusipirkti antihistamininių tablečių nuo alerginių reakcijų.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!