Rgp 25, 2016 - Vaistininko patarimai    3

MIEGAS

miegas

Žmona rytą sako vyrui:

– Mielasis, sapne regėjau, kad tu man nupirkai nuostabius kailinius.
– Miegok, brangioji, gal susapnuosi, iš kur man paimti pinigų!

Taigi, miegas tikrai yra svarbus dalykas. Jo metu pildosi mūsų svajonės ?

Deja, ne visiems išeina pasimėgauti produktyviu ir kokybišku miegu. Vieni kenčia lėtinius skausmus, kitus kamuoja depresija ar nerimas. Nemigą nesąmoningai galime sukelti ir patys, per daug galvodami apie tai, ar užmigsime.

Negalėjimas užmigti, išmiegoti visą naktį ar per daug anksti prabusti ryte – tai simptomai, parodantys, kad su miegu ne viskas yra gerai. Sunkus užmigimas gali būti susijęs su nerimu, o ankstyvas prabudimas – su depresija. Mieguistumas dieną ir knarkimas dažnai perspėja apie miego apnėją, prisidedančią prie daugelio ligų išsivystymo.

Kaip galima padėti sau?

Laikykitės miego režimo – kiekvieną vakarą gulkitės ir kiekvieną rytą kelkitės tuo pačiu laiku, net ir savaitgaliais (sunku, bet padeda), nes taip pripratinsite savo organizmą užmigti tada, kai reikia. Reguliarus miego režimas miegą padaro kiek galima efektyvesnį.

Per ilgai nesivartykite lovoje, nes kuo labiau stengsitės užmigti, tuo mažesnė tikimybė, kad pasiseks. Jei per 15 min. neišėjo užmigti, kelkitės iš lovos ir eikite ką nors veikti: skaityti, gerti melisų arbatos ar dar ką nors.

Reguliari mankšta ankstyvą popietę turėtų pagerinti gilų miegą. Tačiau mankšta likus 3-4 val. iki miego trukdys. Mankšta padeda slopindama streso hormonus.

Pasirūpinkite, kad jūsų miegamajame būtų vėsiau nei svetainėje. Sumažėjus kūno temperatūrai smegenys išskiria miego hormoną melatoniną.

Kiek miego mums reikia?

  • Kūdikiams ir mažiems vaikams per parą reikia pamiegoti net 16 valandų.
  • Paaugliams reikia apie 9 valandų.
  • Suaugusiems reikia 7-8 valandų, tačiau kai kuriems gali užtekti ir 5 val., o kitiems reikia net 10 val. miego.

Kodėl miegas svarbus?

Miegas ypač svarbus galvos smegenų veiklai, nuo kurios priklauso mokymasis bei atmintis. Miegant įgauname fizinės ir psichinės energijos, kurią išnaudojame dieną. Neišsimiegojęs žmogus greičiau peršąla, miego trūkumas silpnina imunitetą, o susilpnėjus imunitetui paūmėja ir lėtinės ligos. Taigi, miegas – svarbus procesas mūsų gyvenime.

Dar vienas patarimas kaip įveikti nemigą:

– Daktare, nemiga mane visai išsekino. Ką daryti?
– Ar nebandėte skaičiuoti avių?
– Bandžiau, nepadeda.
– Tuomet tegul kiekviena avis papasakoja savo biografiją.

Iki 75-erių metų žmogus pramiega ne mažiau kaip 20 metų. Tai beveik trečdalis gyvenimo. Miegą dažnai lydi sapnai. Sapne mes patenkame į kitą pasaulį, kur veikia kiti dėsniai, kur neegzistuoja nei laikas, nei erdvė. Ilgai sapnuojami vaizdiniai iš tikrųjų trunka sekundes. Jei sapnuojate, kad vaikštote basi po sniegą, vadinasi sutriko kraujo apytaka ? Jei nešate ant nugaros sunkų nešulį – gresia problemos dėl stuburo ? Jei jus muša per galvą – susirgsite gripu ? O jei kas nors smogia į krūtinę – pasitikrinkite širdį ? Jei pataikė į pilvą – galimi virškinimo sutrikimai ?
Gero gilaus miego ir smagių sapnų!

Viso komentarų: 3

  • O jei sapnuoji, kad žvejoji – ryte teks džiovinti čiužinį 😀

    • Reiks įtraukti į sapnų reikšmių sąrašą ?

  • Miegoti reikia patogiai bet svarbiausia reikia nepamiršti, kad miegas yra labai svarbus. Priklauso išmiegoti 6 valandas į dieną ir to verta nepamiršti.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!