Spa 11, 2014 - Vaistų apžvalgos    6

Artinasi žiema…

Žiema

Minėjau, kad parašysiu jums, ką reikėtų turėti ant savo stalo artėjant žiemai. Tai tikrai ne koks nors stebuklas ar ypatingas preparatas. Bet jo reikšmė mūsų organizmui tikrai didelė. Tai pats paprasčiausias vitaminas C. Jeigu nusprendėte eiti į vaistinę įsigyti kažko imuninei sistemai stiprinti, jums nereikia išlaidauti įmantriems reklamuojamiems preparatams. Dažnai jie yra brangūs, o jei panagrinėtumėte sudėtį, tai būtų eilinių vitaminų sudėtis, dažniausiai papildyta įvairių rūšių ežiuolės augalu. Ežiuolė taip pat yra imuninės sistemos stiprintoja. Tai gal geriau įsigykite kokybišką vitaminą C su ežiuole, arba be jos.

Žinomų gamintojų vitamino C preparatai yra nepigūs, bet tikrai kokybiški. Vieni iš tokių laiko patikrinti būtų YourLife Vitamin C + Echinacea tabletės N60, YourLife Natural Time Vitamin C 500mg tabletės N60 (čia jau bus be ežiuolės), Jamieson Vitaminas C 500mg kramtomos tabletės N100, ChildLife Echinacea geriamas tirpalas, ChildLife Liquid Vitamin C geriamas tirpalas. Jų visų kainos yra nuo 45 iki 55 litų be jokių akcijų. Priklausomai nuo vaistinių tinklo, galima įsigyti pigiau, naudojantis įvairiomis lojalumo programomis. Įvertinant tablečių kiekį, kai kurių preparatų užtenka ne vienam mėnesiui (naudojant vienam asmeniui), todėl kaina nėra labai didelė. Žinoma, paminėjau tik kelis preparatus, vaistinėse jų yra begalės.

Galima rasti ir pigesnių variantų. Yra lietuviškos vitamino C tabletės. Jas būtų gerai prieš vartojimą ištirpinti vandenyje (ne karštame!), gerti per šiaudelį ir po valgio, nes askorbo rūgštis ardo dantų emalį ir dirgina skrandžio gleivinę. Kai kurių gamintojų tabletės būna su apvalkalu, kitų – pritaikytos kramtymui, dar kitų – kapsulių forma.

Kiekvieno vitamino ar mineralo perdozavimas kenkia organizmui, todėl nereikia padauginti dozių, nurodytų informaciniame lapelyje. Reikia įvertinti ir mitybos įpročius, nes vieni labai atsakingai žiūri į tai, ką deda į burną, kiti, gal ir norėtų taip daryti, bet neturi tam laiko, arba pinigų.

Vitaminas C yra labai stiprus antioksidantas ir aplink siaučiant infekcijoms ir įvairiems susirgimams, jis tikrai gerai veikia. Ir tikrai nereikia jo naudoti ištisus metus. Čia tik tuomet, kai prasideda susirgimai ir jūs vis dažniau pradedate lankytis pas gydytojus ir vaistinėse 🙂

Mano visi artimieji taip saugosi nuo ligų visą žiemą ir , patikėkit, neturėjo rimtesnių problemų. Žinoma, yra visokių organizmų – ir lepių, ir nusilpusių, kuriems gal reikia ir stipresnės pagalbos, bet čia jau turėtų patarti šeimos gydytojas, kuris žino visas jūsų silpnąsias vietas 🙂

Viso komentarų: 6

  • Čia dar trūksta skilties „Klauskite vaistininko” 🙂

    • Jūs teisus. Ši skiltis tikrai bus:)

  • Man labiausiai patikdavo paprastas vitaminas C rutuliuku pavidalu arba mukaltinas. Net nezinau ar juos, ar kokius nors analogus, dar pardavineja. Beje kokia yra geriausia priemone nuo gerkles skausmo ar persalimo (jau susirgus)?

    • Taip, yra dar tų rutuliukų 🙂 vaistinėse, kaip, beje, ir Mucaltino tab. Kai tik pradeda skaudėti gerklę, geriausiai namie turėti kokį nors purškiamą preparatą. Pačioj pradžioj jie tikrai efektyvūs, bet naudoti juos reikia ne vieną kartą, ir ne du per dieną. Nes kiti pasipurškia kartą ir paskui sako, kad nieko nepadėjo. Neblogi yra purškalai su jodu – Jox (brangesnis) ir Liugolis (lietuviškas, pigesnis, bjauresnis, bet ne prastesnis:) ). Dar iš nebrangių, bet neblogų paminėsiu Myramille purškalą. Su visais jais galima derinti čiulpiamas pastiles. Kokios efektyviausios – niekas nepasakys, nes kiekvienas atsirenka per eilę metų „savas”. Pavyzdžiui, man neblogai padeda Trachisan tabletės, bet kiti šeimos nariai labiau vertina Neo-Angin (senąjį variantą, nes dabar atsirado įvairių skonių). Žmonių išgirti yra Decatylen, Faringodol. Beje, mano paminėti priklauso vaistams, vadinasi ir jų poveikis yra rimtesnis. Daugelis likusių yra papildai, bet ir jie, manau, šiek tiek turėtų veikti, bent jau dezinfekuoti . Po visų šių preparatų naudojimo apie pusvalandį nevalgykite ir negerkite, kad kuo ilgiau vaisto veiklioji medžiaga išsilaikytų burnoje. Ir vartokite, kaip nurodyta – 4-6 įpurškimai ir (arba) 4-6 pastilės per dieną. Esant dideliam skausmui, galima išgerti Nimesilio miltuką. Jei tai ne angina, turėtumėte pasveikti per 3-4 dienas. Bet jei kas rimčiau, be gydytojo galite ir neapseiti:(

  • Būtų įdomu išgirsti, ką rekomenduotum, kai užpuola sloga, kosulys ar sukyla temperatūra.

    • Temperatūros nemalšinčiau iki 38 laipsnių, tegul kovoja organizmas pats. Jei sloga neduoda laisvai kvėpuoti, galima nusipirkti purškiamą aerozolį ar lašus. Bet tai tik tada siūlau, kai tikrai sunku džiaugtis gyvenimu. Šie vaistai naudojami trumpą laiką (iki savaitės), bet ir sloga per tiek laiko pasibaigs.Vieni iš geresnių, kurie taip neišsausina nosies gleivinės – Olynth HA. Galima gerti homeopatines tabletes, kad suskystinti nosies sekretą ir kad viskas greičiau pasišalintų( Sinupret, Gelomyrtol forte). Galima rinktis kitą variantą – pirkti chemines tabletes nuo slogos (Actifed, Hexarine) ir nenaudoti cheminių purškiklių. Jei kamuoja bendras organizmo peršalimas ir dar yra sloga, neblogas yra Fervex. Tada irgi papildomai nieko daugiau nereikės. Visi šie vaistai, išskyrus homeopatinius, vartojami apie 4 dienas. Per tiek laiko peršalimas turi atsitraukti. Jei vis dar blogai jaučiatės, turite kreiptis į gydytoją. Yra dar homeopatinės tabletės nuo peršalimo ir gripo simptomų – Influcid. Jų vartojimas yra kas kelias valandas, todėl daugelis neturi tam kantrybės. Bet svarbiausias dalykas, kodėl jums nesiseka greit pasveikti – tai, kad jūs visi lekiate į darbus, į paskaitas, į klubus ar šiaip kur nors ir nei vienas nenorite išsigulėti savo lovose ir taip greičiau pasveikti:). Taip „gydydamiesi” užkrečiat kitus ir vėl įgyjate galimybę susirgti iš naujo:( Kosuliui malšinti yra daugybė vaistų. Reikia atsižvelgti į kosulio pobūdį. Sausam kosuliui vieni vaistai, drėgnam – kiti. Panaudojus kelias dienas vienus, gali pasikeisti kosulys. Tada vaistus reiks keisti Čia dviem žodžiais nepatarsi:)

Turite klausimų? Parašykite juos čia!