Spa 8, 2014 - Vaistų apžvalgos    7

Populiariausi vaistai nuo skausmo

VaistaiŠiandien parašysiu apie populiariausius vaistus nuo skausmo ir uždegimo. Jau ilgą laiką topo viršūnėje laikosi du vaistai – Ibuprom ir Ibumetin tabletės. Nežinau, ar tai didelė įtaka televizijos reklamos, ar gydytojai rekomenduoja šiuos vaistus, bet juos perkantys žmonės jau tiksliai žino, kad nori šio, o ne kito. Kas įdomiausia, jei per televiziją reklamuojamas Ibuprom, vaistinėse jis vis tiek lygiavertis su Ibumetin, jo nenuperkama daugiau, negu pastarojo. Vadinasi, yra susiformavusi išankstinė pirkėjų nuomonė apie konkretų vaistą ir jiems nesvarbu kaina. Šių vaistų kainos yra panašios, tik akcijų metu skiriasi keliais litais. Kartais bandai pasakyti, kad šį mėnesį yra pigesnis analogas, bet išgirsti, kad analogas nepadėjo, taip, kaip padėjo šis.

Nors iš tikrųjų tai yra vienas ir tas pats vaistas pagal savo cheminę sudėtį, jau įsitikinau, kad dažnai žmonės tikrai nemeluoja ir neišsigalvoja taip teigdami. Teko artimai bendrauti su viena šeima, kurioje vaistai nuo skausmo buvo vartojami kiekvieną dieną nemažais kiekiais. Bandžiau jiems pagelbėti savo žiniom ir vardinau vis kitus vaistų pavadinimus su ta pačia chemine medžiaga, tik kitų šalių gamintojais. Nes yra žymiai pigesnių, o kai tos 10 tab. sunaudojamos per trumpą laiką, kaina tampa aktualu. Ir po visų išbandytų vaistų, jie vis tiek liko prie Ibumetino, nes kiti taip ryškiai neveikė! Aš nereklamuoju šio vaisto, tik pateikiu gyvenimišką patirtį, kad pats žmogus dažniausiai atsirenka, kas jam geriausia, nors, kaip specialistas, aš daugiau vadovaujuosi moksliniais tyrimais ir įrodymais, todėl man vis dar keistos panašios istorijos. Žinoma, labai daug kas priklauso nuo žmogaus įsitikinimų, saviįtaigos, be to, gal kartais išgeriami ne vien tik šie vaistai nuo skausmo, o dar ir kiti, todėl taip gali būti sustiprintas pirmų vaistų veikimas, bet čia jau farmakodinamika ir farmakokinetika, kas jums visiškai neįdomu 🙂

Ibuprofenų grupės vaistų vaistinėse yra nemažai. Tai ir tie patys Ibumetin, Ibuprom, taip pat Ibuprofen, Lanacher, IbuMax, Nurofen, Brufen ir daugelis kitų. Vienas iš pigiausių yra Ibuprofen Lanacher, kurio pakuotės yra po 30 ir po 100 tab. Jei perkate iš didelės pakuotės 10 tab., jo kaina yra apie 2 litus, kai kiti ir 10 litų gali siekti. Bėda yra tame, kad jie yra receptiniai ir vaistinėj dažniausiai jums jų nepasiūlys (nebent jei turite „blatą” ar labai gražiai ir nuoširdžiai paprašysite). Nors cheminė sudėtis tokia pati, kaip ir nereceptinių. Esmė čia ne chemijoj, o įstatymuose, kurie nurodo, kad nereceptiniai vaistai parduodami mažose pakuotėse, atseit gydymą be gydytojo galite tęsti tik trumpą laiką, o jei jus gerai patyrinėjo ir nustatė, kad gydymas bus ilgalaikis, tai daktaras išrašys didelį kiekį vaistų ir tada jūs nusipirksite pigiai 🙂

Bet niekas nesukontroliuos tų, kurie perka tuos Ibumetin, Ibuprom po 10 ar 20 tab. ir perka ilgą laiką. Kaip pagalvoji, tai juk visiškai tas pats, kas liečia žmogaus sveikatą, bet tik ne piniginę:(

Beje, man nepadeda nei vienas vaistas iš šios cheminės grupės. Kiekvienais metais vis pasitikrinu, nes sunku patikėti, kad toks visų mėgstamas ir giriamas vaistas man yra visiškai neveiksmingas. Tenka tuo stebėtis jau gana ilgai, todėl gal jau baigsiu eksperimentuoti su savim 🙂 Aš taip pat atradau savo vaistą, pvz. nuo galvos skausmo – Saridon. Tai ne pats brangiausias, ir ne pats pigiausias vaistas, bet jis jau patikrintas laiko. Kai ligoniai ateina su skaudančia galva ir prašo „ko nors nuo galvos skausmo„, dažniausiai jį ir pasiūlau (nors jo reitingas tikrai ne aukščiausias 🙂 ). Kolkas dar niekas nepapriekaištavo, kad blogai pasiūliau, o padėkojusių buvo. Bet tai vėl gi gali būti ne visiems veiksmingas vaistas.

Dar vienas vaistas, besiveržiantis į perkamiausius – Solpadeine. Yra dvi jo formos – tirpios ir paprastos tabletės. Veiksmingesnė yra tirpi forma, nes greičiau pradeda veikti. Šis vaistas vienas iš brangesnių ( turiu galvoje nuo elementaraus skausmo), perkopia per 10 litų, ir nelygu, kurioj vaistinėj – siekia 15 litų.

Labai visų mėgstamas yra Nimesil. Jis yra receptinis ir be recepto ne visos vaistinės jį parduoda (tiesa, receptas nelieka vaistinėje, užtenka jį parodyti, todėl tikimybė jį nusipirkti visgi išlieka nemaža 🙂 ) . Apie Nimesil prieš kelerius metus daug rašė įvairi spauda, tiek užsienio, tiek Lietuvos, ir rašė ne iš geros pusės, nes atsirado sunkių komplikacijų galimai jį vartojusiems pacientams. Todėl kai kurios europos šalys juo uždraudė prekiauti. Buvo atliekami papildomi tyrimai ir šiai dienai mes juo prekiaujame gana sėkmingai. Kas liečia jo veiksmingumą, mano nuomonė yra teigiama. Žinoma, jei vartojimas yra ne nuolatinis – ištisais mėnesiais ar net metais. Tada tikrai reikėtų susirūpinti savo sveikata, o pirmiausia – skrandžiu. Kaip momentinis vaistas nuo skausmo, ar peršalus ir skaudant gerklei, jis tikrai puikiai ir greitai suveikia, tik nereikia piktnaudžiauti, kaip, beje, ir visais vaistais.

Pakalbėjau tik apie populiariausius, „topinius” vaistus nuo skausmo, bet tikrai ne apie visus, nes jų yra galybė 🙂

Manau, kad prie šios grupės vaistų sugrįšiu dar ne kartą 🙂

Sekantį kartą parašysiu, koks preparatas turi būti ant jūsų stalo prasidėjus rudeniui 🙂

Iki pasimatymo ir NESIRKITE!

Viso komentarų: 7

  • Pats isgeriu ibuprofeno 600 mg, kuri gaunu graziai paprases vaistininkes 😀 ar acetilsalicilo rugsties 500 mg tablete pora kartu per menesi uzejus migrenai su aura, kartais net neprireikia. Anksciau bandziau paracetamoli 500 mg, bet nuo jo visad pradeda skaudeti sona. Ir siaip daug tu veikliuju medziagu yra nuo galvos skausmo skirtuose vaistuose – kodeinas, paracetamolis, kofeinas, acetil. rugstis, ibuprofenas ir t.t. Beje, teko girdeti apie naujus vaistus, atrodo, ibuprofenas su zeline kapsule, kurie, pasak reklamos, greiciau turetu suveikti. Kiek tame tiesos, nezinau.

    • Taip, tikrai yra tokia naujiena. IBUPROM EXPRESS 400 caps., kaip rašoma, veikia daugiau nei 2 kartus greičiau nei įprastos ibuprofeno tabletės dėl skystos formos, todėl ir gydomasis poveikis pasireiškia anksčiau. Bet kol kas tai tik reklama ir atsiliepimų apie greitą poveikį dar nesulaukiau:)

  • Nimesulidas (Nimesilis) Europoje buvo uždraustas dėl žaibinio nekrozinio hepatito (kepenų uždegimo ir žūties), kartais pavartojus vos vieną kartą.
    Dar vienas vaistas malšinantis skausmą, tiesa, gana silpnai, yra paracetamolis, kurio milžiniški kiekiai vaistuose nuo peršalimo. Tai atsargiai, nes jis irgi sukelia nemalonius kepenų pažeidimus, jei perdozuotas

  • kokį antibiotiką geriausia vartoti nuo sąnarių skausmo ???????????????

    • Jokio!!!!!!!!

      O kodėl jūs sugalvojote gerti antibiotikus nuo sąnarių skausmo? Antibiotikai naikina mikrobus arba slopina jų augimą ir dauginimąsi.
      Ar pas jus kokia nors pūlinė infekcija?

  • Aponilas man buvo išrašytas,kai turėjau didelį kraujodpūdį ir skausmus pakaušyje .Tuo metu padėjo.
    Dabar kai pakyla kraujospūdis ,ir skauda pakaušio srityje,irgi pavartoju.Ar teisingai elgiuosi?Kokie dar ,be kepenų, gali būti pavojai sveikatai ,jį vartojant?

    • Negalima vartoti esant skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligei. Aponil mažina skausmą ir uždegimą. Tuomet, kai jį paskyrė gydytojas, viskas gerai. Tačiau pasikartojus simptomams, reikėtų vėl pasitarti su gydytoju. Nes jei jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, prieš vartojant Aponil, reikia tartis su gydytoju.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!