Spa 6, 2016 - Vaistų apžvalgos    3

Virusai atakuoja

virusas

Pastarosiomis dienomis vaistines atakuoja šnarpščiantys, persišaldę ir skaudančiomis gerklėmis pirkėjai. Liūdniausia tai, kad dauguma jų nusiperka vaistus ir toliau keliauja į darbus, mokslus ar susitikimus. Suprantu, kad gyvenimo tempas neleidžia užsidaryti namuose ir gulėti lovoje, visgi, jūs rizikuojate ilgiau sveikti, sulaukti rimtų komplikacijų, taip pat turite puikią galimybę užkrėsti savo kolegas, kas tikrai nėra gerai. Todėl pavyzdingiausia būtų nusipirkti vaistus ir iš karto traukti namo, negalvojant apie jokius susitikimus ir pasimatymus ?

Po truputį šilti orai traukiasi, artėja permainingas ir darganotas ruduo, todėl labai paprasta sušalti. O sušalus susitraukia nosies kraujagyslės ir kovojantys su infekcija baltieji kraujo kūneliai ne taip gerai aprūpinami maistu. Dėl to infekcija gali prabusti. Kovojant su virusinėmis infekcijomis reikia stiprinti imuninę sistemą. Todėl nepamirškite šiais ilgais rudens ir žiemos vakarais gerti vitaminą C. Arba dar geriau – kasdien suvalgykite po kivį ar gerą saują aktinidijų ir – natūralaus vitamino C dozė jums garantuota!

Bet jeigu nepavyko išvengti virusų ir jau pradeda kankinti gerklės skausmas (dažniausiai tai pirmasis persišaldymo požymis), reikia skubėti gelbėtis.

Vaistinės yra daugybė pastilių gerklės perštėjimui, skausmui ar užkimimui mažinti. Tai gali būti ir vaistai, ir papildai, ir medicinos prietaisai ? Žodžiu, pasirinkimas tikrai platus.

Dažniausiai žmonės patys per eilę metų atsirenka, kas jiems labiausiai padeda, todėl vieno recepto nėra. Net mano šeimoje yra vartojamos skirtingos pastilės gerklei, nes kas padeda vienam, nebūtinai tiks ir kitam. Be to, skiriasi ir skoniai – vieni mėgsta stiprias mėtines, kiti – neutralias, kiti – šaldančias, o dar kiti – švelnias.

Šį kartą parašysiu apie preparatus, vietiškai vartojamus burnos ertmės ir ryklės ligoms gydyti. Vieni iš jų gali slopinti skausmą, mažinti uždegimą, kiti gali turėti antibakterinį, antigrybelinį ar antivirusinį poveikį. Bet yra ir tokių, kurie turi visas šias savybes. Iš tokių plataus veikimo vaistų galiu paminėti HEXALYSE tab., kurias galima vartoti ir vaikams nuo 6 metų. Kitas vaistas – SEPTABENE pastilės, taip pat tinkančios vaikams nuo 6 metų. Žinoma, ir suaugusiems ? Iš visas savybes turinčių tirpalų galiu paminėti PROPOLIO tirpalą, skirtą skalavimui (tik nuo 12 metų) ir savo mėgstamą MIRAMILE aer., kuris yra pigus ir tikrai efektyvus. Deja, netinka vaikams ir yra bjaurokas. Šiai grupei taip pat priklauso SEPTABENE aer. (tinka nuo 6 metų). Gana mėgstamos žmonių yra STREPSILS pastilės, kurios yra net kelių skonių ir neturi tik mažinančio uždegimą poveikio. Tinka vartoti nuo 6 metų. Tokį pat gydomąjį poveikį turi ir SEPTOLETE PLUS pastilės, irgi tinkančios 6 metų vaikams, OROFAR pastilės ir aer. (nuo 4 metų), NEO ANGIN pastilės (nuo 6 metų). FARINGODOL FORTE pastilės neturi tik antigrybelinio ir antivirusinio poveikio, tinka nuo 12 metų ir taip pat yra populiariausių sąraše. Daugelio nuo seno mėgstamas FALIMINT turi tik skausmą slopinančią savybę ir netinka vaikams.

Reikėtų paminėti TANTUM VERDE aerozolį (nuo 3 metų) ir pastiles (nuo 6 metų), kurie neturi tik antigrybelinio ir antivirusinio poveikio. HEXASPRAY aer. neturi tik antivirusinio poveikio ir puikiai tinka vaikams nuo 2,5 metų, yra malonaus skonio ir efektyvus.

HEXORALETTEN pastilės (nuo 4 metų) ir HEXORAL aerozolis (nuo 6 metų) slopina skausmą, turi antibakterinį ir antigrybelinį poveikį. Vaistinėse turime ir jodo preparatų. Kaip žinia, jodas yra puikus bakterijų naikintojas, todėl jo preparatai yra veiksmingi. Tik skoniai gal nelabai kokie, bet tai juk – vaistai ? Taigi, JOX (nuo 8 metų) ir LIUGOLIS (vaikams netinka). Abu preparatai turi antibakterinį, antigrybelinį ir antivirusinį poveikį. Įdomu tai, kad senasis preparatas FARINGOSEPT turi tik antibakterinį poveikį ir daugiau nieko, bet yra vis dar mylimas žmonių. DECATYLEN pastilės tinka vartoti nuo 4 metų ir pasižymi skausmą slopinančiu, antibakteriniu ir antigrybeliniu poveikiu. EFISOL pastilės tinka nuo 4 metų ir pasižymi tik antibakteriniu ir antigrybeliniu poveikiu. Mano mėgstamos TRACHISAN pastilės tinka nuo 6 metų ir turi skausmą slopinantį, antibakterinį ir antigrybelinį poveikį, kurių pakanka gerai savijautai ? SEBIDIN tabletės tinka tik nuo 12 metų, nesvarbu, kad nupiešta labai graži žirafa ir tėvai dažnai prašo šio vaisto savo vaikams. Jis turi antibakterinį ir antigrybelinį poveikį. Kam svarbu malšinti skausmą, gali rinktis STREPSILS INTENSIVE pastiles, kurios tinka nuo 12 metų, slopina skausmą ir mažina uždegimą. Žinotina ir apie FURASOL skalavimo miltelius gerklei, kurie tinka nuo 4 metų ir pasižymi antibakteriniu poveikiu.

Taigi, paminėjau pagrindinius vaistus. Kaip matote, pasirinkimas daugiau nei pakankamas ? O dar kur papildų ir medicinos prietaisų nesuskaičiuojama galybė! Žmogus laisvas rinktis. Kad būtų lengviau, pasinaudokite šia mano rašliava ir atminkite, kad:

  • Po šių vaistų vartojimo nevalgykite ir negerkite ~30 min., kad nenuplautumėte veikliųjų medžiagų, kol jos dar pakankamai nesuveikė
  • Šių vaistų nepatartina vartoti ilgiau nei 7-14 dienų

Viso komentarų: 3

  • Aciu uz straipsni, susitvarkiau greitai gerkle.

    • Į sveikatą 🙂

  • Labai ačiū už pasidalinimą.
    Manau ir naturalus vitaminai: zoleles ir sriubos labai padeda, bet zinoma ir jusu sarasas labai pravers

Turite klausimų? Parašykite juos čia!