Galbūt paskutinis šansas?

Vaistininkai

Tiek periodinė spauda, tiek įvairūs interneto portalai mirga nuo vaistininkų dalinamų patarimų. Vienuose rašoma, kaip saugiai laikyti vaistus namuose, kituose – kaip tuos vaistus saugiai naudoti, dar kituose – kaip reikia gyventi, kad tų vaistų iš viso nereikėtų 🤓 Visuose galima rasti kažką naudingo, prasmingo ar komerciškai naudingo. Kaip ten bebūtų, šiandienos vaistinė daugiau dvelkia komercija nei rūkstančia alchemijos krosnimi ar magiškais kvapais🔮 Ir nors dažnas pilietis vaistinėje linkęs paatvirauti ne tik apie jį užklupusias sveikatos bėdas, bet ir apie džiaugsmus bei kitus gyvenimo malonumus, ne visada jam tai pavyksta. Paradoksas – nors vaistinių Lietuvoje su kiekvienais metais tik daugėja, deja, pokalbiams laiko lieka vis mažiau ir mažiau⏳Šį brangų laiką negailestingai suryja antraeiliai darbai, kuriuos atlikti primygtinai verčia krautuvininkai. Tie darbai visiškai nesusiję su klientų gerove ir sveikatos paslaugų teikimu 😕 Kaip žinia, ligoniams, laiku negavusiems gydytojų specialistų konsultacijų, paskutine viltimi tampa vaistinė. O vaistinių darbuotojai, praradę paskutinę viltį būti suprasti savo vadovų, ne visada tampa vilčių ir norų pildytojais. Užuot savo laiką skyrę patarimams ir konsultacijoms, jie priversti skubėti ne tik dėl to, kad dažnai tenka dirbti vieniems pamainoje, bet ir dėl to, kad šalia pagrindinio darbo jų dar laukia antraeiliai, bet PRIVALOMI darbai (reklama, plakatai, kainų spausdinimai, jų karpymai, dėliojimai, žurnalų pildymai ir dokumentų segiojimai, grindų ir lentynų plovimai (kartais ir langų), gėlynų ravėjimai vasarą 🌺 (ačiū dievui, ne visur) ir sniego atkasinėjimas nuo durų bei druskos barstymas žiemą ❄️) Tai kada gi pakalbėti ir išklausyti? Kartais klientui atrodo, kad žmonių nėra, vadinasi, tu nieko neveiki ir turi marias laiko. Bet ne visada tai būna TIESA. Ne kartą teko išgirsti:

“Daugiau į tą vaistinę neisiu!”

“Kokia (koks) nemaloni (-us) darbuotoja (-jas) ten dirba!”🧟‍♂️

“Manęs net neklausė, ar man reikia visų išrašytų vaistų, net galvos nepakėlė nuo kompiuterio!”👩🏻‍💻

“Anoje vaistinėje tai nieko nepaklausi, visos piktos kaip širšės!”🐝

“Paklausiau, nuo ko tie vaistai, tai atkirto, kad kuo skundžiuosi, nuo to ir parašė”🤦‍♂️

“Klauskite gydytojo, kuris rašo, o ne manęs”

ir t.t. ir pan. Mes nesureikšminame tokių komentarų, nes panašius, tikriausiai, išsako ir apie mūsų vaistinę 🤭 Kartais tai būna tiesa, kartais – ne. Kartais klientas būna piktas ant viso pasaulio, kartais – mes būname pavargę ir išsunkti. O kur dar gamtos išdaigos – lietus, purvas, kruša, mėnulio pilnatis, magnetinės audros ar saulės užtemimas… Vienaip ar kitaip, visa tai veikia 🌓 Tačiau žmogus ir labiausiai atsainioje visuomenėje yra kupinas stebuklo laukimo, paguodos ar patarimo. Todėl pasinaudosiu galimybe ir šiandien duosiu vieną naudingą patarimą.

Ne paslaptis, kad Sveikatos apsaugos ministerija žada naujovę, kuri nuo kitų metų sausio mėn. paliestų vyresnius nei 75-erių metų pacientus bei gaunančius mažas pajamas asmenis. Jie šiuo metu kompensuojamus vaistus įsigyja nemokamai. Planuojama atsisakyti iki šiol galiojusios tvarkos, kai padengiamos visos vaistų priemokų išlaidos, vietoje to numatyta padengti tik papildomas išlaidas už vaistus su mažiausia priemoka. Todėl, jeigu patenkate į šią grupę ir vartojate pasirinktą vaistą, už kurį nieko nemokate, nuo kitų metų už jūsų vartotą vaistą jau gali tekti ir susimokėti. Arba imti pigiausią siūlomą, kuris jums nepriimtinas. Klerkai pamatė, kad dabar ši laimingųjų asmenų grupė vaistinėje ar gydytojo kabinete renkasi brangesnius vaistus, taigi, tai pasidarė per didelė našta, todėl ši tvarka naikinama ir planuojama jau kita. Sveikatos apsaugos ministerija pažymi, jog jei gyventojas pasirinktų vaistą ar medicinos pagalbos priemonę ne su minimalia, o su didesne priemoka, jis toliau turėtų mokėti tik priemoką, bet pats vaistas būtų kompensuojamas. Ministerija tikina atsižvelgusi į tai, kad daliai pacientų reikalingi vaistai, kurių dėl jų medicininių savybių negalima keisti kitais. Dėl to siūloma tikslinti Sveikatos draudimo įstatymo nuostatas numatant, jog pati Vyriausybė būtų įgaliota nurodyti vaistus, kurie būtų laikomi vaistais su mažiausia priemoka. Priemokas už šiuos vaistus dengtų valstybė. Taigi, vėl grįžtame prie pigiausiųjų. Žinoma, svarbu, kad bent tie kiti, brangesni, išliktų kompensuojamųjų sąraše. Žinant, kaip tie sąrašai dažnai taisomi, išbraukinėjant populiarus vaistus, garantijų nėra. Iš vienos pusės, tokių pokyčių ir reikėjo tikėtis, nes atnešamų į vaistines nenaudojamų vaistų kiekiai tik didėja. Vadinasi, ne visi vertina nemokamai gautus vaistus. Žvelgiant iš kitos pusės, chaotiški sprendimai, kurie kinta su kiekviena naujai išrinkta valdžia, skatina žmonių nepasitikėjimą ir pyktį (kuris dažnai išliejamas vaistinėse). Jau ir taip viskas šiandien yra pakankamai nestabilu, todėl norisi, kad bent jau sveikatos sistemoje vykstantys pokyčiai kuo mažiau paliestų gyventojų pinigines.

Tai koks tas patarimas 🧐 Siūlau sugudrauti tiems, kurie kitais metais gali netekti turimų privilegijų. Kadangi dabar yra galimybė vaistus išsirašyti net pusei metų, susitvarkykite savo receptus taip, kad naują pusmetinę porciją naudojamų vaistų gautumėte gruodžio mėnesį ir taip bent jau pusei metų būtumėte apsirūpinę įprastais vaistais nemokamai, nes kitais metais parašytas receptas to jums, galbūt, jau negarantuos 😉 Pasinaudokite paskutinės minutės pasiūlymu 🎊

Turite klausimų? Parašykite juos čia!