Nugaros skausmas

Nugaros skausmasŠiandien vaistinėje buvo nemažai žmonių, o dar naujo mėnesio pradžia (akcijų ir nuolaidų dėliojimas ir klientų viliojimas).

Taigi, šį kartą per spartus judėjimas atsiliepė stuburui. Vaistų gerti tikrai nepuoliau, bet šiek tiek parašyti šia tema yra verta.

Atminkite, kad kuo geresnė stuburo padėtis, tuo mažesnė tikimybė patirti nugaros skausmą. Vadinasi, ir aš turėjau galvoti ne apie vaistinės reklamas ir akcijas, o apie savo nugarą.

Dažniausia skausmo priežastis yra stuburo osteochondrozė – tarpslankstelinių diskų, kremzlinio slankstelių audinio su atitinkamu kauliniu audiniu distrofinių pakitimų procesas. Labai jau sudėtinga diagnozė 😀 Osteochondrozė yra plačiai paplitusi ir jos požymių gali nurodyti beveik kiekvienas 40 metų sulaukęs žmogus. Bet žinant, kad ligos sparčiai jaunėja, nenustebčiau, jei pradėtų skųstis ir jaunesni žmonės. Beje, nesportuojantiems šis procesas gali prasidėti ir sulaukus 20 metų amžiaus. O pernelyg intensyviai sportuojantiems dažnėja stuburo ir aplinkinių audinių mikrotraumų. Reiškiasi, reikia laikytis aukso viduriuko 😀

Nugaros skausmas gali būti ūmus ir lėtinis. Pagal skausmo vietą – kaklo srities, krūtinės ir juosmens – kryžkaulio srities.

Nugaros skausmas gali atsirasti dėl lėtinės stuburo ligos (osteochondrozės, spondiliozės, stondiloartrozės ir kt.), įvairių stuburo traumų (taip pat ir patirtų sportuojant), vidaus organų (širdies, skrandžio, kasos, tulžies pūslės ir kt.) ligų, dėl kurių skausmas plinta į nugaros sritį.

Ką galėtume daryti kitaip, kad sumažintume vis dažniau pasikartojančią problemą?

Sėdėjimas visą dieną daro neigiamą poveikį nugarai, todėl dažniau pakilkite nuo sofos ar kėdės 😀 O lengva mankšta geriausiai apsaugo nuo nugaros skausmo, taip pat ir nuo papildomo svorio, stiprina pilvo ir nugaros raumenis, kurie palaiko stuburą, gerina deguonies prisotinto kraujo tekėjimą į nugaros raumenis, stuburo slankstelius.

Nesvarstykite, kokią mankštą daryti – tiesiog PRADĖKITE tai daryti! Tobulinkite savo laikyseną!

Ar žinote, kad sėdėti tiesiai yra nesveika?

Škotijos mokslininkai specialiais aparatais įvertino tris skirtingas 22 savanorių sėdėjimo pozicijas: dalyviai sėdėjo susikūprinę, visiškai tiesiai ir truputį atsilošę. Nustatyta, kad didžiausia slankstelių pajudėjimo, dėl kurio gali pasislinkti stuburo diskai, rizika kyla sėdint visiškai tiesiai, o mažiausia ji buvo tiems, kurie sėdėjo šiek tiek atsilošę.

Miegokite ant šono arba nugaros, ne ant pilvo. Miegojimas ant pilvo didina apatinį nugaros linkį, taip stuburas iškreipiamas.

Vaikščiokite įtraukę pilvą. Neleiskite apatinei nugaros daliai išsilenkti, laikykite aukštai iškėlę galvą 😀 😉

Visa tai nieko nekainuoja, tik reikia šiek tiek valios ir noro 😀

Skausmą gali sumažinti tokie vaistai, kaip Milgamma ar Neurorubin. Tai B grupės preparatai.

Laikinai skausmui numalšinti galima vartoti nesteroidinius vaistus nuo uždegimo. Tačiau jei per 2-3 dienas skausmas nesumažėja, turite kreiptis į gydytoją.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!