Puola utėlės

Utėlė

Gilles San Martin (https://www.flickr.com/photos/sanmartin/4900275659/)

Kažkodėl kai ateina žmogus pirkti vaistų nuo pedikuliozės (utėlėtumo), man visada pradeda niežėti galvą. Ir kol mes šnekamės apie esamą problemą, mano rankos nevalingai vis tiesiasi į galvą. Kartą taip darėsi ne tik man, bet ir klientei 🙂 Ir mes tik po kurio laiko pastebėjome, kad elgiamės vienodai. Tada smagiai pasijuokėm. Net ir dabar, rašant, norisi vis kasytis. Matyt, toks refleksas.

Dar pastebėjau įdomų dalyką. Atėjusieji į vaistinę dėl utėlių, dažniausiai kalba pašnibždomis, per petį dairydamiesi, ar niekas nestovi šalia, kartais užleidžia apsipirkti kitus, dažnai sako, kad perka ne sau, o kažkas paprašė 🙂
Bet jei jūs atėjote pirkti vaistų nuo utėlių, visiškai nereiškia, kad gyvenate landynėje, kad jūs metų metais nesiprausiate ar kad jūsų vaikai yra visiškai neprižiūrėti.
Jums užtenka stovėti arti žmogaus, turinčio šių vabalėlių, liestis prie jo (pvz. viešame transporte) ir jos perropos ant jūsų. Taip pat galima užsikrėsti naudojantis sergančiojo asmeniniais daiktais, tokiais, kaip šukos, kepurės, rankšluosčiai.

Jei namuose yra bent vienas užsikrėtęs šeimos narys, netrukus gali užsikrėsti ir kiti. Todėl svarbu naudoti tik asmeninius reikmenis (šukas, plaukų segtukus, kaspinus, skareles, skrybėles, kepures).

Nežinau, kaip yra dabartiniu momentu, bet kiek žinau, mokyklose yra draudžiama be raštiško tėvų sutikimo medicinos darbuotojams tikrinti mokinių galvas. Manau, kad tai yra tik kvailas tėvų užsispyrimas ar principas, nes nuo to gali nukentėti ir pats jų vaikas, ir patys tėvai. Todėl belieka patiems būti budriems ir pastebėjus, kad vaikas ištisai kasosi galvą, patiems patikrinti.

Ir vis dėlto, jei jums jau reikia kvalifikuotos pagalbos, eikite į vaistinę. Šiai dienai yra nemažai preparatų šiems parazitams naikinti. Kartais girdžiu nusiskundimų, kad vienas ar kitas preparatas neišnaikina tų gyvių.

Yra toks nuo senų laikų išlikęs preparatas Pedeks. Jis yra nebrangus, bet tikrai efektyvus. Sakau tai iš savo patirties (taigi, mano namiškius taip pat buvo aplankiusi ši daugiavaikė daugiakojė šeimynėlė). Tik vieniems reikės vieno buteliuko, kitiems – gal trijų. Tai priklauso ir nuo plaukų ilgio. Kaina apie 4 eurai.

Permetrino tepalas. Veiklioji medžiaga – kaip ir Pedeks. Tik tepalą gal nelabai patogu naudoti ant ilgų plaukų. Kaina apie 4 eurai.

Kitas preparatas – Hedrin. Jo yra tepamo ir purškiamo. Kaina 10 – 15 eurų. Atsiliepimai geri.

Paranit purškalas yra ne cheminis. Gydymą juo reikia kartoti po 10 dienų. Atsiliepimų būta įvairių. Kaina – apie 15 eurų.

Kai kurie klientai bando gydytis čemeryčių vandeniu. Aš manau, kad jis yra per silpnas šiems parazitams, todėl geriau nekankinkite vaikų ir naudokite iš karto rimtesnius vaistus 🙂

Pagrindiniai dalykai, kuriuos turite žinoti: svarbi profilaktikos sąlyga yra griežtas asmens higienos laikymasis; gydytis tik pagal vaisto informacinio lapelio nurodymus.

Ir, kaip visada, pabaigai mano palinkėjimas: kad jums niekada netektų susipažinti su šiais mažais, bet labai neramiais vabaliukais 🙂

Viso komentarų: 2

  • Gal kas zino kaip juo naudotis ?

    • Kuo tokiu?

Turite klausimų? Parašykite juos čia!