Pūslelinė

Gyvenimas bėga pašėlusiu greičiu, mes visada visi ir visur skubame. Dėl laiko stokos, skubėjimo, daugybės problemų ir minčių galvoje, o kartais ir dėl tam tikrų aplinkybių, ne visada sugebame: jūs išsakyti savo problemą, o mes, vaistininkai, greitai sureaguoti ir pasiūlyti visas gydymosi galimybes. Todėl nusprendžiau kartas nuo karto savo tinklaraštyje parašyti apie tai, kas yra aktualu vienam ar kitam negalavimui.

Šiandien parašysiu apie pūslelinę, taip vadinamą herpes virusą (kažkaip paskutiniu metu padaugėjo besiskundžiančiųjų). Labai daug naujo neparašysiu, bet šiek tiek žinoti privalote 🙂

Susirgimo priežastis yra pūslelinės virusas. Liga labai paplitusi 🙁 Pūslelinė būna paprastoji arba juostinė. Dažniausiai žmonės kreipiasi su paprastąja pūsleline. Infekcijos vieta yra oda ir gleivinės. Didelė žmonijos dalis yra šio viruso nešiotojai (neišsigąskite, tai ne AIDS ir ne Ebola ). Paprasčiau sakant, kai virusas patenka į jūsų organizmą, jis lieka visam gyvenimui ir pasireiškia dažniausiai tada, kai nusilpsta jūsų imunitetas. Šia liga serga tiek vyrai, tiek moterys :), tiek maži, tiek dideli. Vaikai dažniausiai serga paprastąja pūslelinės forma.

Liga galima užsikrėsti nuo sergančiojo (tuomet geriau nesibučiuokite ir nevalgykite ledų su tuo pačiu šaukšteliu).

Susirgimas prasideda staiga ir pasireiškia bėrimu, kartais skausmu. Kas dažnai serga ir jau yra „perpratęs ligą”, stengiasi užbėgti įvykiams už akių ir pradeda gydytis, pasireiškus nematomiems simptomams, t.y. prieš pūslelių pasirodymą jau galima vos įžvelgti odos paraudimą ir paburkimą, taip pat dilgčiojimą (kalbu apie dažniausiai paplitusį lūpos herpesą). Tokius pacientus galiu tik pagirti! Kuo greičiau pradėsite naudoti tam skirtas priemones, tuo lengviau praeis liga. Žinoma, būna išimčių, kai pūslelės labai sunkiai pasiduoda gydymui.

Vaistai, kurie privalo būti jūsų namuose (pas tuos, kuriuos dažnai vargina pūslelinė):

Acicloviro kremas (nesvarbu kurio gamintojo)
arba
Valacikloviro kremas
arba
Pencikloviro kremas
arba
Karbenoksolono gelis

Visi jie veikia panašiai, bet kiekvienas vartotojas atsirenka sau labiausiai veikiantį :). Rekomenduojama juos keisti.
Jei norite sužinoti mano nuomonę, tai iš savo asmeninės patirties pasakysiu, kad veikia visi vienodai, svarbu naudoti taip, kaip nurodyta, ne po vieną du kartus, kaip jūs mėgstate, o 4-6 kartus per dieną 🙂 Galite pirkti akcijuojamus, taip sutaupysite, nes poveikis tikrai bus panašus.
Taip pat svarbu gydymą pradėti kuo greičiau.

Ir tai dar ne visi preparatai, kurie privalo būti šalia kremų.
Patartina turėti pleistriukų. Juos pravartu derinti su tepalais. Pavyzdžiui, einate į pasimatymą, ar, šiaip, į kokią viešą vietą ir nenorite tepliotis tepalais, galite sėkmingai savo problemą užmaskuoti pleistru. Pleistrą rekomenduočiau ir nakčiai, nes vis tiek nepavyks visą naktį pragulėti ant nugaros:)

Labai neblogas, mano išbandytas skystis Urgo gelis pūslelinei. Tiesa, jis nepigus. Bet kokybė nurungia kainą. Svarbu po kiekvieno panaudojimo stipriai užsukti buteliuką ir vartosite ilgą laiką :). Gelis suformuoja nepastebimą plėvelę ir veiksmingai veikia visose lūpų pūslelinės stadijose. Bet jei jau jūsų „grožis” tapo didesnis negu 1 cm diametro, rekomenduoju kreiptis į gydytoją. Tada gal jis skirs geriamus vaistus, nors jie paprastai skiriami kitoms pūslelinės formoms gydyti. Vaistai yra receptiniai, neturėkite vilties jų nusipirkti 🙂

Derinkite visus produktus tarpusavyje, priklausomai nuo jūsų gyvenimo būdo ir taip palengvinsite savo kančias. Jeigu pūslelės užpuolė staiga ir jų daug, vistiek privalote jas gydyti minėtom priemonėm, taip pagreitinsite jų gyjimą. O kartais jums pasiseks ir jos net nespės išplisti, nes būsite jau paklausę mano patarimų 🙂

Jūsų bendram išsilavinimui:

Yra kelios infekcijos formos:
-paprastoji
-juostinė
-genitalijų
-pūsleliniai akių pažeidimai
-bendroji naujagimių pūslelinė
-encefalitai ir meningoencefalitai
-visceralinės formos ( hepatitas, pneumonija ir kt.)

Manau, kad tiek žinoti pakaks, nes labai tikiuosi, kad sergate tik paprastąja pūsleline 🙂

Jei vis dėlto jus užklupo kita forma, be gydytojo jau neišsiversite 🙁 , nes vaistai yra receptiniai, dozuotės – individualios, ir konsultuoti privalo jau gydytojas, o ne vaistininkas 🙂 – aš už tai, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą.

Viso komentarų: 4

  • Smagu, kad parašėte apie šitą bėdą. Nors ir turiu herpes virusą ir dažnai kamuoja pūslelės, o anksčiau buvo ir labai sunkių, smarkiai isplitusiu atveju, žinojau tik apie acikloviro preparatus, taigi kiti Jūsų įvardinti man naujiena.

    Ačiū, kad rašote savo tinklarasti, jis puikus. Sėkmės jums!

    • Ačiū už palaikymą bei gerus žodžius 🙂

  • sveiki-man pusleline buvo pries 2 metus,gydytoja paskyt=re acis geriau 7 dienas,ir tepaliuka,nebeatsimenu dare vaistineje,bet man viskas buvo ant sedomos vietos,praejo trumpam,bet iki siol pastoviai yra sasai ant jos,biski sumazeja ir vel atsiranda,dabar anteja dare kraujo tyrimus,vidaus gydytoja nesupranta tu analizu tai uzsiregistravau pas infektologa ,nezinau ka daryti,nemalonu pastoviai sedema vieta raudona ir persti,nusipirkau acis tepala,bet bijau tepti,nes raso,kad tik kaip buna pusles,gal jus patartumete ka nors?aciu

    • Sulaukite vizito pas gydytoją, kad jis patvirtintų diagnozę. Virusas išlieka organizme visą gyvenimą, todėl nusilpus imunitetui, liga nuolat gali kartotis.

      Klinikinių požymių mažinimui gydytojas jums paskirs acikloviro tablečių kursą. Efektyviausias gydymas būna pasirodžius pirmiesiems simptomams. Nereceptiniai vaistai – tepalas ir 200mg tabletės. Gerkite vitaminą C.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!