Sau 1, 2016 - Laisvalaikiui    0

Apie žemiškus dalykus moterims ir mums visiems

Moterims„…kartais tai ją erzindavo. Kaip ir tie viešai skelbiami niekai, kad keturiasdešimt metų – tai vėl iš naujo patiriami dvidešimt penkeri. Tai visiškos nesąmonės. Šiokie tokie dermatologiniai patobulinimai, šiek tiek botokso vienoje ar kitoje vietoje gali padėti keturiasdešimtmetei atrodyti lyg dvidešimt penkerių. Tačiau tai kosmetikos dalykai. Vidiniai pokyčiai, suvokimas, kad gyvenimas ne begalinis, kad mylimam vyriškiui nebesi viskas – ŠTAI TIE senstant atsirandantys veiksniai yra svarbūs…“

Tai tik ištrauka iš vieno romano 😀

Kiekvienas savo bėgančius metus vertina skirtingai. Vieni apie tai neturi laiko mąstyti, kiti yra pernelyg jauni, dar kitiems – tai rimtas savęs išbandymas.

Jaunystė visada yra patrauklesnė akiai, bet gyvename pasaulyje, kuriame vaikšto ir brandūs, pagyvenę žmonės.

Vis dėlto, sustabdyti laiko neįmanoma, tad dėl geros savijautos reikia ir pasistengti. Atitolinti senatvės negandas bei išsaugoti energiją ir jaunystę širdyje kiekvienam padės sveika gyvensena. Tai kasdienė tinkama racionali mityba, optimalus fizinis aktyvumas, grūdinimasis, asmens higiena bei kūno priežiūra, psichologinis emocinis stabilumas, be to, susikurta saugi ir sveika aplinka, užmiršti žalingi įpročiai ir pan.

Jeigu spindinčiuose žurnalo puslapiuose pamatėte moterį, kuri pavaizduota tarsi deivė, įspūdingu kūnu, tai dar nereiškia, kad tai tiesa 😀 Dažnai ta „tobula“ moteris kuriama panaudojant kompiuterių programas, ištrinančias netobulumus ir paryškinančias privalumus.

Nes gyvename visuomenėje, apsėstoje lieknumo ir jaunystės. Lieknumas ir grožis ir jaunystė moterims yra vienas iš svarbiausių dalykų, o to siekimas sunaudoja daugybę laiko, energijos, pinigų. Mes nekreipiame dėmesio į tai, kad dietos pramonė yra milijardinis verslas. Nuolatinis dietų laikymasis priveda ne tik prie psichozės, bet ir prie nenormalaus maisto sureikšminimo. Mus stengiamasi įtikinti, kad be fizinio grožio neįmanoma pasiekti pripažinimo, kad nebūdami tobuli mes esame beverčiai.

Senovės Egipte gražiausia buvo laikoma liekna moteris putliomis lūpomis ir didelėmis akimis. Tam, kad išplėstų vyzdžius ir suteiktų akims švytėjimo, moterys į jas lašindavo vaistinės šunvyšnės sulčių.

Senovės Kinijoje grožio idealas buvo visiškai priešingas – tobula laikyta maža, smulki moteris, neproporcingai mažomis pėdomis. Ir tai nebuvo tiesiog užgaida – moteris didelėmis pėdomis galėjo net nesvajoti apie vyrą ar šeimą.

Antikinėje Graikijoje grožis reiškė atletiškumą, stiprų kūną, o idealią moterį puikiai atvaizduoja Afroditės skulptūra. Pageidaujami veido bruožai – didelės akys ir tiesi nosis.

Senovės Romoje garbinta šviesi oda ir plaukai – moterys įvairiausiais būdais stengdavosi juos išblukinti 😀

Kiekvienai epochai būdingi vieni ar kiti dalykai.

Vakar buvo viena, šiandien – jau kita. Vis dėlto nereikėtų manyti, kad perkopę pusės amžiaus slenkstį daugelis jau aptingsta, praranda energiją ir žavesį, o senjorai – gyvenimo džiaugsmą, poreikį bendrauti, norą užsiimti mėgstama veikla.

Jaunystė visais atžvilgiais yra puiku (deja, tai laikina), tačiau ir vyresnis amžius turi pranašumų 😀 Kokių?

Sulaukę keturiasdešimties žmonės paprastai tampa atsparesni įvairioms alergijoms, nes senstantis organizmas gamina mažiau alerginių antikūnų (nors žemės riešutams gali neišnykti iki žilos senatvės).

Tyrimų duomenimis, su amžiumi moterims silpnėja ir migrenos požymiai. Vyrai migrena serga kur kas rečiau, deja, nuo jos kenčia sulaukę ir garbingo amžiaus.

Su amžiumi traukiasi ir mažiau jautrios tampa prakaito liaukos, dėl ko vyresni žmonės mažiau prakaituoja.

Bėgant metams, mažėja ir dantų jautrumas. Jei dantis nudiegia valgant karštą arba šaltą maistą, šis nemalonumas ateityje turėtų išnykti, nes mikroskopines dantų poras pamažu užpildo dentinas ir sukuria vis didesnę izoliaciją.

O svarbiausia, skaičiuojant dešimtmečius, kaupiama gyvenimiška patirtis, žmogus subręsta psichologiškai, tampa ramesnis, jau būna išmokęs susitvarkyti su stresu bei kitokia įtampa. Tai padeda išvengti ligų simptomų, kurias sukelia „pairę nervai“.

Ir dar. Namų ruoša – irgi mankšta. Todėl, su meile siurbkite, valykite, plaukite…

Ir atsiminkite aukso vertės žodžius:

Mano metai – mano turtas!

Pradėti šiuos metus norėčiau B.Niumeno žodžiais:

„Gyvenimas yra kupinas iššūkių, malonių galimybių ir viršūnių, į kurias teks užkopti ir už kurių matysis kalnai. Ir tik tada, kai naujos viršūnės nebedomina žmogaus, jo gyvenimas artėja į pabaigą.“

SU NAUJAISIAIS, MIELIEJI 😉 !

                                                                                                                                     

Turite klausimų? Parašykite juos čia!