Rgp 5, 2016 - Laisvalaikiui    4

Coca-Cola jėga?

coca-colaŠiandien užsimaniau parašyti apie Coca-Cola stebuklingąjį gėrimą ? Stebuklingą, nes kiek apie jį rašytų blogo ar gero, jis vis tiek egzistuoja ir išlieka populiariausiu gėrimu pasaulyje.

Dar įdomiau tai, kad jį sukūrė farmacininkas. Gėrimo atsiradimas apipintas legendomis ir mitais.
Džonas Pembertonas troško išrasti priemonę alkoholiu piktnaudžiaujantiems žmonėms. Taigi, maišydamas variniame puode ant atviros ugnies, jis išvirė mikstūrą. Štai ir gatavas naujas vaistas nuo nervinio išsekimo ir galvos skausmo. Jį nuvežė į vaistinę ir savo padėjėjui liepė sumaišyti sirupą su vandeniu ir atšaldyti ledu. Paragavę skysčio, gamintojai nusprendė, kad jis gardus. Tačiau maišydamas kitą stiklinę, padėjėjas netyčia įpylė gazuoto vandens. Abu vyrai, nudžiugę netikėtu atradimu, nusprendė pardavinėti jį ne kaip priemonę nuo galvos skausmo, o kaip gaivųjį gėrimą, imbierinio limonado ir alaus pakaitalą. Savo kūrinį pavadino Coca-Cola, nes jį gaminant buvo panaudoti kokamedžio lapai ir kolamedžio riešutai.

Šiandien Coca-Cola parduodama parduotuvėse, restoranuose, prekybos automatuose ir kitur, bet ne vaistinėse. Ne vienas žmogus gelbėjosi Coca-Cola, streikuojant skrandžiui. Išgėrus šio gėrimo, pasidaro lengviau ir skrandis vėl pradeda veikti. Aš taip pat išbandžiau ir pripažinsiu, kad suveikė puikiai. Ir jeigu tenka valgyti „sunkaus” maisto (cepelinų, vėdarų, bulvių plokštainio ir pan.), dažniausiai po to užgeriu Coca-Cola ? Žinau, kad – „kas per daug, tas nesveika”, todėl nepiktnaudžiauju, juolab, kad kaip tėvai, turim rodyti gerą pavyzdį vaikams. Ir kai silpnumo akimirką labai užsimanau ir nusiperku, tai pasistengiu tą buteliuką ištuštinti jiems nematant ir kuo skubiau išmesti į konteinerį ?

O internetas lūžta nuo eksperimentų, atliekamų su Coca-Cola. Ko tik negalima su ja padaryti: pašalinti rūdis, pašalinti unitazo apnašas, išimti iš plaukų kramtomąją gumą, naikinti kenkėjus, blizginti prisvilusius puodus ir t.t., ir pan. Neteko nieko panašaus daryti, todėl nežinau, kaip ten yra iš tikrųjų ir ar tikrai šis gėrimas yra toks universalus? O ar yra ten kas nors gero, išskyrus tai, kad skanu?

Vienas Coca-Cola gėrimo buteliukas (500ml) turi 240 kalorijų, jame yra 65g cukraus (daugiau kaip 10 arbatinių šaukštelių). Beje, pats cukrus savaime nestorina – storėjama tada, kai suvartojame daugiau kalorijų nei išeikvojame. Tačiau iškyla rimtas pavojus susirgti diabetu. Kofeino gėrime yra mažiau nei kavos puodelyje. Tačiau šis gėrimas neturi jokios maistinės vertės ir troškulio jis nenumalšins, o tik dar labiau sustiprins. Gėrime esančios rūgštys tirpdo dantų emalį, todėl lengviau atsiranda ėduonis. Coca-Cola esantys dažikliai yra cheminiai, todėl gali turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatai ?

Bet žinau, kad šiame gėrime pamerkę kriaukles ir kitas jūrų ir vandenynų grožybes (koralus, žvaigždes, ežius, žinoma, negyvus), kurias parsivežate kaip prisiminimą iš tolimų šalių, lengvai atsikratysite nemalonaus jų kvapo ?

Viso komentarų: 4

  • Kaži, JAV gaminamos Coca-Colos sudėtis tokia pat kaip ir Lietuviškos? gal ji ten tikresnė…? visada buvo įdomaus paragaut… 🙂

    • Įdomus klausimas. Logiškai mąstant, receptas turėtų būti vienodas visoms šalims ir amžiams, bet ragaujant įvairiose šalyse, juntamas skirtumas. Kadangi turiu draugą JAV, paprašysiu, kad padarytų sudėties nuotrauką?

      • Tame ir esmė, kad Lietuviškos CocaColos sudėtyje kokamedžio lapų ir kolamedžio riešutų, nė su žiburiu nerasi… todėl ir įdomu, kokią CocaColą amerikiečiai geria 🙂

        • Kaip matyti iš etikečių, jos skiriasi. Bet ne sudėtimi, o ženklinimu. Greičiausiai, vieni ženklinimo reikalavimai yra Europoje, o kiti – Amerikoje. Pas mus dažiklis įvardintas E150, o amerikietiškoje paminėta tik kad toks dalykas yra sudėtyje.

          Dar reikėtų palyginti skonius. Tikriausiai, jie skirsis, nes net geriant Coca-Cola skirtingose Europos šalyse, skonis skirtingas.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!