Spa 21, 2016 - Laisvalaikiui    0

Visada turime pasirinkimą

refleksoterapijos gydymo

Kartą viena pažįstama su vyru nuėjo pas vieno didmiesčio garsią žolininkę. Lankytojų eilės pas ją didelės, neužsiregistravęs iš anksto – nepateksi, taigi, įvaizdis – solidus. Kai jos pacientai ateina į vaistinę, tai žolelių lentynos smarkiai ištuštėja. Nes pagal žolininkės gydymo metodus, vieno ar dviejų pakelių neužtenka. Kadangi ligų randama ne viena, tai ir žolelių gali prireikti 3-5 pavadinimų. Ir asmuo, kuriam reikia gydymo, būna ne vienas – dažnai pas ją lankosi šeimomis. Ligos nustatomos virgulių pagalba. Kiekvienas turi savo nuomonę šiuo klausimu, todėl nuo išvadų susilaikysiu ? Yra žmonių, kurie ja tiki ir džiaugiasi išgydytomis ligomis. Kiti – jaučiasi nusivylę. Bet nieko nuostabaus, nes gydantis tradiciniais vaistais taip pat ne visada pasiekiamas norimas rezultatas. Įdomybė slypi kitur. Kai paklausiau savo pažįstamų apie vizitą pas žolininkę, moteris nusišypsojo ir tarė:

Kokių tik ligų pas mus nerado! Pas mane gal tik prostatos nereikia gydyti, o vyrui – kiaušidžių, bet žolelės abiem panašios ir jų – labai daug.

Aš taip pat apsilankiau pas ją (prieš daugelį metų). Teko ilgai laukti, nors ir su rekomendacijom. Rado ir pas mane nemažai ligų, apie kai kurias net nenutuokiau. Prirašė įvairių žolių, kai ką reikėjo užpilti spiritu, kai ką – maišyti. Žodžiu, jei tikėsi tuo, ką darai, gal ir pasveiksi. Bet pirmiausiai reikia blogai pasijausti, kad pajustum tą sveikimo džiaugsmą.

Neįtikino tada manęs jos gydymo metodas, neįtikintų ir šiandien. Visa tai man daugiau ar mažiau – komercija. Tačiau niekas nepaneigs, kad gydymas vaistažolėmis yra mokslinės medicinos dalis. Jomis paprastai gydomi įvairūs ūmūs ir chroniški susirgimai, pradedant galvos skausmais ir baigiant vėlyvosiomis vėžio stadijomis. Ir jeigu žmogus ieško alternatyvų tradiciniams gydymo metodams arba šioj medicinoj jau viskas išbandyta, reikia jam tik palinkėti sėkmės. Nes vieno recepto visiems tikrai nėra. Tuo labiau, kad gydytojai pripažįsta žmogų sergant tik tada, kai pasirodo ryškūs fiziniai simptomai. Tačiau, kad liga išsivystytų, organizme žingsnis po žingsnio turi įvykti ištisa virtinė pakitimų. Gyvybiškai svarbūs organai neretai būna taip pakenkti ir praradę tiek energijos, kad pakanka sutrikdyti jų veiklą ir organizmas palūžta. Tada visi stebisi:

Kaip netikėta! Jis buvo toks stiprus ir sveikas!

Žmonės įpratę naudoti daug vaistų – laisvinamųjų, tonizuojančių, virškinimą gerinančių. O nuo galvos skaudėjimo nešiojasi kur beeidami. Įprotis vartoti vidurius laisvinamuosius didina ligos grėsmę. Vaistai yra efektyvūs, bet šis efektas pasiekiamas dirginant skrandį bei žarnyną. Vėliau atsiranda to pasekmė: sutrinka žarnyno veikla ir viduriai dar labiau užkietėja.

Populiarieji migdomieji, raminamieji slopina svarbiausias gyvybines funkcijas, ypač širdies ir nervų sistemos veiklą. Ilgiau juos vartojant netenkama atminties, išsivysto neurastenija.

Vaistinėje sveikatos nenusipirksi? Matyt, dėl to sveikatos išpardavimų ir nebūna. Ne visada reikia stipriai veikiančių cheminių medžiagų. Dažnai pakanka žinomų naminių gydymo priemonių. Todėl visada verta pirmiausiai išbandyti „nekenksmingą” mediciną. Nesvarbu, kad ji ne visada padeda.

Vienas iš alternatyvios medicinos gydymo būdų – akupunktūra – gydymas plonomis, steriliomis adatomis, kurios susmeigiamos į tam tikrus kūno taškus. Ji padeda sušvelninti skausmą, nuovargį, nemigą, raumenų ir sąnarių gėlimą. Su šiuo gydymo metodu neteko „susipažinti” artimiau ?

Refleksoterapijos šalininkai teigia, kad kvalifikuotas terapeutas, masažuodamas atitinkamą pėdos vietą, susijusią su tam tikra kūno dalimi, gali sušvelninti ligos simptomus. Turėjau kažkada tokį gerbėją, kuris bandė išgydyti slogą, spaudydamas pėdos tam tikrus taškus. Bet efekto nebuvo ?

Masažas – visiems gerai žinoma terapija. Tai atgaiva kūnui ir sielai. Masažas ne tik aktyvina imuninę organizmo funkciją ir pagerina organų aprūpinimą krauju, bet ir teigiamai veikia emocinę žmogaus būseną.

Kineziterapija – tai gydymas judesiu ir fiziniais veiksniais. Pagrindinis veiksnys – judesys. Sistemingai mankštinantis galima paveikti ir atstatyti tam tikras funkcines sistemas ir organus, pažeistus patologinio proceso.

Vertėtų paminėti homeopatiją. Šis gydymo metodas įdomus tuo, kad homeopatiniai vaistai yra gaminami iš labai mažo kiekio medžiagos, kurios didesni kiekiai kaip tik sukeltų tą ligą, nuo kurios pacientas gydomas. Kaip pagalvoji, kažkokia mistika! Beje, panašiai kuriamos ir vakcinos, todėl nereikia jų bijoti.

Na, yra dar daug nepaminėtų netradicinių gydymo metodų, tokių kaip: gydymas dėlėmis, bioenergetinė terapija, vandens terapija, spalvų terapija, aromatoterapija, metalo terapija, dietos terapija ir t.t.

Kiekvieno valia yra rinktis ir ieškoti pačio geriausio metodo. Čia kaip ir su vaistais: kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam. Vieni terapiniai metodai įdomūs, kiti – malonūs, bet vis tiek linkiu mažiau galvoti apie negalavimus.

Kas tegalvoja tik apie savo ligas ir nelaimes, daro didžiulę klaidą. Nemalonumai žmonėms dažniausiai neišeina iš galvos, o savo sėkmes jie tiesiog pamiršta ?

Turite klausimų? Parašykite juos čia!