Rgp 18, 2016 - Laisvalaikiui    0

„Vyturiai” ir „Pelėdos”

Pelėda

Yra žmonės – „vyturiai”, yra žmonės „pelėdos” ir yra žmonės – „pikti paukščiai” – žmonės „pelėdos”, kuriems rytais tenka anksti keltis ? (nors jie visai to nenori).

Jeigu ankstyvą rytą nuskambėjus žadintuvui jūs vis atidedate kėlimosi procesą ir galvojate, ko dar ryte nedarysite, kad tik ilgiau pamiegotumėte, jūs esate „pelėda”. Žinoma, atėjus vėlyvam vakarui, jūs jau spėjote pamiršti, koks yra miegas saldus, nes esate pasiruošęs nuversti kalnus arba, tiesiog, užsiimti širdžiai mielais dalykėliais ?

Jauniems žmonėms (16-30 metų) dažniau būdingas „pelėdos” tipas. Senatvėje net užkietėjusi pelėda gali pradėti keltis 5 ryto ir virsti tikru „vyturiu”.

Nežiūrint į pliusus ir minusus, tikriausiai, niekas nepuls savęs „prievartauti”, kad patapti kitu „paukščiu”. Ir, visgi, kokie tie pliusai ir minusai?

Pasirodo, „vyturiai” yra laimingesni. Manoma, kad jie gauna geresnius pažymius?, rytą pabunda žvalūs bei neatidėlioja žadintuvo signalo. Šie žmonės rečiau serga depresija. Jie yra produktyviausi pirmoje dienos pusėje bei yra sąžiningesni.

„Pelėdos” gali turėti aukštesnį intelekto koeficientą. Naktimis dirbantys žmonės yra kūrybingesni. Jie dažniau nei „vyturiai” būna kompanijos sielos. „Pelėdos” taip pat gali išbūti ilgiau be miego.

„Pelėdos” geriau nei „vyturiai” prisitaiko prie pasikeitusio laiko ar laiko zonų. Pelėdiški įpročiai yra naudingi žmonėms, dirbantiems naktiniu grafiku, bet visai nenaudingi tiems, kieno darbas prasideda ankstyvais rytais.

Kalbant apie sveikatą, „pelėdos” dažniau kenčia nuo hormoninių sutrikimų (pvz. diabeto) ar skrandžio opaligės. „Vyturių” labiausiai pažeidžiama širdis. „Vyturius”, kurie priversti dirbti naktimis, kamuoja dažnos peršalimo ligos. „Pelėdos” nuskriaudžia save, sumažindami hormono melatonino kiekį, sutrikdo vidinę neurohumoralinę reguliaciją.
Išvada: geriausia būti ne paukščiu, o žmogumi ? Ir miegoti eikite tada, kai jaučiatės pavargę.

Dar keli faktai apie miegą:

  • Jei užmigti jums pakanka 5 minučių – jums tikrai trūksta miego. Idealus laiko tarpsnis užmigimui – 10-15 min. Tai reiškia, kad jūs pakankamai nuvargote, tačiau dieną buvote žvalus.
  • Du kartus per parą jaučiamės ypatingai pavargę: apie 14 val. ir apie 2 val. (jei dar nemiegate). Dėl to kartais norime nusnausti po pietų.
  • Miego trūkumas gali pagerinti svorio priaugimą. Jei neišsimiegate visą savaitę, yra tikimybė, jog priaugsite 900g.
  • Sraigės gali miegoti tris metus.
  • Miegojimas darbo vietoje Japonijoje yra absoliučiai normalus dalykas. Tai rodo, kad žmogus labai sunkiai dirbo.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!