Bal 6, 2017 - Mano dienoraštis    0

Apie tai, kas nusibodę jau visiems

Du politikai vaikšto sostinės gatvėmis. Vienas sako:

– Pažvelk į šias kainas: kelnės – 4€, švarkas – 5€, o kostiumas – 7€. Štai kaip sėkmingai mūsų valstybė juda į priekį.

– Klausyk, čia juk cheminės valyklos vitrina, – sako kitas.

Čia tik anekdotas, bet kas žino, ar jis nesukurtas, remiantis tikrais įvykiais ? Nes valdžios mąstymas daugeliu klausimu yra panašus.

Apie aukštas vaistų kainas jau prirašyta tiek, kad net neįdomu skaityti, bet dar kartelį trumpai paliesiu šią aktualiją. Didžioji diskusija vyksta dėl kompensuojamų vaistų kainų, bet didžiąją vaistinės pirkinių krepšelio dalį sudaro ne kompensuojami, o, atvirkščiai, nereceptiniai vaistai nuo įvairių skausmų, peršalimų ir uždegimų, taip pat papildai. Apie tai šį kartą ir pakalbėsiu.

Kas liečia papildus, žinoma, galima nepirkti, bet daugelis senjorų nelabai ir supranta, kad perka papildus, nes daktarai užrašo ant lapuko, ką nusipirkti papildomai, o gydytojo žodis yra šventas daugeliui. O ir įsitikinimas, kad jei nesugersi, kas liepta ar rekomenduota, vis dar yra gajus. Taigi, kur link aš suku? Ogi niekur. Nes kiekvienu atveju ką pirkti, o ko ne – sprendžia pacientas. Aš tik galiu profesionaliai paaiškinti, kas parašyta, kur yra vaistas, kur – papildas, o kur- medicinos prietaisas ir ką, galų gale, yra geriausiai pasirinkti. Taip susidarysite optimalų pirkinių krepšelį. Deja, ne visada tai pavyks. Nes vaistinių darbuotojai, kaip žinia, turi būti ne tik puikūs specialistai, bet ir geri pardavėjai, kuriems „rekomenduojama“ įsiūlyti kuo didesnį pirkinių krepšelį, kuris įtakoja ir didesnę algą. O pirkdami daug ir ne visai reikalingų prekių, tikrai nesumažinsite minėtų prekių kainų. Nes tai rinkos dėsnis – yra paklausa, bus ir pasiūla, jei perka už tokią kainą, pirks ir už didesnę, nes prekė turi paklausą. Kodėl nelaikyti aukštų vaistų kainų ir kartas nuo karto dar šiek tiek jas kilstelėti, jei žmonės, nors ir bambėdami, bet perka? Galiausiai, tuos pabambėjimus girdime tik mes, dirbantys vaistinėse, o į viešumą iki karštų diskusijų dažniausiai iškyla tik kompensuojamų vaistų problema. Ir tie nuolat TV ir spaudos reklamose šmėžuojantys nereceptiniai vaistai ir stebuklingi papildai nuo visų ligų ir toliau nesustojamai brangsta. Ir vis tiek juos perka. O kaip nepirks, jei garsus aktorius ar aktorė, o dar geriau gydytojas taip įtikinamai pasakoja apie staiga išnykusius skausmus? Dabar intensyviai per visas įmanomas priemones reklamuojamas gelis sąnariams Flexiseq. Atsiradęs rinkoje jis jau anksčiau, bet dabar, matyt, reikia vėl priminti apie šį stebuklą. Ir patikėkite, reklama veikia puikiai! Tik kaina nereali. Kaip ir daugelio kitų. Ilgą laiką laikėme tik vieną egzempliorių, taip sakant, dėl kvapo. Nes kol neturėjom, žmonės triukšmavo, kad negali nusipirkti. O dabar triukšmauja, kad negali įpirkti ? Sako:

– Duokite man tą stebuklą.

– Prašau, 29€ ir…centų.

– ???!!!

– Bet gi stebuklai neįkainuojami ?

– Tai pasilikite tą stebuklą sau! Jau visai, žiūriu, sąžinės neturite!

Sąžinės aš dar tikrai nepraradau, ją prarado kiti. Tie, kurie tokią kainą nustatė. Žinote, kai girdžiu ką nors dūsaujant, kad gyvenimas yra sunkus, visada paklausiu: „Palyginus su kuo?

Prieš kelias savaites turėjau kitą pirkėją. Atėjo tokia miela senučiukė, išsitraukė laikraštį su to tepalo laaaabai nuostabiu aprašymu ir klausia:

– Ar turite?, – ir išsitraukia 5€.

– Turime, tik va, nemažai, rupūžė kainuoja. (Pasakau kainą ir žiūriu, kas bus)

– Oho, tikrai brangus. Bet, gal, užtat geras? Nes jau nežinau, kur dėtis nuo skausmo. O čia taip gražiai aprašyta apie jį. Reikia pirkti, nėra ką daryti.
Nusipirko su šiokia tokia nuolaida ir išėjo, visiškai nebambėdama. O aš jos gražiai paprašiau, kad ji ateitų ir papasakotų man, kaip jai pavyko ar nepavyko nugalėti skausmus. Gal tikrai stebuklas? ?

Dar šiek tiek apie kainas. Dar esant mūsų nacionalinei valiutai – litui pirkau tepalą Dolobene gel. Tepalas susideda iš trijų veikliųjų medžiagų, man pasirodė vienas iš rimčiausių tepalų, tinkantis ir skausmams, ir uždegimams, ir sportinėms traumoms. Laukiau akcijos, sumokėjau ~20lt ir sėkmingai naudojau. Praėjo keli metai ir vėl prireikė to tepalo. Ne man. Kainos neįsidėmėjau, nes parduodant, dažnai ir nefiksuoji, kas kiek kainuoja. Galvojau, nu kiek čia jis gali kainuoti (buvau ne vaistinėje, svečiuose), primečiau seną kainą litais, padauginau, šiek tiek užmečiau (nes vis tiek viskas nežmoniškai pabrango ir sakau: „Duok 7€, turėtų užtekti, gal dar ir liks. Kitą dieną ateinu pirkti tepalo ir sumoku beveik 10€?O kadangi ne tik aš perku tą tepalą, tai po metų jis, manau, jau kainuos ir 13€. Ir nieko čia nepakeis nei dabartinė valdžia, nei būsima, nes prieš vėją – nepapūsi.

Tikra vaistų kainų kebeknė. Žinoma, galima rinktis prekybą internetu, bet ne kiekvienam tai prieinama. Galima vaikščioti kasdieną kaip į prekybos centrus ir šaudyti akcijas, bet tai ne kiekvienam priimtina, be to, ir laiko gaila. Galima rinktis pigesnes vaistines, tačiau šiandien – vienoj pigu, o rytoj – jau brangu, ir atvirkščiai, brangioje vaistinėje staiga daug kas atpigo. Todėl tai irgi ne variantas.

Kompensuojamų vaistų kainynai taip pat neturi pastovumo, keičiami gana dažnai, todėl susigaudyti, kur ir kada pigiau nusipirkti, yra labai sudėtinga. Žmonės pasimetę, nepatiklūs, pikti ir juos reikia suprasti. Senjorė kelis mėnesius taupė ant kraujospūdžio matavimo aparato. Ir kai sutaupė reikiamą sumą ir atėjo pirkti, aparatas buvo pabrangęs keliais eurais (per naktį). Nusipirko ji tą aparatą, bet jaučiausi nekaip, nors kaltės mano nebuvo. Taip buvo ir su Corega dantų protezų klijais, kai per naktį pabrango nuo 4 iki 6€. Pavasaris baigia įpusėti, todėl visi nori vaikščioti gražiais ir sveikais nagais. Ta proga populiarios priemonės pabrango nuo 20 iki 25€. Tiesa, kad taip žiauriai neatrodytų, tai daugelyje vaistinių dažnai paleidžiama akcija ir priemonę galima nusipirkti už 20€. Todėl paskubėkite, nes greitai kainuos 30€ ? Beje, su pavasariu ateina ir stresai bei miego sutrikimai, todėl taip smarkiai reklamuotas Hypnozan nuo 6€ pašoko iki beveik 9€. Galiu vardinti ir vardinti, bet kam gadinti gražią pavasario dieną?

Todėl geriau pasijuokime:

Kalbasi dvi draugės:

– Žinai, gavau labai brangių ir gerų vaistų.

– Nuo ko jie?

– Tiksliai nežinau, bet sako, kad labai padeda.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!