Bir 16, 2022 - Mano dienoraštis    0

Dienoraštis #112

Vaistininko dienoraštis

Internete radau virš 1000 patarlių apie darbą. Daugelis jų negirdėtų mano ausiai. Keletą pabandžiau susieti su vaistininko darbu ir neblogai gavosi 🤓

Darbininkai badauja, o turtuoliai puotauja – skamba patraukliai, tik nelygu, kurioje pusėje esi. Ši patarlė skamba kaip krautuvininkų šūkis, parodantis jų statusą ir nubrėžiantis aiškias linijas, kur kieno vieta yra (jei kas dar nežino).

Darbininkai sujudės, visi laukai ištuštės – įsivaizduojate tokį vaizdelį: visi vaistinių darbuotojai palieka vaistines ir išeina į gatves streikuoti 🤭 Bet kol taip įvyks, dar daug prakaito teks mums išlieti, kol būsime kaip nedalomas vienis. 

Darbininką iš valgymo pažinsi. O jeigu jam ne tik pavalgyti kartais nepavyksta, bet ir kavos ar arbatos atsigerti? Juk dažnai pietų lauknešėlis taip ir lieka suktis ratu mikrobangų krosnelėje… Na, matyt, iš to ir pažinsi, kad dirba tas, kas nevalgo 😀

Darbininkai – už darbo, tinginiai – už šaukšto. Todėl mums ir nelemta tą šaukštą taip dažnai laikyti rankoje. Mūsų rankose dažniau užsibūna vaistų dėžutės ar kompiuterio pelytė. Na, ir dezinfekcijos priemonės.

Žiemos darbai – šikinę krapštai. Čia ne mums. Pas mus žiemą pats darbymetis. Nors, kai po vieną dirbame, tai ar žiema, ar vasara – tas pats š….💩, tik kita diena. Kad ir kaip norėtum kur nors pasikrapštyti, ne visada suspėji.

Vyrų darbas su galu, o moterų be galo. Kaip čia suprasti 🧐 Kad vyrai visada mato šviesą tunelio gale, o moterų rūpesčiai ir darbai – be galo, be krašto? Hmm, čia jau kvepia nelygiomis teisėmis ⚖️ Nors, kalbant apie vaistinę – visi dirbame vienodai, tiek vyrai, tiek moterys 👩🏼‍💼👨‍💼O ir dirbame IKI GALO.

Su liežuviu darbų nenudirbsi. Kaip bebūtų keista, bet mūsų darbe liežuvis – pagrindinis darbininkas po smegenų. Galvoje mintis sudėlioji ir tada pradedi dirbti liežuviu. Tiesa, šitą patarlę pritaikyčiau krautuvininkams, kurie dažnai tik liežuvių mala, bet darbuotojų labui mažai ką nudirba.

Su daina ir darbas spartesnis. Tik ne visi tą supranta. Vaistinėje netikėtai apsilankiusio regiono vadovo pirmas darbas buvo –  užėjus  į administracines patalpas išjungti radiją. Tokiu garsu leidžiamą muziką įmanoma girdėti tik sėdint šalia radijo ir klientai, esantys už sienos ir durų, jos tiktai negirdi. Tačiau kaip kitaip eiliniam vaistininkui gali įrodyti, kas yra viršesnis? Tik kad ta viršenybė baigiasi sulig vaistinės durų uždarymu iš kitos pusės. Užsidarius durims jau mano pirmas veiksmas buvo – vėl įsijungti radiją, tik dar garsiau. Vaistinė – mano karalystė, ir aš čia valdovas 👑

Sotus žmogus yra tingus į darbą. Va, va, dabar viskas aišku, kodėl krautuvininkai neleidžia net 10 min. užsirakinti vaistinės tam, kad netrukdomai papietauti. 

Palik valgį rytdienai, o ne darbą. Taip, taip, šitą mes jau žinome. Taip ir darome. Vis atidedame ir atidedame. Kartais tik po kelių dienų prisimename, kad kažką atidėjome į mikrobangę, kai jau kitam kolegai jos prireikė 😮

Nuo darbo niekas neserga. Tai jau taip. Serga tik nuo gripo, džiovos ir COVID paskleistų dalelių.

Nori daug turėti, reikia darbą mylėti. Kiek aš bemylėčiau savo darbą, daug tikrai neturiu. Kita vertus, turiu viską, kas svarbiausia. O tai irgi daug.

Kiekvienas darbas reikalauja laiko. Deja, krautuvininkai ne visada supranta, kad ir etikečių karpymas, ir akcijų dėliojimas, ir nuolatinis kainų keitinėjimas bei žurnalų registravimas – taip pat yra darbas, reikalaujantis laiko. O laikas – pinigai. Bet tai irgi tyliai ignoruojama 😕 Net ir šuo dviejų darbų nedaro: jei myža, tai neloja (čia irgi patarlė).

Kiek darbo, tiek pelno. Pas mus darbo daug, pelnas – kitiems 😬

Geras darbas nepigiai atsieina. Žiūrint, iš kurios pusės pažiūrėsi. Krautuvininkai nuolat skundžiasi, kad jų išlaidos didelės. Vienas išlaidų šaltinių – mokami atlyginimai darbuotojams. O mums, pasižiūrėjus į algalapius belieka tik konstatuoti, kad ne taip gerai mes ir dirbame 😧

Kas kiaulei darbo, kad ąžuolas džiūsta. BE KOMENTARŲ. Tegul lieka pamąstymui krautuvininkams, kas yra kiaulė, o kas – ąžuolas 🐷🌳

Ir pabaigai, kad būtų stipriau:

Darbininkai sujudės – visi ponai nugarmės. Darbininkai nepražus, jų vis tiek viršus bus 🛠🏆

Turite klausimų? Parašykite juos čia!