Bir 30, 2022 - Mano dienoraštis    0

Dienoraštis #113

Vaistininko dienoraštis

Kaip jau kažkada rašiau, farmacininko specialybė yra gera tuo, kad sunegalavus, tu pats dažnai žinai, kokių vaistų reikia ir ką labiausiai apsimoka pirkti. Šiandien atradau dar vieną pliusą – tau nereikia sukti galvos, kurioje vaistinėje apsipirkti, nes jei pas tave šiandien kažko pirkti neapsimoka, tai žinai, kad kolegos, dirbantys kitur, visada tau išties ranką 🤝 Toks praregėjimas mane ištiko, kai vieną dieną atsidūriau netoli vienos didelės gydymo įstaigos viename didmiestyje 🏢🕌 Neskaitant gydymo įstaigos pastate įsikūrusių 3 vaistinių, šalia, lyg bitės aplink medų, sutūpę dar KELIOS (?😂): Camelia, Apotheca, Apotheka Pharma, Eurovaistinė, Gintarinė vaistinė (2 vnt.), Benu vaistinė ir viena privati vaistinė. Tik Norfos vaistinės pasigedau šioje zonoje. Negalvokite, kad tarp jų yra dideli atstumai. Vieną nuo kitos jas skiria nuo 5 (mažiausias atstumas, nes jas tik siena bendra skiria) iki maždaug 300 (nuo artimiausios iki tolimiausios) žingsnių. Bet stovint vienoje vietoje, per daug nesikraipant ir nesukiojant galvos, galiu vienu metu matyti penkias iš karto 😮 Taigi, viso – vienuolika vaistinių! Tai kaip tam vargšui žmogeliui išsirinkti pačią pačiausią 🧐

Camelia garsiai šaukia, kad joje pigiausi vaistai. O dar ir jų vienas atstovas bando įtikinti žmones, kad reikia rinktis pigiausius vaistus, nes jie, kaip ir originalūs, praktiškai yra tokie patys. O jeigu rinksitės pigiausius, tai ir krepšelio kaina nebus tokia gąsdinanti. Taigi, Camelia kviečia užsukti ir nusipirkti pigiausių generinių vaistų. Jam pritaria ir generalinė, pabrėždama, kad mažiausia kaina jų vaistinėse. Argi nemiela ta Camelios vaistinė?

Benu vaistinė siūlo jaukią aplinką, kad lankytojai jaustųsi saugiai ir patikimai. O jos penkios pagrindinės vertybės – kompetencija, draugiškumas, naujumas, inovacijos ir įsipareigojimai. Na, dėl tų vertybių reikėtų pasiginčyti, nes jos priklauso ne nuo vaistinės prekinio ženklo, bet nuo joje dirbančių žmonių. Kaip, beje, ir visur kitur. Bet, skamba maloniai, tai kodėl gi neužsukus? Kiek teko girdėti atsiliepimų iš klientų, už malonumus reikia ir susimokėti, o jei didesnės kainos nebaugina, tai – pirmyn 👍

Eurovaistinė – pirmasis Lietuvos vaistinių tinklas, atitempęs paskui save visus kitus krautuvininkus 😢 Nuo šio momento vaistininkystė prarado savo tikrąjį veidą ir žavesį. Prasidėjo tikra komercija, vaistininkai tapo pardavėjais, vaistinės – turgaus prekystaliu, o atliekamo darbo ir apmokėjimo santykis tapo iškreiptas. Kaip ten bebūtų, krautuvininkų dėka vaistų kainos taip sparčiai nekilo, nes buvo konkurencija tarp kitų tinklinių vaistinių, vyko socialistinės lenktynės, kurios įnešė daug chaoso, deja, taip ir pasilikusio šiandieną 😭 Tai kaip su ta Eurovaistine? Bent jau plakatai nuteikia viliojančiai – NAUJOS MAŽOS KAINOS. Reikia kažkaip privilioti klientus 🤠

“Mums gera jumis rūpintis” – nepailstamai kartoja Gintarinė vaistinė. Ir kaip tuomet neužsukus į ją? Ji tikrai pasirūpins, kad gautum viską, ko norėjai ir dar ŠIEK TIEK daugiau. Beje, kaip ir visur kitur – užkelti planai taip spaudžia vaistininkus, kad jie nori nenori yra priversti nertis iš kailio, kad įvykdytų visus krautuvininkų norus. O kaip tuos norus įvykdysi be klientų ir jiems įpirštų asmeninių pasiūlymų 😃?

Kažkada buvo savarankiška Apotheca vaistinė. Dabar po savo sparnu ją priglaudė Apotheka Pharma vaistinė. Iš žodžių žaismo gavosi dar vienas  nemenkas tinklas, apraizgęs Lietuvos žemelę 🇱🇹 Ką iš to laimėjo eilinis vaistinės lankytojas? Ogi nieko. Atvirkščiai, veikiau prarado. Savo brangų laiką, kurį išmėto lankydamasis dar vienoje naujoje vaistinėje. Kai toks platus vaistinių pasirinkimas, tikiesi vis tiek kažkur rasti pigiau. O ar pavyks, tai vieni dievai težino… Čia panašiai kaip su degalinėmis – jų daug, o kainos visose mažai kuo skiriasi…

Tai ką, po velniais, daryti? Kur eiti? Pas ką pirkti?

“Tas pats š…., tik kitoje rankoje”, – taria klientas, kai vaistininkas pasiūlo jo pageidaujamo papildo paieškoti kažkurioje kitoje vaistinėje su nuolaida, nes jis negali nuleisti esamos kainos.

“Jau pas jus tai NIEKADA DAUGIAU NEPIRKSIU, nes pas jus VISADA brangiausia”, – taria kita klientė,  sužinojusi vaisto kainą. 

“Nu jūs ir aferistai!”, – taria vyriškis, kai jam vaistininkas paaiškina, ką reiškia GERAS pasiūlymas jo čekyje.

“Apiplėšimas vidury baltos dienos”, – taria vidutinio amžiaus moteris, pageidavusi šampūno nuo pleiskanų ir išgirdusi jo kainą.

“VAGYS”, – taria senjoras, kai vaistininkas, įmušęs į kasą prekę, atsiprašo ir pasako naują, jau didesnę kainą, teisindamasis, kad nespėjo perkainuoti…

“Kitoje vaistinėje man apkeitė vaistus, kai jie netiko, tai ką jūs čia išsigalvojate? Jūsų tinkle visada kitos taisyklės”, – taria moteris, sužinojusi, kad jos vaistai nebus priimti atgal ar pakeisti kitais.

“Aš VISADA xxx vaistinėje gaunu antibiotikų be recepto. Daugiau mano kojos čia nebus pas jus!”, – taria  net įraudusi iš pykčio senjorė, kai jai paaiškinama, kad tokiems vaistams reikalingas receptas.

Taigi, taip ir eina žmonės per vaistines, minėdami vis pigesnę, geresnę, išmanesnę, gražesnę, rūpestingesnę vaistinę, kurioje gauna be recepto ne tik antibiotikų, bet ir Xanax ar Relanium tablečių. Kas žino, gal ir nusiperka? Negali garantuoti už visus, kai pats ne visada esi garantuotas už save 🤣 Liūdniausia yra tai, kad nieko negaliu patarti tam vargšui žmogeliui, kurioje vaistinėje jam bus naudingiausia apsipirkti. Kai pamačiau tas aštuonias beveik vienoje linijoje išsirikiavusias vaistines, supratau, kad vaistinių niekada nebus per daug, krautuvininkų apetitas nemažės, darbuotojų trūks, o žmonės kaip blaškėsi, taip ir blaškysis nuo vieno slenksčio prie kito, nuo vieno daug žadančio plakato lange prie kito…

Tiesiog belieka pasikliauti sveiku protu 🤯

Turite klausimų? Parašykite juos čia!