Rgs 8, 2022 - Mano dienoraštis    0

Dienoraštis #116

Vaistininko dienoraštis

Ankstyvas ir saulėtas rudens rytas. Garuojanti kvapni rytinė kava, nepašildyta mikrobangų krosnelėje, o užpilta ką tik užvirintu vandeniu, nuteikia mane pozityviam dienos darbui vaistinėje. Netrukus prasiveria durys ir žengia pirmasis klientas. Po jo – dar vienas. Ir dar vienas.

Klientas Nr.1

Man reikia pamatuoti promiles. Ar galite?

– Galiu pamatuoti kraujo spaudimą, kūno temperatūrą, deguonies įsotinimą kraujyje, patikrinti regėjimą, nustatyti odos būklę, paskiepyti, bet promilių nepamatuosiu.

– Tai laikas pagalvoti ir apie šitą paslaugą 😤

Klientas Nr. 2

Narkotikų testų turite?

Klientas Nr. 3

Vieną indelį mėšlui. Mat netiko degtukų dėžutėje! Farmacininkų biznis!

Mano trys pirmieji rugsėjo 1-osios klientai 🙃 Prisiminus posakį Atmink – geriausia dar priešaky, su nerimu laukiu kitų lankytojų. Sekantis labiau prajuokina nei suglumina, pasidalindamas savo rytiniais įspūdžiais:

Labas rytas! Aš ką tik po pornografinės nuotraukos.

– 🤭

– Oi. Kaip aš pasakiau? Panoraminės nuotraukos?

Po teisybei, man visai nesvarbu, kokia buvo ta fotosesija, medicininė ar pramoginė, svarbiausia, neprarasti humoro jausmo, kuris dažnai yra neatsiejama mūsų darbo dalis 🤗 Kartais bandai į situaciją pažvelgti rimtu veidu, o klientas ima ir paverčia viską juokais. Bet pasitaiko ir taip, kad tavo pajuokavimai apie ligas ar gyvenimą lieka nesuprasti ir tada jau lauk bėdos, nepadės nei akcijos, nei asmeninės nuolaidos 🎁 “Man pirštelių geriamų”, sako klientas, o aš nežinau, į kurią vaistinės pusę pasiduoti ir kokį stalčių atidaryti… Bandau aiškintis, kas tai per piršteliai (tikriausiai, ne žuvų, nes jie valgomi, o ne geriami🤭), bet klientas tik kraipo galvą, nesuprasdamas, kas man neaišku. Kadangi tokio prašymo dar neturėjau (visada būna pirmas kartas), sunkiai sekasi susieti vaistą su piršteliu. “Reklaminiame leidinyje yra tie piršteliai, virškinimui jie”, sako klientas ir tada suprantu, kad geriamieji piršteliai todėl, nes jų įpakavimas yra pailgoje plonoje vienkartinėje pakuotėje, kurią atkirpus/nuplėšus, jos turinį gali įspausti tiesiai į burną.

– Pažiūrėkite, ar man parašė elektroninį receptą?

– Deja, bet ne.

– Tai ir puiku! Skrandis pailsės nuo vaistų 🤩 Geros jums dienos! 

Pasirodo, kai gydytojas neparašo recepto, ne visada būna blogai. Žinoma, tai vienetiniai atvejai, kai receptas neparašytas ir mes negauname velnių, kad jis neparašytas 🙂 Laimė! Kiekvienam ji – vis kitokia. Alkanam – jo duona. Ištroškusiam – vanduo. Skęstančiam – draugo ranka. Ieškantiems ligų – neišrašytas receptas 😃

Man Detralex tablečių.

– Didesnę ar mažesnę pakuotę? Štai kainos.

– Vajetau, kaip brangu 😫

– Kokiai problemai perkate, venos ar hemorojus vargina?

– Venos.

– Galiu pasiūlyti pigesnį vaistą, stiprinantį kraujagyslių sieneles.

Mano kraujagyslės geros kaip Sueco kanalas. Tiek to, nepirksiu nieko.

Bet būna ir taip, jog vaistų neperka ne dėl jų brangumo, o tiesiog, kad jų nereikia iš viso. Kažkas ateina, nes vienišas,  nes liūdna, kažkam – tai įprotis, dar kitam – norisi pasipasakoti apie kasdienius rūpesčius:

– Laba diena! Nieko nepirksiu, nes horoskope parašyta, kad šiandien neleisti pinigų.

O nebuvo parašyta, kad šiandien +33 laipsniai šilumos, o jums +85 ir vidurdienį iš namų geriau visai neiti?

– Ėjau į parduotuvę, o pas jus užėjau tik pasilabinti.

– Tai ir parduotuvėje tik pasilabinkite, nes atsimenate, ką rašė horoskope…

Supratau, kad nė vienas žmogus nekartoja kito, ir pats yra nepakartojamas 😎

– Duokite normalių vaistų, nes praeitą kartą kai išsilukštenau, tai taip asilo mėšlu trenkė…

– Tai jūs neuostykite, o gerkite 🙂

 “Vyro rankos – auksinės, burna – sidabrinė, gal ką pasiūlysite?”, – taria susirūpinusi klientė. Pakalbame apie auksą, apie sidabrą, vėliau – ir apie bronzinius mirusių įžymių žmonių reljefus ant pastatų sienų. Žodis po žodžio keliaujame per gyvenimą – vaikai, anūkai, ligos, džiaugsmai ir rūpesčiai. Išlieti skauduliai lyg smėlis tarp pirštų pradingo 🤓

“GYVENIMAS GRAŽUS, KAI SAVO VIDAUS SPINDULIAIS JĮ NUŠVIETI, KAI SAVO VIDAUS ŠILUMA JĮ SUŠILDAI.” S. NĖRIS

Turite klausimų? Parašykite juos čia!