Vas 16, 2023 - Mano dienoraštis    0

Dienoraštis #127

Lietuvos vėliava

Taip jau gavosi, kad įprasta mano rašymo diena sutapo su išskirtiniu laisvadieniu – Lietuvos valstybės atkūrimo diena ✌️ Šią dieną, prieš daugelį metų, buvo pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad atkuriama Lietuvos Valstybė, ir ji atsižada nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.

Tokią iškilmingą dieną visiems farmacijos specialistams LABAI LINKIU atsižadėti nuo visų ryšių,  jungiančių su krautuvininkais ir jų pakalikais, gyventi ir dirbti taip, kaip sako jūsų širdis, kaip šnibžda sąžinės balsas, kaip liepia įgimtos ar pačių išugdytos savybės, patvirtinančios jūsų, kaip TIKROJO VAISTININKO ar jo PADĖJĖJO prigimtį.

Krautuvininkų yra dešimtys, mūsų – tūkstančiai, todėl neleiskime jiems stoti mums skersai kelio, geriau jau mes drąsiai atsistokime prieš juos. Nebijokime išsakyti savo nuomonę, lūkesčius, nepasitenkinimą. Nelaukime, kol bus priimti tam tikri mums nepalankūs sprendimai, o darykime viską, kad jie NEBŪTŲ PRIIMTI. Paburnojimai ir pasidalijimai nuoskaudomis tarpusavyje niekaip neveikia storo krautuvininkų kailio. Su kiekvienais metais jų savivalė ir įtaka tik didėja. Neturime tvirtų, ryžtingų sveikatos apsaugos ministrų, seimūnų (ypač Sveikatos reikalų komitete), kuriems labiau rūpėtų vaistinės darbuotojas nei šmirinėjantys įvairaus plauko veikėjai, neva plušantys visų Lietuvos žmonių labui.

O pluša jie tikrai intensyviai. Neatsimenu atvejų, kai įstatymas buvo papildytas punktais (ar išleistas naujas teisės aktas), kurie gintų farmacijos specialistų teises, garantuotų palankias darbo sąlygas ir apsaugotų nuo krautuvininkų neteisėtų veiksmų. Atvirkščiai, vaistinėse atsiradęs naujų paslaugų teikimas ženkliai pablogino ir taip prastas darbo sąlygas, o išaugęs darbo krūvis “pasimetė” tarp visų kitų farmacininko pareigų. Bet ar įstatymų kūrėjams įdomu, kaip visas procesas vyksta vaistinėse? Nei jiems buvo įdomu prieš priimant įstatymą, nei dabar, kai viskas jau starto tiesiojoje. Eilinį kartą buvo patikėta krautuvininkų pažadais, kad VISKAS BUS GERAI. Bet dabar tik mes matome, kad GERAI NĖRA.

Taigi, graži šventė, laisva diena (labai gaila, kad ne visiems, o tai irgi, kažkieno dėka), todėl liūdnoms gaidoms – ne laikas ir ne vieta. Valstybė atsikūrė, tą padarykime ir mes.

  • Kai jums sakys Parduodi per mažai maisto papildų, atsakykite Prašome, nusipirkite jų patys.
  • Kai jums sakys Planas neįvykdytas, atsakykite Aš esu Specialistas, bet ne pardavėjas.
  • Kai jums sakys Jei norite atostogauti, susiraskite sau pamainą, atsakykite Darbo kodeksas ir Konstitucija to nenumato.
  • Kai jums sakys Turite savo vaistinėje suorganizuoti popietę su žmonėmis, jeigu tikrai nenorite to daryti, atsakykite Aš ne šoumenas ir ne reklamistas.
  • Kai jums sakys Jūs privalote, atsakykite Aš nieko NEPRIVALAU.
  • Ir kai, galų gale, jums pasakys Už durų eilė laukia į tavo vietą, atsakykite K. N-Gagė sakė kitaip.

Nustokite krūpčioti nuo kiekvienų durų prasivėrimo, išlaisvėkite ir atsiduokite savo profesijai. Tik jūs patys esate savo likimo kalviai, todėl jokie krautuvininkai, pakalikai ar slapti pirkėjai neturėtų nuodyti jūsų gyvenimo 🎉

Ir, visgi, jeigu kažko bijote, bet norite, kad jūsų balsas būtų išgirstas, galite drąsiai išsakyti savo nuoskaudas, potyrius, nuomonę apie darbo sąlygas, kokias jas turite ir kokių tikitės, tiesiogiai siųsdami man į asmeninį paštą žinutes ir laiškelius. Anonimiškumas garantuotas (žinau, kad tai yra labai svarbu), bet ir šiaip, galite išlikti anonimais. Kuo daugiau bus paviešintų tikrų istorijų ir susidorojimo atvejų, tuo greičiau apginsime savo vardą (ne pardavėjo, bet TIKRO VAISTININKO ar VAISTININKO PADĖJĖJO) ir išsikovosime vietą po saule ☀️

Turite klausimų? Parašykite juos čia!