Vas 2, 2017 - Mano dienoraštis    0

Dienoraštis #15

Apie godumą

Žmogaus prigimtis yra tokia, kad, kai kas nors matuojama – kiekvienas nori ilgiausio gabalo, o kai sveriama – sunkiausio ?

Ateina klientė į vaistinę ir prašo vaisto, bet kad jis padėtų nuo visko. Ir dar, jis būtinai turi būti pigiausias. Nes:

Kaimynė išgėrė kažkokią tabletę ir jai nei sąnarių skauda, nei galvos, ir spaudimas susitvarkė, ir kraujotakos sutrikimai nekamuoja. Būtų ir nepanaudojusi, bet liko nuo vyro, amžiną jam atilsį.

Nežinau, ar čia godumas, ar taupumas, bet mįslę man užminė rimtą, dar dabar nesuprantu, kokį stebuklą jos ten abi gėrė ?


Apie dėkingumą

Beveik visi jaučia malonumą atsilyginti už mažas paslaugas, daug žmonių dėkingi už vidutiniškas paslaugas ir beveik niekas nedėkoja už didžiules geradarystes.

Atėjo savaitgalį į vaistinę senjoras ir klausia:

Ar negalėtumėte padaryti keletą kopijų? Tai laikai atėjo, apėjau visą kvartalą ir niekas man nepagelbėjo. Net jokios kontoros, suteikiančios tokias paslaugas neradau.

Padariau aš tas kelias kopijas (manau, savininkai didelių nuostolių nepatirs ?), įteikiau ir palinkėjau sėkmės. O jis, vis dar negalintis patikėti, kad kažkas jam sutiko pagelbėti, įnirtingai kišenėse ieškojo centų. Pasakiau, kad nieko neieškotų, nes aš tai dariau ne dėl naudos, o iš žmogiškumo. Tai jis taip nuoširdžiai dėkojo:

Kas daugiau tais senukais pasirūpins, jei ne tokia rimta jūsų organizacija! Jau buvau į neviltį įpuolęs, bet išgelbėjote, ir be vaistų.


Apie įpročius

Kai kurie žmonės nesugeba pasakyti „ne“. Todėl suserga.

Atėjo ~60 metų moteriškė nusipirkti kompensuojamų vaistų. Vaistai išrašyti 3 mėn. laikotarpiui. Kai atėjo laikas mokėti, pradėjo priekaištauti, kad labai brangu, kad aš visai neturiu gėdos tiek prašyti, kad aplink vien vagys ir uždarbiautojai. Bandžiau jai gražiai paaiškinti, kad perka trims mėnesiams ir jei padalinus vienam mėnesiui, tai ne tiek ir daug išeina. Ji dar labiau supyko. Tada paguodžiau, kad kiti šiuos vaistus perka be jokių kompensacijų, nes jiems gydytojai nerašo, tai ji visai pasiuto:

O ar žinote, kiek man dar papildų reikia kas mėnesį nusipirkti, aš išleidžiu dar tris kartus tiek, ką, jūs nežinote, kiek viskas dabar kainuoja?!

Žinau aš geriau nei bet kas, kiek DABAR viskas kainuoja. Tikrai DAUG. Klausimas yra kitas: Ar tikrai VISKO reikia?Apie ramybę

Dieve, suteik man ramybės susitaikyti su tuo, ko negaliu pakeisti, drąsos – keisti, ką galiu pakeisti, ir išminties – tą skirtumą suprasti.

Iš gydytojo praktikos.

Ateina ligonis su kompensuojamų vaistų knygute, kad gydytojas išrašytų vaistų. Gydytojas peržvelgia jau išrašytus kito specialisto vaistus, primeta iš akies, kad susidaro apie 10 – 12 vaistų ir bando įtikinti pacientą, kad gal kažkokių vaistų sumažinti, kažkokius iš viso laikinai nuimti, nes gaunasi kažkoks kokteilis. Ligonis griežtai nesutinka:

Rašykite, viską kaip visada.

Gydytojas dar bando pasiaiškinti, ar šiuo metu vis dar stiprūs skausmai kamuoja. Ligonis prisipažįsta, kad tikrai dabar neskauda. Bet vaistų reikia, nes:
1. Jie nemokami
2. „Man taip ramiau“


Apie ginčą

Ginčui reikia dviejų. Niekada nebūkite vienas iš jų.

Kosėjantis vyriškis perka tabletes nuo kosulio. Paaiškinu, kad turės gerti tris kartus per dieną. O jis:

Jau tikrai gersiu ne tris, ir ne keturias. Jau nusibodo tas kosulys juodai, todėl kalsiu po penkias…o gal ir daugiau ?


Apie vaikus

Vaikai – tai mūsų gyva viltis, taip pat dažnai, kaip ir kitos viltys, mus apgaunanti ?

Vyras pasakoja apie spalvų suvokimą.
Mažametė dukra spalvina knygutę ir paprašo paduoti mėlyną pieštuką. Paduodu mėlyną, o ji:

Čia ne mėlynas, o žydras.

Paduodu kitą mėlyną?

Čia ne mėlynas, o tamsiai mėlynas.

Bandau sekantį.

Taigi čia jūros spalvos…

O čia šviesiai mėlynas…

Tada supratau, kad aš visai neskiriu spalvų??


Apie senatvę

Pensija – geriausias senatvės gyvenimo laikas, jeigu žinote, kaip leisti laiką neleidžiant pinigų ?

Prieš eidami į vaistinę, visada gerai pagalvokite, ar tikrai jums tiek daug reikia papildų. O ir vaistų atsargų tikrai kiekvienuose namuose yra sukaupta tiek, kad užtektų kelioms šeimoms ? Nepamirškite, kad tai – GALIOJIMĄ TURINTI PREKĖ, ir tokių prekių kaupti nevertėtų. Geriau papildams skirtus pinigus iškeiskite į bilietą į teatrą. Manau, kad liks dar ir ant kavos?

Tęsinys ?

Turite klausimų? Parašykite juos čia!