Sau 7, 2016 - Mano dienoraštis    2

Dienoraštis #4

ŽiemaĮ mūsų šalį atėjo šaltis. Ir ne bet koks! Sušaldė ne tik upes, bet ir mano orchidėjas 😕

Nėra ko norėti – sausis, turbūt, šalčiausias metų mėnuo. Ir orchidėjos – ne priežastis sielotis. Liūdėti reikia dėl šąlančių benamių, kurių tikrai yra nemažai. Daugelis iš mūsų dejuoja, kad namie šalta, kad per mažai šildo, bet tik nedaugelis susimąsto, kad jie turi stogą virš galvos. O kaip jaučiasi tie, kurie atėjus nakčiai ieško šiltesnių vietelių? Mes nežinome, kas atsitiko jų gyvenimuose. Gal patys kalti, gal kvaili, o gal meistriškai apgauti? Kaip ten bebūtų, vis tiek man jų gaila.


Šiandien viena moteriškė skundėsi, kad namie šalta, bet kiti gyventojai nusprendė taupyti ir šildytis minimaliai, todėl teks kęsti šaltį.

O kita pasakojo, kaip darbe šildosi kondicionieriumi ir nesidžiaugia, kad šilta, nes kondicionieriaus filtrai nekeisti metų metus ir kad niekam dėl jų sveikatos neįdomu.


Praeitą savaitę užsuko du vyrukai ir paklausė, ar galėtų čia nusipirkti degtinės 😀 , tuo labai nustebinę ir papiktinę pirkėją. Jie, žinoma, juokavo, bet moteriškė manė kitaip, todėl labai rimtai jiems atsakė:

„Ar nesuprantate, kad čia vaistinė ir degtinės čia nenusipirksite.”


Kai vienai klientei atidaviau grąžą dviem skirtingais 20€ banknotais, ji paklausė:

„Tai kodėl vieną netikrą man duodate?”

Kaip tyčia naujo leidimo kupiūra buvo visiškai sutrinta (gal išplauta), o senesnio leidimo – visiškai nauja, lyg būtų ką tik iš spaustuvės atkeliavusi. Sakau jai, kad abi geros, tik viena naujesnė. Ir parodžiau, kuri. Bet pirkėja nepatikėjo 😀 , todėl teko pakeisti kita.


Šiais metais nusprendžiau dar kartą patikrinti visas tašes ir drabužių kišenes, ar nėra ten užsilikusių lietuviškų pinigų. Ir, sakyčiau, visai neblogai pasisekė – surinkau 34,44 lt. Trūksta kelių lietuviškų centų, kad gaučiau 10€ 😀 Žinoma, pasilikau po vieną pavyzdį visų lietuviškų pinigų, bet rastieji į kolekciją neįeina.


Sugriežtėjo kompensuojamų vaistų išdavimo tvarka. Dabar labai svarbu patikrinti, ar ligonis tikrai užbaigęs vaistus, ar jam dar liko senų, o jis jau atėjo naujų. Galime išduoti vaistus tik tuo atveju, kai vaistų dar yra likę penkioms dienoms. Čia daugiau gydytojų reikalas sužiūrėti tas visas datas, tik jie ne visada tai padaro. Taip pat atkreipkite dėmesį į kompensuojamos knygutės galą, kur turi būti perrašyta visa informacija apie jūsų, jūsų tėvų ar vaikų naudotus vaistus ir jų pabaigimo terminus. Jei knygutė nebus užpildyta, vėl teks grįžti pas gydytoją, kad jis viską supildytų. Mes nekalti, kad tokia tvarka, nors mus žmonės labai kaltina ir pyksta, kad mes prisigalvojom nebūtų dalykų. Tvarka neatsirado staiga – tą reikėjo daryti visada, tik daugelis gydytojų į tai žiūrėjo neatsakingai, nes niekas negrąžindavo ligonių atgal į gydymo įstaigą.


Elektroninis receptas įvestas prieš kelis mėnesius, bet dar nei vieno nemačiau savo akyse. Įdomu būtų išbandyti tą naujovę 😀


Šiek tiek sumažėjo prekyba. Tikriausiai žmonės daug išsileido per šventes, todėl dabar nėra už ką pirkti. O gal visi pasidarė sveiki?

Visada sakiau ir sakysiu, kad vaistinė yra ne ta vieta, kur reikia kažkaip kelti apyvartą. Nors mūsų valdžios nuomonė yra kitokia. Suprantu juos, kad tai jų biznis, bet įdomu būtų sužinoti apie jų apsipirkinėjimo įpročius vaistinėje. Ar jie perka tik tai, ko reikia, ar viską, ką jiems įsiūlo ir dar daugiau 😎


Beje, ar žinote, kad šie metai ypatingi?

Ypatingi tiems, kurie gimę vasario 29 dieną. Pagaliau šiemet jie galės kaip visi žmonės atšvęsti savo gimtadienį, nes pastarąjį šventė prieš keturis metus 😆


Būkite laimingi, būkite sveiki, būkite kantrūs, būkite atlaidūs šiais metais! 😉

                                                                                                                                     

Viso komentarų: 2

  • Ar gi gydytojai pildo KVP (kompensuojamųjų vaistų knygelės galą?.. Juos pildo poliklinikos darbuotojas, išduodantis KVP. Vieni užpildo kruopščiai – atleistų vaistų pavadinimus – nuo vaistinėje atspausdinto kvito, kiti nurašo nuo recepto išrašytų vaistų cheminį pavadinimą, – ir lieka neaišku, kokį vaistą žmogus vartojo. Treti – visiškai nieko neįrašo…

    • Nežinau tiksliai, kas privalo tai atlikti, bet žinau ne vieną gydytoją, kuris pats pasirūpina, kad jo ligonio KVP būtų su tvarkingais įrašais. Bet ne tiek svarbu, kas tai atliks. Svarbu, kad tai iš viso būtų padaryta ir pacientui dėl to kiltų kuo mažiau problemų.

      O kad dabar pildo kas kaip sugalvoja ir, kaip minėjot, nurašo cheminį pavadinimą, tikrai yra labai bloga praktika 😕

Turite klausimų? Parašykite juos čia!