Geg 3, 2018 - Mano dienoraštis    2

Dienoraštis #42 (N-14)

Telefoninis sukčius

Šiandien rašysiu ne apie vaistus ir jų vartojimą. Ne apie ligas ir jų simptomus. Ne apie atpigusius ar pabrangusius medikamentus.

Šiandien parašysiu apie telefoninius sukčius, šiek tiek kitokius nei įprastinius. Apie “aiškiareges” ir “sielos gydytojas” roksandras jau rašiau. Laimė, jas jau pradėjo gaudyti ir sodinti. Gal pagaliau ir kitiems sukčiams ateis galas?

Pirmą kartą “verslo” skambučio sulaukiau prieš gerą pusmetį. Tada skambino vyras. Kalbėjo pakeltu tonu (gal norėjo būti įtaigus), pasakojo apie akcijas, gyrėsi esąs didelis žinovas, siūlė investuoti. Nesulaukęs mano susidomėjimo, tiesiog reikalavo sutikti su jo pasiūlymu. Tuomet buvau darbe, todėl leistis į diskusijas negalėjau, o ir nenorėjau, todėl padėjau telefoną. Pasirodo, vyriškio būta įkyraus. Jis paskambino vėl, pasakiau, kad netrukdytų ir daugiau neskambintų šiuo numeriu, tačiau tai įspūdžio jam, matyt, nepadarė, todėl teko išjungti garsą. Vėliau pamačiau, kad skambino ne vieną kartą.

Antras kartas pasikartojo prieš kelis mėnesius. Vėl tas pats telefono numeris, ta pati daina, tik žmogus kitas, ramesnis ir taikesnis 😀 Atmečiau visus “verslo” pasiūlymus, įtikinti manęs jam nepavyko, todėl pokalbis buvo greitai užbaigtas.

Prieš mėnesį į vaistinę atėjo pagyvenusi klientė. Žodis po žodžio (ne paslaptis, kad žmonės kalba ne tik apie ligas, bet ir apie visus kitus svarbius reikalus) ir jos pasakojimas pakrypo apie tai, kaip jai kažkas skambino ir kažką siūlė, bet ji nesileido į jokias kalbas.

Supratau, kad šie rusakalbiai “verslininkai” pradėjo intensyvią nelegalią veiklą, mulkindami žmones.

Kaip žinia, blogas poelgis nemiršta, priešingai, jo vaisiai dauginasi, todėl prisiekiau sau, kad sekantį kartą, jei jis tik bus, mano taktika bus kitokia 🤨

Ir ką jūs manote? Skambučio sulaukiau prieš dvi savaites. Skambinta kitu mano numeriu (pirmi du skambučiai buvo į tą patį telefoną). Šį kartą skambino moteris. Pradžia buvo kaip ir visos ankstesnės. Tiesa, šį kartą atsiklausė, ar kalbu rusiškai. Tada pradėjo teikti savo viliojančius pasiūlymus kaip per trumpą laiką uždirbti daug pinigų. Pvz., investuoju 4000$, o po mėnesio gaunu 6000$ 😀 O jie mano pinigus investuoja į Coca-Cola, Pepsi ir kt. žinomus gamintojus. Reikia tik įsijungti Skype programą ir jie paaiškins viską smulkiau bei parodys sąskaitą, į kurią turėčiau pervesti pinigus.

Aristotelis kažkada sakė:

Kad pažadintum niekšo sąžinę, reikia skelti jam antausį.

Taigi, sakau jai:

– Aš Skype nesinaudoju, noriu jums pinigus perduoti tiesiai į rankas, atvažiuokite pas mane į namus.

O ji atšauna:

– Mes randamės Čekijoje, todėl mums per brangu iki jūsų atvykti. Geriau pavedimu.

Aš nenusileidžiu:

– Aš investuosiu 50 000 grynais, bet atvažiuokite iki manęs.

O ji toliau savo:

– Susisiekime per Skype ir padarysite pavedimą į nurodytą sąskaitą.

Tariu jai:

– Jeigu aš žadu investuoti į jūsų “biznį” 50 000, tai, manau, jums nebus keblumų nusipirkti bilietus ir atskristi iki Lietuvos?

O ji varo savo:

– Mes taip nepraktikuojame. Va, atėjo mano vadybininkas, tai galite su juo pabendrauti.

B. Franklinas buvo teisus, sakydamas:

Užčiaupti burną kvailiui – nemandagu, bet leisti jam tęsti – tiesiog žiauru.

Todėl ištariu, tikėtina, paskutinę savo frazę jai:

– Tai dabar įsijunk Skype, nueik pas savo vadybininką ir PA…… jam, o aš per Skype pažiūrėsiu, nes tik tokiems dalykams Skype ir naudoju!

Kaip ir tikėjausi, daugiau manęs klausytis ji nenorėjo. Kažkur tolumoje išgirdau seriją keiksmažodžių, lyg ir pasiuntė ji mane kažkur, o gal tai buvo pašauto paukščio garsas, aš nežinau. Bent jau aš jaučiausi puikiai 😀, galima sakyti, pakylėtai. Su kvailais reikia pakvailioti 😉

Beje, visus tris kartus skambinta iš to paties numerio, kaip pasirodo, latviško +37167660520.

Būkite budrūs!

Viso komentarų: 2

  • Noriu Jums padėkoti už šį dienoraštį. Įdomu skaityti 🙂

    • 😉

Turite klausimų? Parašykite juos čia!