Bal 21, 2016 - Mano dienoraštis    0

Dienoraštis #9

Protingas ėjimas – pabranginti tą vaistų grupę, kuri yra naudojama kasdien. Nors ir keliais ar keliolika euro centų, bet jei tų vaistų per dieną nuperkama daug, tai per kelis šimtus vaistinių išeina visai neblogas rezultatas.

Visų vaistų ir papildų kainų atsiminti neįmanoma. Kad jos pasikeitė, pamatome, kai mėnesio pradžioje spausdiname akcijines kainas. Kadangi etiketėje viena kaina būna perbraukta ir šalia parašyta akcijinė, tada ir sužinome, kad ta perbraukta jau gerokai didesnė, nei senoji lentynoje. Tada jau žinai, kad mėnesio gale, kai baigsis akcijos, reikės vėl iš naujo spausdinti naujas kainas, nes jos neatitinka tikrovės. Aišku, kol galioja nuolaida, žmonės perka, nes kaina – viliojanti. Pasibaigus akcijai, ta kaina atrodo labai jau bauginančiai ? Bet pamažu ir prie to priprantama.

Bėda, kai nesužiūrime ir nepakeičiame kainų. Tada, kai pirkėjas klausia, kiek kainuoja – žvilgteli ir pasakai. O kai jau besiruošiančiam pirkti nuskenuoji ir kompiuteryje pamatai, kad kaina skiriasi 1€, 2€ ir daugiau, tada nežinai, kaip suktis. Vieni būna tolerantiški ir nieko nesako, kiti – atsisako pirkti, treti – pyksta ir vadina apgavikais ir aferistais. Gerai, kad tų pirmųjų pasitaiko daugiau ?

O tų kasdienių prekių kainas žinom jau mintinai. Populiariausios – visos spiritinės tinktūros ir ekstraktai. Tikriausiai nebuvo nei dienos, kad niekas nenupirktų buteliuko šio gyvybės eleksyro ?

Taigi, klientui pasiteiravus, kiek kainuoja lašai, atberiu kaip žirnius mintinai žinomą kainą. Bet nepagalvoju, kad ji gali būti pasikeitusi. Laimė, žmogus nesureikšmino ir viskas baigėsi gerai. Bet kai buteliukas pabrangsta 5-15 centų, jautiesi kaltas, kai kasdieną perkanti lašus močiutė žiūri į tave, kaip į tautos priešą ir prašo dar kartą pakartoti kainą. Ir tas kaltės jausmas tavęs dar ilgai neapleidžia, nors, tikriausiai, kaina pakilo ne tik mūsų vaistinėje, bet ir kitose. Tiesiog, esi pirmas žmogus šioje ilgoje grandinėje, kuriam tenka priimti visą pyktį ir nesusipratimus.

Nežinau priežasties, kodėl staiga pakilo daugelio lašų kaina – gal seniai jau jos niekas nekėlė, gal didieji vaistinių tinklai draugiškai nusprendė, kad jiems per mažai pelno, gal didysis lašų gamintojas „Valentis“ patyrė didelių nuostolių gamyboje (kas dabar jų nepatiria?), o gal žaliava pabrango…

O ką daryti tiems, kurie pagal instrukciją turi gerti 3xd – 2 mėnesius? Buteliukas gudobelės ekstrakto kainuoja be kelių centų 2€. Ten yra 25ml. Per dieną sunaudojama apie 3-4 ml. Buteliuko užteks 6 dienom. Sakyčiau, visai prabangus gėrimas gaunasi ?

Ateina šiandien pagyvenusi moteriškė pirkti širdies lašų. Dabar jau gudrauju ir nesakau iš karto kainos, kad neišgąsdinčiau. Pirma prašau nuolaidų kortelės, vis kaina sumažės, bent jau šiek tiek priartės prie buvusios… O ji man kad sušuks:

– Nu čia dabar! Kokią dar kortelę duoti?! Komedijos kažkokios!

Tai va, ta darbo diena vaistinėj – ištisa komedija ?

Geriau pasidžiaukime pavasariu:

gėlės

Turite klausimų? Parašykite juos čia!