Bal 20, 2023 - Mano dienoraštis    0

…eilinę dieną rojuj…

...Eilinę dieną rojuj
Tu klupdamas eini
Ieškodamas rytojaus...

...Eilinę dieną rojuj
Su ta pačia viltim
Kur skausmas nesustoja
O tu norėtum pasakyt
Kad tik išsilaikyt ant kojų...

skamba Nedos dainos žodžiai mano galvoje laisvą minutę, kai neturiu lankytojų. Kažkas ieško rytojaus, kažkam reikia pagalbos šiandieną, dar kitam tos pagalbos reikėjo jau vakar, kiti – iš viso nesulaukė 🙃

Taigi, eilinė diena rojuj. Kartais užduodu sau klausimą: ar mano darbas vaistinėje yra man Dievo siųstas išbandymas, ar likimo dovana? Pastaruoju metu labiau krypstu į pirmą variantą. 

“Vaistininke, kas man yra? Aš karštai bezdu. Gal kokių vaistų pasiūlysite?”, – nuskamba pagalbos šauksmas vaistinėje.

Išklausius keletą koučerių paskaitų, kurių tema “Farmacinė rinkodara” ar “Pardavimų formulė”, pirmiausia, turėtume susikurti strategiją ir bandyti ją įgyvendinti. O vadovaujantis krautuvininkų reikalavimu pirkimo kvitą pritempti iki 20 €, į pirkinių krepšelį turėtume įmesti vaistažolių arbatos, piliulių virškinimui gerinti, gerųjų bakterijų, kelis vnt. vienkartinių kelnaičių, drėgnų servetėlių, kvepalų buteliuką (gera proga pagerinti jų pardavimus), šaldantį kremą ir vienkartinių kaukių. Pasiekus reikiamą sumą galėtume lengviau atsikvėpti.

Nesinaudojant koučerio ir mentoriaus A. Vietrino įkaltomis tiesomis apie pardavimų strategiją, belieka ramiai ištarti.:

“Bezdėkite sau į sveikatą, kol tas jūsų bezdėjimas netrukdo kitiems🤭 Tikriausiai, čili pipiriukų užvalgėte, tai garas eina 😤 viskas praeina, praeis ir tai.”

Taigi, planavau šią savaitę nueiti į vieną man aktualią paskaitą, tačiau valdžia pakoregavo planus: už mane ir kitus kolegas nusprendė, kad mums labiau verta bus išklausyti ne gydytojų skaitomą pranešimą, bet buvusio vienos farmacinės kompanijos marketingo vadovo paskaitą, tema “Kaip efektyviai ir kokybiškai aptarnauti vaistinės klientą”. Jokie prašymai leisti NEDALYVAUTI nepadėjo, nes tokia įmonės pozicija.  Žinios, reikalingos tobulėjimui savo profesijoje – tik tavo paties asmeninis reikalas. Jis neneša tokio pelno kaip EFEKTYVAUS PARDAVIMO ŽINIOS. Krautuvininkams mes taip ir liksime ne farmacijos specialistais, o pardavėjais 😬

Todėl nieko nuostabaus, kad paskaitas ir seminarus farmacijos, farmakologijos ir vaistininkystės temomis dabar keičia Efektyvus pardavėjas. Ką pardavėjas turi žinoti, mokėti ir taikyti? arba “Pardavimų sistemos tobulinimo mokomoji – strateginė sesija” su daug PARDAVIMO – ĮTIKINĖJIMO – DERYBŲ ELEMENTŲ sesijos metu. Po tokių lekcijų lektorius pasidalina įspūdžiais:

“Dar kartą įsitikinome, kad profesionalūs pardavėjai tikrai turi fantastiškų aktorinių sugebėjimų…”

Žinoma, tai apie pardavėjus, bet daugelis juk mus ir laiko tik pardavėjais. Belieka tik pasidžiaugti, kad vaistinių darbuotojai aktorinius sugebėjimus dažniau demonstruoja ne darbo vietoje, o mėgaudamiesi laisvalaikiu 🎭

Ne veltui vaistininkystė vadinama dieviškąja profesija, dvasiniu pašaukimu. Kita vertus, tai nereiškia, kad mes esame dievai 😇 Vaistininko paveikslas – nebūtinai vien teigiami bruožai. Mes irgi pykstame, pakeliame balsą, netenkame kantrybės. Mums irgi, kartais skauda, kankina migrena… Ir nors farmacinę paslaugą suteikiame nuoširdžiai ir profesionaliai, tai nereiškia, kad turime asmeniškai sugerti ir visas ateinančias bėdas. Žodžiu, klientui vaistininkas turi atiduoti visą savo širdį, tačiau įsileisti į savo širdį visų bėdų neprivalo 🙂 Kaip ir didinti krautuvininkų pelnus kliento sąskaita neprivalo. 

Eilinę dieną rojuj ieškodamas rytojaus, vis dar naiviai tikiu, kad kažkada ir krautuvininkų smegenėles pasieks informacija, jog net ir varu varydami mus į PARDAVĖJŲ – PROFESIONALŲ mokymus jie nepakeis mūsų vaistininkų prigimties.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!