Vas 4, 2021 - Mano dienoraštis    2

Fake news arba kiek kainuoja šaukštas medaus

Medus

Nesąžiningi žmonės naivuolių ieško visais įmanomais būdais. Vieni – siūlydami pirkti neegzistuojančių įmonių akcijas ir laukti jų pelno, kiti siūlo pakeisti “padirbtus” pinigus tikrais, treti – taip vadinami “artimieji”, patekę į bėdą ir prašantys pagalbos 🤭 Bet yra dar viena kategorija gudručių, kurie naudodamiesi savo profesija, pučia miglą į akis pasimetusiems tikros informacijos ir fake news sraute. Tai įvairūs daktarai,  docentai ar profesoriai (dažnai tik tariami), kurie įtikinamai kalba apie neaiškių maisto papildų, medicinos priemonių ar medicinos produktų gydomąsias savybes ir taip pelnosi iš patiklių žmonių kišenių.

Jau ne pirmą kartą skaitau reklaminį straipsnį apie Camelyn produktą. Pasirodo, šis preparatas nuo COVID-19 (!)  jau prieš daugelį metų buvo atrastas Gruzijos kalnuose. Ir šį preparatą, vardu Camelyn, pagamintą iš kalnų medaus, eilinį kartą prisiminė gydytoja Aušra Kažemikaitienė, teigdama, kad baisųjį virusą galima išgydyti medumi ar jo produktais. Cituoju gydytoją:

“Turėjau vieną sudėtingą pacientę, kuri paskambino jau sirgdama trečią savaitę. Koronaviruso testas buvo teigiamas, nustatytas prieš kelias dienas. Ji kosėjo kas 3-5 minutes. Situacija buvo tikrai grėsminga sveikatai. Tikimybė, kad jau vystosi plaučių uždegimas, buvo didelė. Svarsčiau siųsti ją į ligoninę, tačiau nutarėme dar pabandyti gydytis namuose. Pasiūliau jai natūralių inhaliuojamų medaus preparatų bei geriamų flavonoidų. Po 7 dienų moteris pasveiko.”

Kitame informaciniame leidinyje ji jau teigia, kad: “Susirgus COVID-19, viso problemų komplekso vien tik kamelinu įveikti nebūtų įmanoma, tačiau jis gali būti vartojamas su kitais preparatais.”

Tai kaip yra iš tikrųjų, miela daktare? Straipsnio pavadinimas rėkte rėkia – “Koks preparatas nuo COVID-19 prieš daugelį metų buvo atrastas Gruzijos kalnuose?”

Negražu, labai negražu žmonėms skleisti tokią informaciją. Kiek žmonių pinigų paleista vėjais

Ar ramia sąžine tokie “gydytojai”, paskyrę rimtam ligoniui medaus kapsulių už 70 €, eina miegoti? Ir šią sumą reikia pakloti už 10 dienų kursą! Sveiku protu nesuvokiama! Tikiuosi, kad ši įteisinta afera tai gydytojai bumerangu kažkada atsisuks.

Keistas sprendimas gydyti medumi, kai sveikatai gresia didelis pavojus 🤯 Todėl tokie viešai prieinami reklaminiai paatviravimai, kuriais didžiuojasi gydytoja, kelia didelį susirūpinimą. 

Jeigu mes, farmacininkai, puikiai žinome, kad maisto papildai, medicinos priemonės bei medicinos prietaisai NEGYDO LIGŲ, O TUO LABIAU COVID-19 infekcijos (!!!), tai kodėl to nežino kai kurie gydytojai? 

Nuolat kartoju, kad maisto papildai neturi jokių gydomųjų savybių, todėl negali būti priskiriami gydomiesiems preparatams, t.y. vaistams. O teiginys, kad ypatingas medaus baltymas ir jo koncentruotas preparatas veikia virusus, bakterijas ir grybelius bei turi poveikį vėžio ląstelėms, yra neatitinkantis tikrovės ir klaidinantis žmones. Greičiausiai, tiems piliečiams nieko blogo neatsitiks, tačiau tikėjimas medumi įveikti ligą ir delsimas kreiptis pagalbos į specialistą, gali turėti labai liūdnų pasekmių.

Yra nemažai žmonių, kurie ieško alternatyvos chemijai, todėl vartoja homeopatinius, fitoterapinius ir kitus natūralius produktus. Tačiau pirkdami juos, turėtumėte išsamiau panagrinėti jų veikliųjų medžiagų sudėtį. Jeigu tai yra homeopatinis vaistas, sudėtis galbūt jums bus ir nelabai suprantama, tačiau tai, visgi vaistas, todėl tikėti jo veikimu galima. Deja, dažnai papildų gamintojai, norėdami iškišti savo prekę, apie ją parašo nebūtų dalykų. Na, tokių, kaip –  preparatas nuo COVID-19. Visas pasaulis gelbėjasi nuo XXI a. maro, o kažkur netoli, Gruzijos (kodėl ne Sakartvelo ar Kartvelo?) kalnuose auga ypatingi kaštonai, iš kurių išgaunamas medus daro stebuklus 😮 Kaip sako gydytoja A. Kažemikaitienė, visi jos pacientai, sirgę COVID-19 (ir, be abejo, vartoję Canelyn) pasveiko 🤯 Tik, pasak jos, geriau tokius preparatus pirkti su alternatyvios medicinos gydytojo konsultacija, nes gydytojai turi didesnę praktiką ir patirtį…

Kai gydytojas vienu metu konsultuoja, gydo ir dar atstovauja kažkokiam preparatų gamintojui bei turi iš to finansinės naudos, tuomet maisto papildai ir medicinos priemonės bei prietaisai tampa vaistais 🤡

Gerai pagalvokite prieš praverdami piniginę 💶

Ištrauka iš anotacijos:

Produktas pagamintas iš specialiomis technologijomis apdoroto natūralaus bičių medaus.

Sudedamosios dalys: želatina, sausas medaus ekstraktas, L-askorbo rūgštis, dažiklis, geležies oksidas, dažiklis titano dioksidas.

Šalutinis poveikis – nežinomas, kontraindikacijos – nepastebėtos.

Gaminamas iš ypatingos bičių medaus rūšies 🤭

Nusipirkite tikro lietuviško medaus (ne iš Gruzijos kalnų) ir mėgaukitės juo – čiulpdami 🤒, laižydami 😋 ar kitaip skanaudami 🥖☕️, bet žinodami, kad tai – maistas, o ne vaistas 😉

Viso komentarų: 2

  • Nezinau, kaip del camelyn, nors esu ji bandzius, bet bendrauju su bitininku gaunu is jo produktu ir atsistate man organizmas po ligu, ilga laika naudojau biciu duoneles, piki, ziedadulkes, antri metai nebesergu, labai dziaugiuosi atradusi biciu produktus, nes pries tai toks silpnas buvo organizmas, kad ligoninese gulejau, nes net su persalimu organizmas nesitvarke nuo issekimo.

    • Visiems besidomintiems bičių produktais ir rekomenduoju pasekti jūsų pavyzdžiu – pirkti Lietuvos bitininkų siūlomus arba vaistinėje pardavinėjamus lietuvių gamintojų produktus. Jų kainos ir kokybės santykis tikrai telpa į protingas ribas ir atvirkščiai nei Camelyn, nekainuoja 70 EUR.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!