Rgs 12, 2024 - Mano dienoraštis    0

Ieškau darbo

Darbo pasiūlymų portaluose kartas nuo karto pasirodo skelbimai farmacijos specialistams, ieškantiems darbo arba norintiems jį pakeisti. Dažnas jų skamba patraukliai ir viliojančiai. Tačiau tikrovėje atsitinka gyvenimas 😂

X vaistinė skelbia:

Darbas vaistininkui.

Darbo pobūdis: bendravimas su klientais, konsultacijos, vaistinės prekių asortimento palaikymas.

Reikalavimai: aukštasis farmacinis išsilavinimas, darbo su kompiuteriu pagrindai.

Įmonė siūlo: draugišką kolektyvą, motyvuojančius priedus, geras darbo sąlygas, 1500-2000 EUR į rankas.

Savaime suprantama, kad vaistinėje tikrai teks bendrauti su klientais. Čia reikėtų pabrėžti – ne su bet kokiais, o, dažnu atveju, “ypatingais” klientais, t.y. neadekvačiais, agresyviais, sergančiais įvairiomis užkrečiamomis ligomis, narkomanais bei mėnulio pilnaties paveiktais asmenimis. Ir čia jau kompiuterinių pagrindų žinojimas menkai tepadės. 

Kalbant apie konsultacijas, reikia paminėti, kad laukia ne eilinis konsultavimas apie vaistus ar ligas. Laukia ilgi pokalbiai apie gyvenimo prasmės ieškojimą, santykius šeimoje, vaikų problemas. Teks konsultuoti dėl gyvūnų gydymo, kokio dydžio čiulptuko reikės mažos ožkytės girdymui, kokią šlangelę galima pritaikyti vyno gamybai ar kokios spalvos plaukus nusidažyti ir nagus nusilakuoti. Galimai teks pakonsultuoti ir dėl kvepalų – ar ne per saldūs, o gal per aštrūs…

Vaistinės prekių asortimento palaikymas gali netikėtai tapti rimtu galvos skausmu, kurio nenuslopins net Saridon tabletė. Nes:

  1. Vaistų, kurių reikia ligoniams, nuolat trūksta
  2. Vaistų, kuriuos naudinga pardavinėti X vaistinei, niekam nereikia ir jais užkimšti visi vaistinės stalčiai
  3. Norint gauti “deficitinių” vaistų, teks žemai lenktis prieš tam tikrus asmenis, sėdinčius prie užsakymų stalo ir nuolankiai prašyti “deficito”, paaiškinant, kam JO reikia), nes TĄ vaistą turi NEPALANKUS TIEKĖJAS, todėl, jei tik įmanoma, geriau išsiversti su SAVU tiekėju
  4. Didžiąją dalį vaistinės prekių asortimento sudaro ne vaistai, bet maisto papildai, medicinos prietaisai, kosmetika ir kt. panašios prekės, kuriomis privalėsite “gydyti” klientus, nes to pageidaus darbdavys
  5. Visą asortimentą reikės “apsaugoti” nuo “blogo termino” grėsmės, t.y., neleisti jam pasenti ir bet kokia bandyti parduoti.

Apie reikalavimus. Galvočiau, kad prie farmacinio išsilavinimo turėtų būti paminėtas buhalterinis (laukia daug popierizmo), ekonomika (laukia planų vykdymas), vadyba ir rinkodara (asmeniniai pasiūlymai, lojalumas ir lydinčios prekės), dizainas, menai, braižyba (laukia etikečių karpymas ir prekių dėliojimas pagal planogramas), visuomenės sveikata ir higiena (dulkių valymas, grindų plovimas, drėgmės ir temperatūros matavimai), veterinarinis išsilavinimas (savaime suprantama) ir aplinkotvarka, apželdinimas (gali tekti pasirūpinti vaistinės išorine aplinka). Be kompiuterinių pagrindų pravers stiprios psichologinės žinios bei pažengęs savigynos lygis.

Ką gali pasiūlyti X įmonė? Deja, ne visada ji gali pasiūlyti draugišką kolektyvą. Čia jau kaip korta iškris. Gali iš viso nerasti kolektyvo, nes teks dirbti vienam. Galbūt, visiškai vienam vaistinėje. O gal vienam – tik pusę darbo dienos. Nelygu, kokioj šiknoj  žadama ta nuostabioji vieta su GEROMIS darbo sąlygomis. Beje, apie geras darbo sąlygas. Jos gali pasirodyti geromis iki pirmo atlyginimo (nes motyvuojantys priedai yra LABAI SLIDUS REIKALAS), iki pirmų atostogų (kai reikės pačiam susirasti pavaduojantį žmogų), iki pirmos pietų pertraukos (kurios tu gali taip ir neturėti), iki pirmo bandymo nueiti į WC (gali ir nepasisekti). Ir pagaliau, iki pirmo vadybininko apsilankymo, po kurio suprasi, kad pats laikas paieškoti kito darbo skelbimo. Ir nebūtinai farmacijos srityje. 

Nes staiga ateina nušvitimas ir tu supranti, kad TŠTKD 💩

Turite klausimų? Parašykite juos čia!