Rgs 29, 2016 - Mano dienoraštis    0

Kaip pasirinkti teisingai?

Kaip pasirinkti teisingai?

Tikriausiai, kiekvienas iš mūsų ne vieną kartą per dieną atsiduria pasirinkimo kryžkelėje. Nebūtinai vaistinėje ? Aš – ne išimtis. Rezultatas kartais priverčia nusišypsoti, kartais – supykti.

Na, pavyzdžiui, kartais per TV rodo kelias mėgstamas laidas ar filmą vienu metu. Norisi viena akim stebėti ir tą, ir aną, kad tik ko nors nepraleisti. O kadangi šiuolaikiniai televizoriai savo išmanumu nenusileidžia išmaniems telefonams ir kitiems prietaisams, aš vienu metu (bet tikrai nedažnai) „padalinu” ekraną į du ar keturis kvadratus ir vienu metu matau, kas kur vyksta: kur pasibaigė reklama, kur ką nors jau spėjo nužudyti ar koks nors politikas eilinį kartą nusišnekėjo. Tik va, jei gali matyti kelias televizijas vienu metu, tai girdėti visko neišeina – turi pasirinkti, kas svarbiausia ?

O kartais dvejoju, kokį putojantį vyną pirkti – ar brangesnį, ar su akcija, ar skanesnį. Beje, galutinis rezultatas ne visada tenkina. Tenka ir gailėtis dėl vieno, ar kito pasirinkimo. Bet kažkodėl sekantį kartą vėl imi ir padarai tą pačią nesąmonę. Ne visiems, ir ne visada pavyksta pasimokyti iš klaidų. Nors, sakoma, kad klaidų nebūna, yra tik gyvenimo pamokos.

Žiūri žmonės per TV vaistų ar papildų reklamas ir ruošiasi kitą dieną aplankyti vaistinę. O kai ateina, nežino, kurį vaistą pirkti: ar tą, kurį ką tik reklamavo, ar tą, kurį parekomenduos vaistininkas. Jei esate linkęs leisti kitiems įgyvendinti jūsų ketinimus, paklausysite vaistininko. Ir didelė tikimybė, kad nepralošite. Bet neužilgo vėl sėdėsite prie televizoriaus ekrano ir žiūrėsite tas pačias vaistų reklamas ? Ir nežinia, ką pasirinksite sekantį kartą.
Arba, įžengęs ir nužvelgęs dvi darbuotojas (rašau apie moteris, nes jų šiuo metu yra daugiau dirbančių vaistinėse nei vyrų), suabejosite: „Pas kurią geriau eiti?”. Vieni pasirinks jaunystę, kiti – patirtį. Tačiau ne visada stereotipai suveikia teisingai – galite labai apsigauti.

Atėjo moteris į vaistinę pirkti šiltų gėrimų nuo peršalimo. Bet nežino, ko norėtų, todėl konsultuojasi. Pasiūliau su akcija, geros sudėties, kokybišką vaistą, bet bėda ta, kad jo pavadinimas jai visai negirdėtas (nes vaistas tik antrą sezoną yra vaistinių lentynose ir jam neskiriama tiek reklamos per TV). Moteris pažiūrėjo įtariai į mane ir sako:

Ką jūs čia man duodate?

Aš jai atsakau:

Jeigu abejojate mano pasiūlymu, tada įvardinkite pati, ko norėtumėte

O ji man:

Tai aišku, kad TheraFlu!

Pasirodo, kaip viskas paprasta. Nors pokalbis prasidėjo:

Kokį karštą gėrimą man pasiūlysite, nes nieko apie vaistus nenusimanau?

Va taip ?

O kaip pasirinkti Viagros pakaitalą? Juk daugeliui ji – per brangus malonumas. Visi gamintojai labai gražiai atsiliepia apie savo produktą. Bet kuris geriausias? Manau, kad ir jie patys nežino. O aš galiu padėti pasirinkti tik pagal tai, kuris yra perkamiausias ?

Bet įdomiausia yra su kompensuojamais vaistais. Gydytojams reikia, kad žmogus pirktų tam tikro gamintojo vaistą, vaistininkui reikia parduoti patį aukščiausią reitingą turintį vaistą, valstybei reikia, kad žmogus rinktųsi pigiausią vaistą, o ką daryti ligoniui? Kaip jam pasirinkti ir ko labiausiai paklausyti? Gydytojo, vaistininko, savo širdies balso? Jam labiausiai norėtųsi pačio geriausio ir kokybiškiausio, ir, žinoma, už pačią mažiausią kainą. Bet pas mus taip nebūna. Šioje situacijoje laimėtojų lieka nedaug. Ir ar jie – laimėtojai? Juk visi turime sąžinę ir daugelis tikrai dirbame jos vedini. Svarbiausia, pasirenkant – nesuklysti. Tai liečia mus visus.

Klaidos – gyvenimo dalis, jos skatina tobulėti. Laimingi tampame tada, kai nustojame klysti, nustojame klysti tada, kai sukaupiame gyvenimo patirties, o gyvenimo patirtį kaupiame klysdami.

Turite klausimų? Parašykite juos čia!