Bir 17, 2016 - Mano dienoraštis    0

Maži ir dideli atradimai

Vakar vėlai vakare pažiūrėjau į dangų ir pamačiau pilnėjantį mėnulį. Po minutės pagalvojau: o gal jis nepilnėja, o atvirkščiai, plonėja? Tiek metų gyvenu ir niekada neiškilo toks klausimas ? Pažiūrėjau į kalendorių, kad patenkinčiau savo smalsumą. Pasirodo, pilnėja.


Šią savaitę vis dažniau aplanko lietingi orai. Visai dar neseniai daugelis užėjusių į vaistinę pageidavo lietaus, nes žemė visai išdžiūvusi.Tačiau prapliupus lietui, žmonės jau bamba, kad reikia saulės ?, nes drėgna, tamsu ir liūdna. Ta proga paprašo receptinių psichotropinių vaistų (žinoma, recepto neturi) – nuotaikai praskaidrinti (nes tokiu oru pas gydytoją recepto eiti nesinori ?). Kiti ateina su padirbtais receptais (tų pačių psichotropų) ir svajingai žvelgdami laukia savo dopingo. Kartais gauna, kartais – ne. Vienas vaistininkas – akylas, kitas – nelabai, dar kitam aktualu vaistinės apyvarta. Kai pasakai, kad su receptu ne viskas yra gerai, klausia, kas blogai (nes kitą kartą jau atneš be klaidų), paaiškina, kad gydytojas skubėjo, todėl galėjo suklysti ir pan. Bet visada yra pasiruošę greitam pasišalinimui, jeigu viskas pakryps ne taip, kaip suplanuota. Klientai tie dažniausiai būna tie patys veidai, gydytojas – kartais keičiasi, bet raštas išlieka tas pats ?, poliklinikos antspaudas – irgi tas pats. Ir atidirbtos sistemos šiuo klausimu pas mus nėra. Nes jei receptas išrašytas teisingai ir turi visus reikalaujamus rekvizitus, tai iškyla dilema, kaip elgtis (nors 100% žinai, kad tai afera). Yra toks puslapis, kur gali sužinoti dirbančio gydytojo duomenis, bet jei receptai pavogti, arba antspaudas atitinka? Tuomet tik gali pasakyti, kad neturime šio vaisto. Tada pirkėjas eis kitur, ir manau, vis tiek gaus. Keista tik, kodėl tie vartotojai, daugiausiai narkomanai, perka vienus iš brangiausių vaistų. Tikriausiai, jie geriausiai „veža“ ? O gal ir jie nenori atsilikti nuo mados?


Taigi, baigiant apie blogus orus: blogo oro nebūna, yra tik netinkama apranga. Ir pagaliau, kiekvienas sulaukiame tokio laikotarpio, kai ir žiemos, ir vasaros, ir saulė, ir lietus džiugina vienodai ?


Šiandien vyrukas atėjo pirkti Viagros savo moteriškei ?. Sakau, kad moterims Viagros vartoti negalima, ji skirta vyrams (bent jau ta, kuria prekiauja Lietuvos vaistinės). Jis vis tiek nusipirko ir palinkėjo man gero vakaro. O aš jam palinkėjau geros nakties ?Neseniai vėl teko raudonuoti prieš pirkėją, pirkusį tepalą. Kadangi tepalo kaina buvo 2€ didesnė (!), nei nurodyta vitrinoje, teko atsiprašyti ir gražiai išlaviruoti iš susidariusios situacijos. Laimei, klientas buvo nekonfliktinis ir gerai nusiteikęs, todėl viskas baigėsi gerai, o mums teko vėl peržiūrėti visas kainas iš naujo ir kai kurias pakeisti. Tik ar ilgam?


Kažkur perskaičiau puikius žodžius: jei tau labai sunku, tai susirask žmogų, kuriam dar sunkiau. Ir padėk jam. Įdomu, kaip sureaguotų mano klientai, jei jiems taip pasakyčiau, kai jie pradeda dėl visko „bėdavoti“? Turbūt pagalvotų, kad juokiuosi iš jų. Bet juk žodžiai visai nejuokingi, o prasmingi. Gal reiks kada pabandyti ?


Ar žinojote, kad žmogaus seilės turi antibakterinių savybių? Būtent todėl žaizdelės, esančios burnoje, gyja daug greičiau nei ant odos. Per miegus susikaupia labai mažai seilių, todėl milijardai bakterijų burnoje dauginasi būtent naktį. Rytinis burnos kvapas – tai ir yra bakterijų dauginimosi rezultatas. Nepamirškime valytis dantų ?


Po ranka papuolė knyga „Kaip sveikai gyventi 150 metų“. Daug ko ten prirašyta, bet 150 metų?! Neradau to stebuklingo amžino gyvenimo recepto, bet radau daug kitų įdomių dalykų. Pavyzdžiui, sužinojau, kad pėdose yra 72 000 nervų galūnėlių, todėl vaikštant basomis, pėdos natūraliai masažuojasi ? Ir dar, vaikščiojimas basomis ne tik grūdina ir stiprina. Tai – profilaktika nuo pečių, kryžmens, rankų ir kojų raumenų skausmų. Todėl pasinaudokite vasaros teikiama šiluma ir pradėkite grūdinti pėdas. Pagerės miegas, daugiau šypsositės, būsite laimingi ir savo puikia nuotaika padarysite laimingais kitus.

Geros likusios savaitės!

Turite klausimų? Parašykite juos čia!