Spa 27, 2022 - Mano dienoraštis    1

Rūšiuotojai

Vaistininko dienoraštis

– Kur čia galiu palikti?- klausia senjoras, nešinas dviem maximiniais maišais “gėrybių” (ne miško) 💊💉💩

O ką čia atnešėte?- nors man ir taip jau viskas aišku 🤦‍♂️🤦‍♀️

– Truputį sugedusių vaistų…

– Truputį?! Ar visų daugiabučio kaimynų?

– Koks skirtumas? Privalote priimti!

– Čia tik vaistai?

O kas dar, jūsų manymu?

– Spėju, kad vaistų čia rasim nedaug…

– Kaip tai? 

– Va, prašau jums dvi dėžutės: į vieną dedate vaistus, į kitą – visą kitą turtą 🧻🦠

– Ką čia prisigalvojate? Nieko aš čia nerūšiuosiu.

O aš jums tikriausiai panašus į rūšiuotoją?

– Tai bet čia vaistinės, o ne žmonių darbas.

Mes, vadinasi, ne žmonės?

– Tai ką aš čia turiu rūšiuoti, nesuprantu?

Atsargiai praveriu vieną maišą, kuriame… O dieve, ko tik jame nėra… Na, gal vaistų ir silkės ausų 🤯

Tai ką čia atnešėte? Matau tik maisto papildus ir namų šiukšles, kurių galite atsikratyti įprastu būdu.

Jeigu nieko nepriimate, tai viską palieku prie durų. Aš čia pirmyn atgal nesinešiosiu…

Tai sistemos pūlinys, kurio neveikia nei Višnevskio ar Baneocino tepalai, nei jokios kitos priemonės. Tai, ką žmonės įsivaizduoja esant vaistais ir suneša naikinimui į vaistines, toli gražu neprimena NAIKINTINŲ VAISTŲ sąvokos. Šių šiukšlių nešimo į vaistines paūmėjimo negaliu susieti nei su mėnulio pilnatimi, nei su saulės užtemimu, nei su švarinimosi akcija “Darom”, nes procesas vyksta nenutrūkstamai. Jo svarbą suprantame visi – tiek mes, tiek gyventojai. Vieni atsakingai elgiasi ir nemeta vaistų į bendras šiukšles, kiti – pasiraitoję rankoves, atneštas “siuntas” sveria, registruoja, pakuoja ir perduoda estafetę kitiems. Visgi, su taromatais paprasčiau – jeigu tara netinkama grąžinimui, aparatas jos paprasčiausiai nepriima ir pinigų už ją neskaičiuoja. O ir su automatu nepasiginčysi, kodėl nepriima to ar ano. Mes tokių aparatų, deja, neturime 😢 Tiesa, turime vienoje Lietuvos vaistinėje tokį išmanųjį robotą, kuris “bando” atkartoti vaistininko darbą, bet ir jis atliekų nerūšiuoja. O galėtų. Beje, jeigu yra įvestos tam tikrų atliekų kvotos vienam žmogui per metus (pvz., padangų), tai gal ir vaistams reikėtų kažkokių normų? Jeigu būtų leidžiama pristatyti nemokamai 1 kilogramą vaistų per  metus, tikėtina, kad žmonės atsakingiau juos pirktų ir naudotų, taip pat pasistengtų bet kokio šlamšto į bendrą krūvą nemesti.

Šiandien  žmonės  pratinasi atskirti stiklą nuo kartono ar buitines atliekas nuo popieriaus, tik vaistams laikas dar neatėjo. Tačiau į pagalbą netikėtai atskubėjo Vaistinių darbuotojų profesinė sąjunga, kuri kartu su atsakingomis institucijomis ieškos (labai tikiuosi, kad ir ras) sprendimo būdų, kaip nuo primesto darbo (atliekų rūšiavimo) išvaduoti farmacijos specialistus. Tiesa, siūlymas vaistinėse pastatyti farmacinių atliekų surinkimo konteinerius nėra tobulas, nes vaistinė – tai ne ta aplinka, kurioje turėtų stovėti tokie konteineriai. Bet vien tai, jog bandoma ieškoti kelių, kaip vaistines išvaduoti nuo sunešamo šū..💩, džiugina širdį 🙂 Beje, žmonės išradingi, todėl nereikia atmesti ir tokių situacijų, kai po konteinerius pradės knaisiotis įvairių abstinencijų kamuojami asmenys, ieškantys pasenusių psichotropinių vaistų ar kieno nors įmestų vienkartinių švirkštų.

Institucijos, dirbančios su nuteistaisiais, karts nuo karto pademonstruoja visuomenei, ką randa pas nuteistuosius kamerose arba organizme (skrandyje ir kitose vietose 🤭). Yra net tokių radinių mini muziejai. Išvydę tuos radinius, stveriamės už galvų, bandydami įsivaizduoti, KAIP TOKS DAIKTAS galėjo TEN atsirasti ir kaip žmogus liko gyvas 😲 Mes, vaistinių valdovai 🎓👑 taip pat galėtume nesunkiai surengti ekspoziciją ir lentynose išdėlioti atneštus į vaistines naikintinus VAISTUS: panaudotas dantų pastos, dantų protezų tūbeles, maitinimosi elementus, panaudotas sauskelnes (gerai, kad ne su kakučiu), neveikiančias lemputes, švirkštus, skutimosi peiliukus, buitinį peilį, senus tvarsčius, kraujuotus pleistrus, krūtų protezą, dantų krapštukų, vaikišką čiulptuką, šukas (gal net su glindomis), gumines pirštines, acetono buteliuką, vienkartinių kaukių, akinius be vieno stiklo, kraujo spaudimo matavimo aparato kriaušę, žiebtuvėlį, sukietėjusį hematogeną, vaistų dėžutę, termometrus su gyvsidabriu (tiksliau, tik gyvsidabrį). Tai mano ir mano kolegų pastebėtas turtas 💎 (toli gražu ne visas). Beliktų tik pridėti užrašą NAIKINTINI VAISTAI ir leisti visiems “pasigrožėti” šiais eksponatais, kurie  kai kam asocijuojasi su vaistais.

Taigi, nesunku įsivaizduoti, ką galima bus rasti tuose konteineriuose (jeigu jie visgi bus). Va todėl jie ir neturi stovėti vaistinėse ar šalia jų 😉 O tada kur? Tikėkimės, kad prieš priimant sprendimą, bus išklausyta ir vaistinių darbuotojų nuomonė. Kad teorija neprasilenktų su praktika, kaip dažnai nutinka…

Žiūrėk, paskui stovės prabangus išmanus konteineris, kurį turėsime ne tik saugoti, prižiūrėti, dulkes nuo jo valyti, bet dar ir jo užpildymo bei ištuštinimo registracijos žurnalus vesti  📅 . Čia jau būtų didesnis hemorojus negu dabar 🙄

Viso komentarų: 1

  • Šauniai ča!🤗

Turite klausimų? Parašykite juos čia!