Vas 20, 2020 - Mano dienoraštis    0

Tikrasis veidas

Vaistininko dienoraštis

“Puikios kainos ir pasirinkimas”

“Daugiau nuolaidų”

“Mums gera jumis rūpintis”

“Linkime pasveikti”

Ir taip toliau, ir panašiai 🙃 Iki skausmo visiems girdėti ir matyti šūkiai tiek vaistinėse, tiek spaudos leidiniuose, tiek TV ekranuose. Širdžiai mielus žodžius, o tiksliau pažadus, dažnai girdi ir darbuotojai. Bet gražių žodžių nepakanka. O ir tie gražūs žodžiai smarkiai skiriasi nuo realybės.

Ne kartą iš savo darbdavių esame girdėję paverkšlenimų, kad išsilaikyti rinkoje sunku, kad valdžia nuolat kurpia nepalankius verslui įstatymus, juos visaip kitaip riboja ir skriaudžia, kad krizė vis dar alsuoja į nugarą ir pelnas niekaip neužauga 🤭 Todėl ir atlyginimų nėra iš ko didinti, o ir šiaip, nėra jie tokie maži 😮, tiesiog, reikia daugiau pasistengti. Na, mes ir stengiamės, vieni mažiau, kiti daugiau, tik kad tos pastangos pildo ne tas kišenes 💶

Praėjusį kartą papasakojau vieno vaistininko arba vienos vaistinės istoriją. Šį kartą į eterį prašyte prašosi vieno vaistinių tinklo istorija. Kaip supratote, įžangoje skelbti skambūs šūkiai – tai “Gintarinių vaistinių” reklaminės vilionės. Deja, išorinis grožis ne visada atitinka vidinį turinį.

“…kreipėsi į prokuratūrą dėl UAB“Gintarinės vaistinės” galimai padarytų nusikaltimų ir savivaliavimo…”, “…UAB “Gintarinė vaistinė” melagingai žadėjo…” (🤭 kaip girdėta ir ne nauja 😄), “…pranešama apie galimus susitarimus su kitu vaistinių tinklu, neteisėtą praturtėjimą…”, “…galimas patalpų neteisėto užėmimo tikslas galėjo būti siekis tokiu neteisėtu būdu praturtėti…”

Nors nemažai yra GALIMAI, GALBŪT ir GALĖJO BŪTI, manau, tai laikina. Netrukus bus sudėti visi taškai ir paaiškės, kad KARALIUS – NUOGAS 😎 Daugelis vaistininkų, dirbančių šiame tinkle, net nežino, kokiu būdu darbdavys galimai 🙂 suka biznį. 

Kova už vietą po saule vyksta nuolatos. O jei vieta – šviesesnė ir šiltesnė, ji dažniausiai persikelia į teismų sales. Kaip įvyko ir šį kartą.

Įsivaizduokite, du didieji Lietuvos vaistinių tinklai kaip du ožiai susitiko ant siauro tilto ir abu mano, kad turi pirmumo teisę. Laimėtoju tapti verta, nes tai garantuoja gerus pinigus. Daug pinigų.

Dešimt metų tuos pinigus žarstė “Gintarinės vaistinės” savininkai, dabar gi juos užsimanė paturėti ir “Camelia” vaistinių šeimininkai. Laimikis – 60 kv. metrų patalpos, kurių nuoma per mėnesį “Gintarinei vaistinei” atsiėjo tik 700 €. Visus dešimt metų! Ir nors dabar naujai skelbto konkurso laimėtojas sutiko mokėti ~13.500€ mėnesinį mokestį (!), “Gintarinė vaistinė” riebaus kąsnio taip lengvai atiduoti konkurentams neketina. Teismai užsisuko, jau metai nepavyksta iškrapštyti neteisėtų kvaterantų iš užimtų patalpų. Negana to, nors nuoma pabrango ~12.800 € per mėnesį (vis negaliu patikėti tais skaičiais, gal čia taškas ne toj vietoj padėtas?), jau ir “Gintarinė vaistinė” sutinka su naujom sąlygom ir naujai nustatyta nuomos kaina. Laaaaabai jau pelningas taškas pasitaikė 💶💰💶 Taip ir norisi paklausti ten besidarbuojančių kolegų, kokius gi atlyginimus jiems moka GERASIS DARBDAVYS už jų triūsą ir pastangas? Vis dėlto, ne kiekvienas sugebėtų uždirbti tiek tūkstančių gryno pelno 😮, jeigu vien nuoma suryja ~12.000 € ! Nuoširdžiai tikiu, kad dirbate pas RŪPESTINGĄ ŠEIMININKĄ, todėl jumis tikrai yra pasirūpinta 😉

Atvirai sakant, sunku patikėti, kad už patalpų nuomą vaistinės veiklai vykdyti galima pakloti tokią sumą ir daug daugiau, jei kova dėl patalpų dar nelaimėta. Siūlau popietės skaitinius prie kavos:

Alfa.lt straipsnis: „Gintarinei vaistinei“ – Vilniaus savivaldybės įtarimai dėl melo, kartelinių susitarimų, siekio praturtėti

Turite klausimų? Parašykite juos čia!